19.07.2016 / Felieton - Moje WWW / Mobile
 

Co oprócz ołówka i notesu? Te aplikacje mogą przydać się w zarządzaniu firmą

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
Na zdjęciu Łukasz Krasnopolski (fot. To Reforge)
Na zdjęciu Łukasz Krasnopolski (fot. To Reforge)

Moja firma buduje inne firmy – jesteśmy tzw. company builders. W naszych projektach łączymy online z offlinem, dlatego ja i mój zespół na co dzień korzystamy z narzędzi, które na to pozwalają. Używamy zarówno innowacyjnych aplikacji webowych, jak i najzwyklejszych flamastrów i papieru, które przydają się zwłaszcza przy prowadzeniu burzy mózgów - pisze specjalnie dla Interaktywnie.com Łukasz Krasnopolski z firmy To Reforge. 

Zarządzanie

W 2007 roku Mike Arrington postanowił śledzić wszystkie startupy, które zostały opisane przez TechCrounch. Tak powstał CrunchBase.com. Obecnie w bazie znajdują się startupy z ostatnich 20 lat. Ponieważ narzędzie wygląda jeszcze skromniej niż Wikipedia, stosuję nakładkę wizualną Startup Universe. Pozwala śledzić trendy: wiem, w co inwestują inwestorzy, mogę wyszukiwać ciekawe startupy, które rozwijają się na świecie. Związek z pracą – znajdowanie najlepszych pomysłów na biznes i współpraca przy tworzeniu firm – oczywisty.

Marketing i sprzedaż

Woorank to bardzo dobre narzędzie usprawniające działanie stron www pod kątem SEO. W nieco inny sposób witryny skanuje SimilarWeb – analizując strony konkurencji. Pomaga to opracowywać strategię sprzedaży. HotJar wspomaga natomiast analizowanie ruchu na własnej stronie: kto skąd przychodzi, jak się porusza. Wszystko przedstawione jest w świetny sposób – w tym za pomocą map cieplnych (heatmaps).

źródło: Woorank.com

Za pomocą Facebook Audience Insight analizujemy potencjalnych klientów i przygotowujemy strategie ich pozyskiwania. Potem klientów aktywnie zdobywamy dzięki polskiemu Freshmailowi.

Praca zespołowa

Nie będziemy oryginalni, jeśli przyznamy, że w zarządzaniu projektami pomaga nam Slack. Traktujemy go jako narzędzie do dzielenia się wiedzą, komunikacji, ale też… rozrywki! Trello usprawnia pilnowanie deadlinów przez naszych project managerów. 

60332_slack.png

Ale i tak nigdy nie rezygnuję z ołówka i notesu – dla mnie zawsze się sprawdzają.

 

Łukasz Krasnopolski, prezes To Reforge, jednej z pierwszych polskich firm typu company builders. Obecnie prowadzi ona działania w 26 krajach europejskich i zatrudnia prawie 100 osób. Stawia przede wszystkim na projekty biznesowe z branży finansowej, medycznej, edukacyjnej, biotechnologicznej, aplikacji mobilnych, entertainment oraz health and beauty. Krasnopolski ma wieloletnie doświadczenie w zakładaniu i prowadzeniu firm z różnych branży. Wcześniej tworzył m.in. agencję marketingową Red2black, eventową Vision House oraz platformy e-commerce more4kids.pl, Websmarty.net czy Mobileworld.pl. Część z nich z sukcesem sprzedał inwestorom, co pozwoliło mu poznać biznes z wielu różnych perspektyw.

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Slack, Trello, facebook


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.