21.02.2017 / Felieton - Moje WWW / Adtech
 

Jakie funkcje powinien oferować nowoczesny CMS w 2017 roku?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Mateusz Kościelak, New Business Executive, POSSIBLE
 
Mateusz Kościelak
Mateusz Kościelak

Mateusz Kościelak z agencji POSSIBLE specjalnie dla Interaktywnie.com prezentuje listę 5 wybranych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Personalizacja

Od początku stycznia 2017 z pomocą wielu infografik, które zaczęły krążyć w social mediach, mogliśmy dowiedzieć się, że personalizacja będzie najgorętszym trendem tego roku.

Nowoczesny system CMS powinien oferować możliwości tworzenia grup odbiorców na podstawie różnych kryteriów oraz późniejsze dostosowanie informacji, które będą im wyświetlane. W tej kwestii pionierem zdecydowanie jest Episerver CMS, którego przykład działania personalizacji można zobaczyć poniżej:

Responsywność

Strony, które nie potrafią obsłużyć użytkowników mobilnych są karane przez algorytm Google gorszą pozycją w wyszukiwarce. Jeżeli analizujesz źródła ruchu na twojej stronie, zobacz jak wiele masz do stracenia. Dzisiejszy CMS powinien pozwalać na łatwe tworzenie responsywnych podstron w serwisie oraz ich dostosowanie do odpowiednich typów urządzeń. 

Episerver jest dla mnie po raz kolejny pionierem pod tym względem. Z panelu administracyjnego pozwala na łatwy podgląd, jak poszczególne strony będą się wyświetlać na urządzeniach oraz daje możliwość prostej zmian układu elementów na zasadach drag’n’drop.

Dodatkowo jako edytor treści możesz dodawać i edytować treści z poziomu smartfona. 

61882_1.png

Integracja z platformami społecznościowymi

Większość dostępnych dzisiaj systemów CMS, zarówno tych darmowych, jak i licencyjnych oferuje szereg wtyczek, które pozwalają nam dodać integracje z social media. Polegają one w głównej mierze na wyświetlaniu w kilku miejscach na stronie przycisków pozwalających łatwo udostępniać treści w różnych serwisach jak Facebook, Twitter czy Google+.

Jednakże, jeżeli można by porzucić logowanie do każdego portalu z osobna, aby móc udostępniać treści i je monitorować z jednej platformy?

Taką funkcjonalność oferuje m.in. platforma Sitecore dzięki integracji z Komfo, narzędziem do zarządzania publikowaniem, analityką i reklamowaniem w social mediach. Jednocześnie udostępniając podgląd na wszystkie istotne informacje w dashboardzie.

61883_2.jpg

Analityka oraz testy A/B

Jeżeli Twój obecny CMS nie dostarcza Ci satysfakcjonujących narzędzi analitycznych – warto zainteresować się rozwiązaniem Episerver CMO, które pozwala na łatwe tworzenie testów A/B oraz inteligentnych bloków treści, które osadzone na stronie, przeprowadzają testy z użytkownikami automatycznie, wybierając na końcu najefektywniejszy wariant.

61884_3.png

Obsługa wielu stron internetowych

Wiele firm coraz częściej posiada kilka osobnych stron internetowych. Najczęściej jest to następująca konfiguracja: strona korporacyjna, strona marki i sklep. Każdy twór zarządzany z osobnego panelu administracyjnego. Takie rozwiązanie utrudnia zarządzanie serwisami, treściami i materiałami pomiędzy nimi.

Dobry CMS w 2017 roku powinien pozwalać na zarządzanie kilkoma stronami internetowymi z jednego panelu administracyjnego, nawet jeżeli jednym z serwisów jest eCommerce. Jednocześnie pozwalając na łatwe i zaawansowane zarządzanie uprawieniami użytkowników dla wykonywania poszczególnych prac.

Poniżej przykład architektury multi-site w przypadku Acquia:

61881_5.jpg

Jeżeli w przeszłości wybrałeś odpowiedni system CMS to dzisiaj najprawdopodobniej część problemów i braków może rozwiązać aktualizacja platformy. W niektórych przypadkach będzie trzeba wdrożyć dodatkowe moduły – gotowe lub dedykowane. Ale niestety, w wielu - nie będzie to możliwe. 

Jeżeli platforma, której używasz się nie rozwija – oznacza to, że wizja dostawcy nie była wystarczająca, aby podążać za trendami na rynku. Śledzenie raportów firm Gartner oraz Forrester pozwoli Ci zweryfikować producentów rozwiązań posiadających silną wizję rozwoju.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: CMS, personalizacja, social media, testy A/B, zarządzanie treścią


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Janusz Kamiński
1. Janusz Kamiński, 69.39.234.*, 28.02.2017 / 16:10
Dobry temat! Dzięki!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.