2.08.2016 / Felieton - Moje WWW / Mobile
 

Nie tylko Endomondo, czyli aplikacje i serwisy sportowe godne polecenia

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
Patrycja Kościołowska
 
Patrycja Kościołowska (fot. Carat Polska)
Patrycja Kościołowska (fot. Carat Polska)

Na rynku jest dostępna ogromna liczba aplikacji sportowych z różnych kategorii m.in. bieganie, jazda na rowerze, fitness, joga. Triumfy święci Endomondo, dostosowane do najpopularniejszych systemów operacyjnych. Mi również zdarza się z niego korzystać, ale większą wartość dla mnie mają inne aplikacje, które z czystym sumieniem mogę polecić - pisze specjalnie dla Ineraktywnie.com Patrycja Kościołowska.

W domowym zaciszu idealnie sprawdza się Caynax HIIT. Aplikacja jest dedykowana treningom HIIT (ang. High Intensity Interval Training) i umożliwia ułożenie własnych treningów, w zależności od intensywności jakiej oczekujemy i czasu jakim dysponujemy. Domyślnie jest ustawiony klasyczny trening tabata (czterominutowy trening złożony z ośmiu rund). Wszystkie etapy treningu są sygnalizowane za pomocą dźwięków lub TTS (text to speach). Dodatkowo jest możliwość zaprogramowania treningów na poszczególne dni z funkcją przypomnienia. Domowy trening ogranicza tylko wyobraźnia. 

Interesuję się jogą i oczywiście kopalnią materiałów w tym temacie jest YouTube, którego świetnie uzupełnia Yoga.com. W anglojęzycznej aplikacji jest dostępnych prawie 300 różnych pozycji, które szczegółowo opisano oraz opatrzono dobrej jakości zdjęciami i ilustracjami anatomicznymi. Jeśli mamy problem z wykonaniem danej pozycji, to możemy włączyć wideo z instruktażem. W darmowym dostępie jest także dostępnych kilka pełnych treningów, które z powodzeniem można wykonywać w domu. Jedynym minusem jest to, że treści w aplikacji są dostępne jedynie, gdy smartfon jest podłączony do internetu.

60416_1.png

W mojej ocenie sport nieodzownie łączy się ze zdrowiem i takich holistycznych treści poszukuję w sieci. Najczęściej korzystam z aplikacji Hello Zdrowie, w której publikowany jest content związany m.in. z jedzeniem, ruchem, medycyną, czyli wszystkim co wiąże się ze sportem. Największą wartością według mnie są blogi prowadzone przez profesjonalistów. Mój ulubiony to „Jest moc!”. Kasia i Andrzej, zawodowi trenerzy zawsze umieszczają w swoich tekstach konkretne informacje – w jaki sposób ćwiczyć, jakich błędów unikać, jak się odżywiać, co jest ważne w uprawianiu danej dyscypliny.  Aplikację i bloga polecam w 100%.

60417_1.png

Jak już zrobimy trening HIIT porozciągamy się przy jodze to wypada coś zjeść. Do liczenia kalorii i makro składników idealnie nadaje się aplikacja od firmy Under Armor, czyli popularny MyFitnesPal. MFP to nic innego jak podręczny dziennik żywieniowy z obecnie, chyba najlepszym katalogiem produktów. Warto zaznaczyć, że katalog jest stale uzupełniany przez użytkowników. Dodatkowym plusem jest możliwość spięcia aplikacji z innymi aplikacjami np. Endomondo, Runkeeper czy Zdrowie od Apple. Aplikacja obsługuje także różne urządzenia smartwatche i smartbandy. MFP to dla mnie najwygodniejsza forma śledzenia makroskładników, postępów i diety.

 

Patrycja Kościołowska, senior Communication manager w Carat Polska

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.