24.10.2017 / Felieton - Moje WWW / Trendy
 

Planujesz strategie marketingowe dla firm? Te kanały na YouTube musisz znać

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Łukasz Gwiazda (fot. TalentMedia)
Łukasz Gwiazda (fot. TalentMedia)

Łukasz Gwiazda, Head of Strategy w TalentMedia, przedstawia listę kanałów video, które powinny zainteresować strategów poszukujących inspiracji. 

"Because planners should read” to międzynarodowa grupa na Facebooku, na której stratedzy mediowi i komunikacyjni dzielą się wartościowymi treściami. W powszechnym postrzeganiu, stratedzy to osoby „od liczb”, „od insightów”, zaczytani w raportach. Ale stratedzy są też ludźmi, nasz sposób konsumpcji treści zmienia się tak, jak reszty społeczeństwa.

Poniższa lista to zestawienie kanałów z profesjonalnymi treściami video, które można konsumować „przy okazji”. Nie angażują uwagi tak jak „pisane” treści, ale niosą ze sobą konkretną wartość – omówienie raportów, wywiady z branżową celebrą, przedstawienie ciekawych case studies. Czyli wszystko to, czego strateg potrzebuje do szczęścia/pracy

WARC

WARCa nie trzeba nikomu przedstawiać. To (niestety) płatna platforma, będąca repozytorium raportów, opracowań trendów i insightów oraz case studies. Jest jednym z najbardziej wartościowych źródeł wiedzy dla strategów. Na kanale znajdują się materiały na temat publikowanych raportów, dyskusje i wywiady z pracownikami agencji reklamowych.

IPA

IPA (INSTITUTE OF PRACTITIONERS IN ADVERTISING) jest brytyjską organizacją zrzeszającą szeroko pojmowanych reklamiarzy. Podobnie jak WARC, publikują opracowania i raporty na temat efektywności strategii reklamowych i mediowych, insighty, case studies i metaanalizy efektywności kampanii. Na swoim kanale publikują zapisy konferencji, wywiady ze znaczącymi postaciami ze świata reklamy, jak również zapisy video paneli dyskusyjnych.

Cannes Lions

Cannes Lions również nie trzeba nikomu przedstawiać. Podczas gdy po każdym Cannes przez branżę przetacza się dyskusja na temat zwycięskich reklam, często zapominamy, że jest to również miejsce, w którym toczą się dyskusje na temat przyszłości branży i trendów. Dzięki kanałowi możemy zapoznać się również z tą częścią festiwalu w Cannes. Co więcej, w ramach transmisji live, mamy dostęp do treści, które nie są później publikowane nigdzie indziej, dostępne tylko w trakcie trwania festiwalu

VidCon

VidCon to najważniejsza konferencja dotycząca video online. Jeżeli chcesz zrozumieć, dokąd zmierza video online, jakie daje możliwości i jakie są w nim trendy, jest to pozycja obowiązkowa. Wiesz czym jest Musical.ly? Nie? To zarezerwuj godzinę i zobacz zapis spotkania z twórcami z tej platformy. Chcesz zobaczyć, jak przebiegał ewolucja viralowych video? To jest kanał dla Ciebie.

TED

TED – cytując Dale’a Carnegie’go – „to be interesting, be interested”. Stratedzy muszą być zainteresowani, wiedzieć co się dzieje na świecie, jak zmienia się społeczeństwo i technologia. Jedynie w ten sposób są w stanie tworzyć efektywne kampanie. TED oferuje tę wiedzę w przystępny sposób. Oczywiście jest to tylko baza do dalszych poszukiwań i pogłębiania wiedzy.

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Cannes Lions, TEDtalk, youtube


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o.

  Kompleksowo realizujemy projekty internetowe - od strategii, poprzez wdrożenie witryny, do pozyskiwania...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
6ix
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.