20.04.2017 / Biuro prasowe / E-commerce
 

„E-commerce 2017” – nowy raport Interaktywnie.com

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© Myimagine - Fotolia
© Myimagine - Fotolia

Większy wybór a czasem niższe ceny – to powoduje, że rośnie popularność zagranicznych zakupów. Aliexpress.com i Amazon stworzyli strony polskojęzyczne, co dodatkowo ułatwia transakcje. Jednak rodzi wiele pytań, na które odpowiedzą eksperci zaproszeni do najnowszego raportu Interaktywnie.com. 

Czy kupując w Chinach elektronikę nie powinniśmy zapłacić cła? Za kupno podróbki znanej marki grożą nam jakieś konsekwencje? A co, gdy zatrzyma ją celnik? Jak wygląda kwestia zwrotów i reklamacji? O ile zasady e-zakupów wewnątrz Unii Europejskiej są dość precyzyjnie uregulowane, to jednak poza Wspólnotą nie możemy liczyć na tak dobrą ochronę.

Doradzimy nie tylko konsumentom, ale również początkującym sprzedawcom. Ile trzeba zainwestować we własny e-sklep? Czy w ogóle trzeba inwestować? Kiedy prowadzić handel przez witrynę opartą na WordPressie, a kiedy trzeba wejść w profesjonalny system? Dla kogo wystarczy Allegro, a komu biznes lepiej będzie się kręcił na innej platformie sprzedażowej?

Wspólnie z naszymi specjalistami poszukamy omnichannelu – kto w Polsce skutecznie łączy offline z onlinem? Czy to określenie nie jest nadużywane? To, że np. market z elektroniką ma swój sklep w galerii handlowej i w internecie, nie od razu można nazywać sprzedażą wielokanałową. Często taki „omnichanel” sprowadza się tylko do tego, że sprzęt możemy odebrać w markecie a nie na poczcie. 

Obserwujemy najnowsze trendy związane z e-commerce'm i w raporcie sprawdzimy, które z nich mogą odmienić sprzedaż w przyszłości. Dziś kurierom – choć nie wszystkim – można już płacić kartą przy odbiorze. Na świecie firmy idą krok dalej i testują dostarczanie paczek dronami. Amazon opatentował latający magazyn – wielki sterowiec wiszący na niebie, z którego startują drony z przesyłkami. Firmy motoryzacyjne i kurierskie pokazują prototypy elektrycznych aut dostawczych, z dachów których starują i lądują drony, testowane są również autonomiczne pojazdy. Czy tak będzie wyglądał e-commerce za kilka lat? 

Jeżeli jesteś zainteresowany rezerwacją powierzchni reklamowej w branżowych raportach Interaktywnie.com, napisz na: reklama@interaktywnie.com

 

 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.