Napster - legendarny serwis, od którego zaczęła się wymiana plików w sieci na masową skalę - został przejęty przez sieć sklepów z elektroniką Best Buy.
Wydawcy prasy zaapelowali do urzędów antymonopolowych w Europie, USA i Kanadzie o zablokowanie reklamowego porozumienia między Google i Yahoo!
SemantiFind to niedawno uruchomione, semantyczne narzędzie do przeszukiwania zasobów Sieci, które zaprezentowano podczas konferencji DEMO.
Sieć WWW jaką znamy to czysto dwuwymiarowe środowisko. Firma ExitReality chce to zmienić.
W związku z groźbą organizacji Christian Institute, Google zdecydowało się na zmianę swojej polityki reklamowej w Wielkiej Brytanii.
Rozdano nagrody Fashion Website Awards dla najlepszych polskich stron internetowych w dziedzinie mody.
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska po raz drugi organizuje Konkurs MIXX Awards 2008. Gala MIXX Awards, na której zostaną wręczone nagrody za najlepsze interaktywne kampanie roku odbędzie się 6 listopada w warszawskim klubie Platinium.
Discovery Channel ruszył z internetową promocją wybranych serii ze swojej jesiennej ramówki. Za kampanię odpowiada Web Search Factory Polska, agencja doradcza, która współpracowała z Discovery także przy promocji wiosennej ramówki stacji.
Gemius zbadał popularność przeglądarek internetowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Dziennikarze okrzyknęli ich Polakami, którzy "rzucają rękawicę Google". W ferworze trwającego właśnie tygodnia spotkań Seedcamp.com w Londynie znaleźli czas, by odpowiedzieć na kilka pytań związanych z projektem Adtaily.com, nad którym pracują.
Podczas spotkania mediacyjnego odbywającego się z inicjatywy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, pomiędzy firmami Opcom, Sare oraz ThinkOpen zostało zawarte porozumienie.
Powstał nowy serwis korporacyjny empiku. Kluczowe założenia projektu to przejrzysta struktura, całkowita zgodność z nowym systemem identyfikacji firmy oraz indeksowalność wszystkich treści.
Lech Poznań uruchomił własny kanał tematyczny w YouTube. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród polskich klubów sportowych.
Zapowiadany od dawna przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, projekt, w ramach którego powstać mają e-urzędy, już wkrótce powinien wejść w fazę realizacji.
W Gadu Radio, internetowej stacji radiowej należącej do grupy Gadu-Gadu, trwa kampania Nokia Studio Garaż – projektu promującego młodych, niezależnych artystów.
Na ubiegłotygodniowej konferencji TechCrunch50, Cliff Kushler przedstawił nowy sposób wprowadzania tekstu - Swype.
Uznawany za jednego z twórców Word Wide Web, Tim Berners-Lee, zamierza stworzyć fundację, która zajmie się poszerzeniem dostępu do sieci w skali globalnej.
Profeo.pl obchodzi pierwsze urodziny. Z tej okazji unowocześniono szatę graficzną i dodano nowe funkcjonalności.
Nie wystarczy o czymś myśleć, ale trzeba pomysły wprowadzać w czyn. Z góry przepraszam, za zbyt długi wstęp, jednak historia realizacji tego badania sięga czerwca 2008.
Powstał serwis zbierający plotki i informacje na temat celebrytów z różnych źródeł.