8.06.2017 / Adtech
 

Twoja kampania ma niepokojąco wysokie KPI? Oto, jak sprawdzić, czy jest prawdziwe

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
fot. negativespace.co (źródło: Pexels.com)
fot. negativespace.co (źródło: Pexels.com)

Od wykrycia, pod koniec 2016 roku, botnetu o nazwie MethBot, który mógł defraudować nawet 5 milionów dolarów dziennie, sztucznie "nabijając" oglądalność reklam wideo, minęło sporo czasu, a branża wciąż szuka odpowiedzi na to, jak radzić sobie z problemem. Na razie - we własnym zakresie. Zobacz, jak. 

"Methbot", bo pod taką nazwa funkcjonował botnet, zainfekował ponad 600 tysięcy komputerów, które "oglądały" reklamy wideo. Wyglądało to tak, jakby prawdziwi użytkownicy klikali na prawdziwe spoty; a było tak, że wirus generował sztuczne wyświetlenia reklam, które znajdywały na fałszywych stronach internetowych, tylko przypominających strony znanych wydawców, takich jak CNN, ESPN, Vogue czy New York Times. 

Według szacunków White Ops straty związane z oszustwami na rynku reklamy cyfrowej mogą  sięgną w tym roku na świecie 7 miliardów dolarów, nic więc dziwnego, że branża duma nad rozwiązaniem tego problemu. IAB Tech Lab w ściślejszej kontroli sprzedawców powierzchni powierzchni reklamowej upatruje swojej szansy. Zdaniem jej przedstawicieli, teraz, gdy każdy może ją kupić i sprzedać, tworzy się ogromne pole do nadużyć. Chcą więc zapobiegać sytuacjom, gdy oszuści "sprzedają" inventory - powiedzmy - New York Timesa - w rzeczywistości jest to strona XYZ.com. Powodzenie tego planu leży jednak w jego zgodnej i solidarnej realizacji, więc jego szanse jego powodzenia, wciąż są niewiadomą. 

Rynek reklamy online, który szczyci się tym, że - w odróżnieniu od tradycyjnych mediów - w sieci wszystko można zmierzyć, zbadać i policzyć, zapewne w końcu upora się z tym problemem na poziomie ogólnym. Póki co jednak - warto wiedzieć, jak zadbać o siebie.

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
62859_lewandowski.jpg

Michał Lewandowski, CEO i Partner w agencji cyfrowej transformacji Semper Iratus:

Sieci reklamowe nie są skłonne do poświecenia znaczących zasobów na wypracowanie i aktualizację skutecznych algorytmów wykrywających modele nieprawidłowych zachowań (...), dlatego w mobile najskuteczniej zwalczać oszustwa na poziomie analityki wewnątrz aplikacji.

Zobacz, w jaki sposób.

62860_lukasz-kwiecien.jpg

Łukasz Kwiecień, lider zespołu Performance Marketingu, Huuuge Games

Praktycznie każdy współczynnik, jaki obserwujemy (retencja, KPI monetyzacyjne) jest obecnie bardzo prosty do sfabrykowania...

Oto, trzy podstawowe i stosunkowo najczęstsze rodzaje fraudów.

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: MethBot, botnet, fraudy, reklama online


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.