20.06.2017 / Felieton - Moje WWW / Adtech
 

Zajmujesz się performance marketingiem? Oto 5 narzędzi, które musisz znać

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Michał Sołtys (fot. Grupa Kwanko)
Michał Sołtys (fot. Grupa Kwanko)

Narzędzia używane przez specjalistów w marketingu są coraz bardziej złożone i skoncentrowane na danej potrzebie, jaką mają realizować. W swojej codziennej pracy, czyli performance marketingu, używamy zarówno typowych aplikacji, jak i nowych ciekawych rozwiązań, które regularnie pojawiają się na rynku i pozwalają na jeszcze lepszą analizę grupy docelowej, automatyzację niektórych zadań, a w efekcie poprawiają skuteczność pracy. 

Praca w branży performance marketingu to wyzwanie przede wszystkim na poziomie logistycznym i komunikacyjnym. Do wymiany informacji między współpracownikami używamy klasycznych rozwiązań, jak Dropbox czy Google Drive. Projekt i budżety kampanii najłatwiej prowadzi się w Microsoft Project, czyli branżowym standardzie dedykowanym dużym przedsięwzięciom. Jest to prawdopodobnie najbardziej znany, ale i najpotężniejszy program do project managementu. Choć w obsłudze nie jest najbardziej intuicyjnym narzędziem, jako jedyny radzi sobie z rozbudowanymi projektami, skomplikowaną strukturą, różnymi odpowiedzialnościami i wielopoziomową organizacją.  

W przypadku wielopoziomowego zarządzania ważne jest dla nas planowanie i przewidywanie pracy zespołu. Tutaj wykorzystujemy Float. To skuteczny system planowania, dzięki któremu wiemy, kto pracuje, nad czym i do kiedy. Jest to przydatne w celu optymalizacji alokacji zasobów po co tygodniowym spotkaniu.

W Kwanko specjalizujemy się m.in. w afiliacji i cross-device marketingu. W tym celu używamy narzędzi, pozwalających nam zarządzać planowaniem kampanii efektywnościowych. 

Mediatool – do zarządzania strategią mediową marek

Najważniejszym narzędziem jest Mediatool. Zarządzanie zakupami przestrzeni reklamowej jest procesem złożonym. Pracując w Excelu dość szybko zobaczymy granice jego możliwości, zwłaszcza gdy działamy dla kilku marek. Wtedy praca z nim staje się koszmarem, i to nie sennym, bo na jawie. Mediatool to narzędzie online do zarządzania budżetem mediowym, strategiami zakupu mediów. Dobrze sprawdza się też w prowadzeniu uporządkowanego kontaktu z klientem. Oczywiście, co miesięczne raporty i śledzenie postępów kampanii są bardzo intuicyjne oraz wyczerpujące. Zdecydowanie narzędzie stawia na naszą oszczędność czasu w pracy. 

SimilarWeb – gdy chcesz wiedzieć więcej

SimilarWeb to popularne narzędzie wskazywane najczęściej jako sposób na śledzenie osiągnięć konkurencji. Jednak ten produkt izraelskiego start-upu świetnie spełnia swoją rolę w zakresie informacji o ilości, jakości i źródłach ruchu oraz insightach dla marketerów. Dzięki temu narzędziu potrafimy określić dokładnie geografię ruchu, ruch z social media, zaangażowanie użytkowników, przejścia z reklam display, ale również zainteresowanie grupy odbiorczej czy słowa kluczowe, po których trafiają na stronę. Narzędzie sprawdza się w naszej branży do prowadzenia analizy porównawczej czy odkrywania potencjalnych źródeł ruchu. 

Jira – zarządzanie błędami i śledzenie projektów IT

Pracując w agencji, zajmującej się performance marketingiem, bardzo ważnym aspektem jest komunikacja. Czasami jednak zrozumienie się na linii klient – projekt manager – programista jest bardzo wymagające. Jira świetnie nadaje się do konsultowania projektu z klientem, który może łatwo zostawić komentarz z opisem błędów oraz swoje obserwacje dotyczące projektu IT. Jira umożliwia również przypisywanie tych problemów naszym specjalistom IT, którzy mogą je rozwiązać. Program stworzony jest z myślą o zwinnym zarządzaniu projektami (agile) oraz do zarządzania projektami i ich śledzenia. 

Bitbucket – zarządzanie wersjami i kodowanie

Chociaż stworzony dla programistów i deweloperów, częściej używają go project managerzy i specjaliści ds. marketingu do śledzenia projektów IT. Bitbucket umożliwia zarządzanie kodem źródłowym, tworzenie jego różnych wersji oraz współdziałanie. To na pewno narzędzie dla agencji, które rozwijają własne zasoby IT. 

MailChimp – nasz król kampanii e-mail

MailChimp to powszechnie znany i prawdopodobnie najlepszy program do e-mail marketingu. Jego interfejs jest prosty, nawet dla początkujących. Każdy może w nim stworzyć kampanię, wysłać do grup odbiorców i analizować raporty z wysyłek. Wersja bezpłatna umożliwia już zaawansowane przesyłki, ale przede wszystkim – nie pozwala na bałagan w Twojej strategii marketingowej marki. 

Slack – kto jeszcze z niego nie korzysta?

Komunikator, który miał przede wszystkim połączyć współpracujących ze sobą programistów. Dziś łączy wielu ludzi z różnych branży. My również zdecydowaliśmy się na jego wdrożenie do agencji. Slack posiada możliwość integracji z naprawdę wieloma narzędziami zewnętrznymi, głównie do zarządzania zadaniami, ale również z Google Docs. Dzięki niemu komunikacja przebiega szybko i bez większych zakłóceń. Czy Slack to nowy rodzaj maila w przedsiębiorstwie? Tego jeszcze nie wiem, ale zdecydowana większość jego użytkowników wykazuje zwiększenie efektywności w pracy dzięki temu narzędziu. My również!


Michał Sołtys - Regional Director Central Eastern Europe w Kwanko. Związany z Internetem od 12 lat, zajmował się realizacją projektów internetowych w Caracas (Wenezuela), pracował w agencji SEM w Londynie oraz dla Agencji Performance marketingu NetAffiliation w Paryżu. Od 7 lat jest odpowiedzialny za rozwój Grupy Kwanko na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Tomek
1. Tomek, 80.54.158.*, 20.06.2017 / 16:35
Do tego dorzucić jeszcze można Calltrackera, narzędzie wskazujące źródła połączeń telefonicznych.
errykkk
2. errykkk, 89.78.221.*, 20.06.2017 / 18:05
ale i tak bardzo fajne - dzięki
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.