5.11.2009 / Biznes
 

"Jesteś szalona" nie dla brandów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Mimo wielu fanów muzyki dico polo, reklamodawcy nie widzą w nich swojego targetu
Mimo wielu fanów muzyki dico polo, reklamodawcy nie widzą w nich swojego targetu

- Można muzyki disco polo nie lubić, ale nie należy uniemożliwiać wykonywania pracy zespołom. Portal, który reprezentuję stara się dotrzeć do konkretnych odbiorców i promować muzykę, która została pozbawiona swoich praw w polskich mediach –  uważa Wirginia z NETSTEL Software, wydawcy portalu disco-polo.pl. - Podobno o gustach się nie dyskutuje - dlaczego więc słowa te nie dosięgają tylko tego gatunku muzyki? – pyta retorycznie.

Nie przyznają się, ale słuchają


Występ lidera Boys w show u Kuby Wojewódzkiego, czy liczne plenerowe imprezy, podczas których zespoły disco polo przygrywają bawiącemu się tłumowi, nadal nie są w stanie przekonać m.in. producentów, że słuchacz disco polo to wartościowy target, do którego warto skierować przekaz reklamowy.

Marek Staniszewski- Może krzywdzące stereotypy wynikają z ich "inności"? Z faktu, że nie chcą być "na czasie", nie interesuje ich "główny nurt"? Może autonomia i niezależność ich gustu jest niezrozumiała i niepokojąca dla "mainstreamu" podążającego za tymi, którzy aktualnie adorowani są przez media? – nad medialną banicją słuchaczy disco – polo zastanawia się Marek Staniszewski, m.in. autor publikacji „Atlas strategiczny. Inspiracje dla menedżera”, „Strategiczny podstęp. Umiejętność wygrywania w biznesie”.Niechęć do muzyki disco-polo i jej słuchaczy, ewidentnie kłóci się z wynikami badań z badań TNS OBOB z 2008 roku „Muzyczny portret Polaków”. Jak wynika ze statystyk 29 proc. Polaków przyznaje się do słuchania tego rodzaju muzyki. Badań na temat, ile z tych osób korzysta z Internetu nie ma. Wystarczy jednak przyjrzeć się popularności serwisów poświęconych dico-polo czy radiowych kanałów tematycznych, aby stwierdzić, że to pokaźna grupa. Zarówno słuchacze jak i wydawcy nie mieli większego wyboru. Jedynym obecnie programem telewizyjnym, którego tematyką jest muzyka disco-polo jest „Vipo” nadawany w TVS (Telewizji Silesia), wzorem swojego protoplasty - Disco Relax w każdą niedzielę o godz. 10.

O popularności muzyki disco-polo wśród Polaków jest przekonany Paweł, z wydawnictwa muzycznego GreenStar, m.in. wydawcy płyt zespołu Boys. - Oszacować nawet przybliżoną liczbę słuchaczy jest ciężko. Jednak śmiało można stwierdzić, że odbiorcy tego nurtu to zdecydowanie najliczniejsza grupa fanów w Polsce. Wystarczy spojrzeć na Juwenalia w każdym mieście czy każdy koncert disco polo - mówi. - Warto zwrócić uwagę, że trudność w określeniu dokładnej liczby słuchaczy, wynika z faktu, że wielu Polaków nie przyznaje się do słuchania disco polo, które traktowane jest jako wstydliwe hobby – dodaje Wirginia z NETSTEL Software.

Kim jesteś słuchaczu disco – polo?


Rafał Sokulski, dyrektor programowy kanału Disco Polo, w platformie Open.fm: - Disco polo jest jednym z najpopularniejszych kanałów, spośród tych, które mamy w ofercie. Niech świadczy o tym fakt, że aż 1/7 wszystkich użytkowników Open.fm przynajmniej raz odwiedziła kanał Disco-Polo. Użytkownicy tego kanału są wierni swoim upodobaniom. Nie są podatni na przejściowe mody. Podczas gdy rotacja na innych kanałach jest spora, słuchacze disco polo nie „skaczą” ze stacji na stację. Trudno natomiast powiedzieć coś na temat ich wieku – opisuje profil słuchacza kanału Disco-Polo w Open.fm Sokulski.

Dominik BatorskiSłowa dyrektora programowego kanału Disco-Polo w platformie Open Fm potwierdza socjolog Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego. - Internauci słuchający disco polo to jedna z najwierniejszych grup słuchaczy. Ich zainteresowania są skrystalizowane, stabilne. Mają stałe preferencje. Jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że kierowanie odpowiednich komunikatów do tej grupy osób, dla reklamodawców byłoby korzystnym rozwiązaniem – uważa Batorski.

Popularność serwisów i liczebność użytkowników podkreślają sami wydawcy. Przedstawicielka NETSTEL Software nie chce zdradzić dokładnej liczby użytkowników serwisu www.disco-polo.pl, ale przyznaje, że wzrost oglądalności strony, na chwilę obecną wynosi 37,49 proc. - Obecnie, zarejestrowanych mamy 3283 użytkowników. Codziennie ta liczba zwiększa się około 20 nowych. Liczba unikalnych użytkowników, która w sierpniu i wrześniu 2009, odwiedziła stronę, to ponad 400 tys. W ubiegłym roku, w tych samych miesiącach odwiedziło nas około 320 tys. unikalnych użytkowników. Zatem tendencja jest jak najbardziej wzrostowa – mówi Tomek, administrator serwisu DiscoStrefa.info.

Discostrefa.info

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.