
Ile wyniesie wartość polskiego rynku e-commerce w 2014 roku i jakie czynniki na niego wpłyną? Specjaliści, którzy dla Interaktywnie.com odpowiedzieli na te pytania okazali się zaskakująco zgodni. Nie mają wątpliwości nie tylko co do tego, że rynek e-handlu wzrośnie. Aż sześciu z nich jednomyślnie prognozuje, że jego wartość wyniesie 30 miliardów złotych.
Jednym z podstawowych czynników wzrostu będzie m-commerce, choć podział rynku ze względu na używane urządzenie stanie się coraz trudniejszy. - W roku 2014 będziemy mieć do czynienia ze zjawiskiem wielourządzeniowości, z której praktycznie niemożliwe będzie rozdzielenie poszczególnych platform. Trzeba będzie je traktować kompleksowo - uważa Szymon Dobosz, CEO w firmie International Coupons - kodyrabatowe.pl.
30 miliardów złotych
Sklepy internetowe zaczną też rozumieć rolę mediów społecznościowych w procesie obsługi klienta i odpowiednio spersonalizowanej reklamy. W przyszłości pomoże im to sprostać klientom o wyższych wymaganiach i przyciągnąć do sieci tych, którzy dotychczas wybierali zakupy w realu.
- Nie wystarczy już zasypać skrzynki mailowej klienta lawiną ofert. Komunikacja będzie przemyślana i dopasowana do jego potrzeb oraz preferencji zakupowych oraz w większym stopniu oparta na analizie historii zakupowej - potwierdza Magdalena Staszczyk, marketing manager w Gandalf.com.pl. - Niebagatelną rolę odegrają wszelkiego rodzaju mechanizmy pozwalające na zarządzanie bazami danych klientów - w tym własne, autorskie rozwiązania oraz dalszy rozwój RTB, marketing automation czy remarketingu - dodaje.
W 2014 roku internet stanie się ważnym kanałem sprzedaży firm, które dotychczas istniały głównie offline. Wyraźniejszą niż dotychczas obecność w sieci zaznaczą nie tylko wielkie stacjonarne sklepy sprzedające elektronikę.
- Sukcesy dużych odzieżowych koncernów i sieci spożywczych, które zdecydowały się na uruchomienie sprzedaży online pozwalają przypuszczać, że właśnie te dwie gałęzie w najbliższym czasie odnotują najbardziej dynamiczny rozwój - potwierdza Piotr Broniarczyk, CEO porównywarki cen Okazje.info.
- Solidny wzrost powinny zanotować kategorie lifestyle'owe, takie jak uroda i zdrowie oraz odzież. Powiązany będzie on z rosnącym znaczeniem punktów obioru - dodaje Jakub Radkowski, doradca zarządu ds. projektów specjalnych Merlin.pl.
A Amazon? Pytanie, czy w tym roku amerykański gigant wejdzie do Polski jak zwykle będą rozgrzewać branżę do czerwoności. Tymczasem konkretów, jak nie było, tak nie ma.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Dlaczego założyłem Space Ads?
Poznaj historię Rafała Chojnackiego, założyciela agencji.
Słabe agencje i ich...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »