8.01.2014 / E-commerce
 

Prognoza e-commerce 2014. W internecie wydamy ponad 30 miliardów

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. SXC.hu/jrdurao/CC
fot. SXC.hu/jrdurao/CC

Ile wyniesie wartość polskiego rynku e-commerce w 2014 roku i jakie czynniki na niego wpłyną? Specjaliści, którzy dla Interaktywnie.com odpowiedzieli na te pytania okazali się zaskakująco zgodni. Nie mają wątpliwości nie tylko co do tego, że rynek e-handlu wzrośnie. Aż sześciu z nich jednomyślnie prognozuje, że jego wartość wyniesie 30 miliardów złotych.

Jednym z podstawowych czynników wzrostu będzie m-commerce, choć podział rynku ze względu na używane urządzenie stanie się coraz trudniejszy. - W roku 2014 będziemy mieć do czynienia ze zjawiskiem wielourządzeniowości, z której praktycznie niemożliwe będzie rozdzielenie poszczególnych platform. Trzeba będzie je traktować kompleksowo - uważa Szymon Dobosz, CEO w firmie International Coupons - kodyrabatowe.pl.

Prognozowana wartość rynku e-commerce w Polsce na koniec 2014 roku:

30 miliardów złotych

Sklepy internetowe zaczną też rozumieć rolę mediów społecznościowych w procesie obsługi klienta i odpowiednio spersonalizowanej reklamy. W przyszłości pomoże im to sprostać klientom o wyższych wymaganiach i przyciągnąć do sieci tych, którzy dotychczas wybierali zakupy w realu.

- Nie wystarczy już zasypać skrzynki mailowej klienta lawiną ofert. Komunikacja będzie przemyślana i dopasowana do jego potrzeb oraz preferencji zakupowych oraz w większym stopniu oparta na analizie historii zakupowej - potwierdza Magdalena Staszczyk, marketing manager w Gandalf.com.pl. - Niebagatelną rolę odegrają wszelkiego rodzaju mechanizmy pozwalające na zarządzanie bazami danych klientów - w tym własne, autorskie rozwiązania oraz dalszy rozwój RTB, marketing automation czy remarketingu - dodaje.

W 2014 roku internet stanie się ważnym kanałem sprzedaży firm, które dotychczas istniały głównie offline. Wyraźniejszą niż dotychczas obecność w sieci zaznaczą nie tylko wielkie stacjonarne sklepy sprzedające elektronikę.

- Sukcesy dużych odzieżowych koncernów i sieci spożywczych, które zdecydowały się na uruchomienie sprzedaży online pozwalają przypuszczać, że właśnie te dwie gałęzie w najbliższym czasie odnotują najbardziej dynamiczny rozwój - potwierdza Piotr Broniarczyk, CEO porównywarki cen Okazje.info.

- Solidny wzrost powinny zanotować kategorie lifestyle'owe, takie jak uroda i zdrowie oraz odzież. Powiązany będzie on z rosnącym znaczeniem punktów obioru - dodaje Jakub Radkowski, doradca zarządu ds. projektów specjalnych Merlin.pl.

A Amazon? Pytanie, czy w tym roku amerykański gigant wejdzie do Polski jak zwykle będą rozgrzewać branżę do czerwoności. Tymczasem konkretów, jak nie było, tak nie ma.


Jakub Szczepankowski - kierownik ds. performance i business development w Money.pl:

W 2014 roku powinniśmy osiągnąć w naszym kraju 2 cyfrowy wzrost w porównaniu do 2013 i przekroczyć 30 mld złotych. W mojej ocenie wzrost sprzedaży w internecie będzie pochodną wzrostów sprzedaży on-line produktów spożywczych i odzieżowych, otwieranie sklepów internetowych przez znane z galerii handlowych brandy i ich ekspansja w internecie.


30

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ
Ile wyniesie wartość rynku e-commerce w Polsce w 2014 roku?

PROGNOZA
[mld zł]


Piotr Broniarczyk, CEO Porównywarki Cen Okazje.info

Rolę czynników stymulujących polski e-commerce nadal spełniać będą także: mobile commerce, w pewnych kręgach traktowane już jako osobny kanał sprzedaży, Real-Time Bidding, który choć ugruntował już swoją pozycję i wyznaczył wiele nowych ścieżek optymalizujących sprzedaż, wciąż rośnie w siłę oraz Social Media – obszar o ogromnym potencjale, który w handlu online wykorzystywany jest coraz skuteczniej.

 

30


Szymon Dobosz, CEO, International Coupons, kodyrabatowe.pl

Duże możliwości rozwoju rynku ma przed sobą branża spożywcza oraz szeroko pojęte markety. Wchodziły one nieśmiało w e-commerce w 2012 i 2013 roku, za to rok następny może być kluczowy jeżeli chodzi o walkę o wpływy.

 

30


Mariusz Jasiński, koordynator E-commerce | Manager sklepu iDream.pl

Sklepy internetowe coraz częściej optymalizują swoje strony do przeglądania za pomocą komputera i urządzeń mobilnych oraz upraszczają proces zakupowy, proponując nowe formy płatności i wysyłki.

30


Jakub Radkowski, Doradca Zarządu ds. Projektów Specjalnych Merlin.pl

Obserwować będziemy dalsze przenikanie światów offline i online. Firmy specjalizujące się w handlu tradycyjnym coraz śmielej wejdą w e-commerce, rozszerzając swoje usługi o handel internetowy. Z kolei sklepy internetowe rozwiną swoje sieci stacjonarne.

30


Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce

Sklepy internetowe powinny więc znaleźć swoją niszę i nieustannie pracować nad rozwojem funkcjonalności i jakości obsługi w swoim sklepie. Kluczową rolę odgrywa również kwestia bezpieczeństwa i zaufania. Są to czynniki, bez których nie uda się z sukcesem prowadzić działalności na rynku e-commerce.

 

31


Magdalena Staszczyk, marketing manager Gandalf.com.pl

W 2014 na decyzje i preferencje zakupowe wpłynie nowa dyrektywa unijna, które wejdzie w życie w połowie roku. Rynek czeka szereg zmian w zakresie reklamacji, zwrotu towaru oraz polityki informacyjnej wobec klientów.

 

30


Wojciech Tomaszewski, dyrektor ds. marketingu i e-commerce ANSWEAR.com

W roku 2014 wzrośnie znaczenia analizy pozyskanych danych - zarówno na potrzeby marketingu, jak i optymalizacji pozyskanego ruchu. Coraz częściej reklamy będą kupowane w modelu RTB (real-time bidding), co może w znacznym stopniu wpłynąć na rynek reklamy internetowej.

 

30


Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: e-commerce, prognoza, wartość rynku, zakupy online


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.