Jarosław Bielecki z Mint Media zdradza trzy proste sposoby na to, aby ogarnąć biurowy chaos.
Praca dzieliła życie człowieka na czas nudny - w pracy właśnie - i wolny, czyli taki, w którym oddawał się swoim pasjom i namiętnościom. Jednak dziś praca przestała być przymusem - jest bardziej dostępna, ciekawsza i efektywna. Dlaczego? Między innymi dzięki narzędziom, które tę pracę ułatwiają. Takimi najważniejszymi są aplikacje projektowe, służące do robienia notatek i inne, nazwijmy je, biurowe.
Sposób pierwszy - wirtualny notatnik
Zacznijmy od podstaw. Pierwsza aplikacja biurowa, która ułatwia życie to Evernote - zdecydowany król notatek. Dzięki niej notatki rosną w oczach. To taki Moleskine wśród aplikacji. Mam zainstalowany Evernote na wszystkich urządzeniach i to jest jego największa zaleta - możliwość synchronizacji, przez co używam go codziennie. Przez lata notowania miałem problem z tym co, gdzie i jak zanotowałem. Dzięki Evernote tego typu kłopoty odeszły w zapomnienie. Mogę pisać artykuły, tworzyć projekty, notatki, checklisty i wiele innych. Co ważne, aplikacja jest dostępna za darmo, ale w wersji premium - płatnej, mamy kilka ciekawych opcji, wśród których na największą uwagę zasługuje udostępnianie notatek.
Zobacz Evernote w akcji:
Pozwala to na stworzenie wspólnej z innymi osobami (pracownikami) platformy do pracy w zupełnie nowej, bardziej społecznościowej formie. Pracując w social mediach, idea social enterprise jest mi naprawdę bliska, a Evernote ze swoim udostępnianiem notatników pozwala na wcielanie jej w życie. Notatnik prezesa to zawsze było coś niedostępnego i tajemniczego dla pracowników. Teraz może być otwarty dla wszystkich, co znacznie zwiększa efektywność pracy całego zespołu.
Sposób drugi - aplikacja do zarządzania projektami
Poza aplikacjami do tworzenia notatek bardzo przydatne są również te, które pozwalają na zarządzanie projektami. Tutaj warto wymienić chociażby Asana, Casual czy Droptask. Dlaczego warto używać właśnie tych? To proste. Dla pieniędzy! Takie programy pozwalają nam oszczędzać czas, a czas to przecież pieniądz. Koniec końców dzięki aplikacjom do zarządzania projektami, są one wykonywane bardziej efektywnie, a więc mamy szansę zmniejszyć koszty i zwiększyć przychody. A jakie są te trzy wspomniane przeze mnie aplikacje?
Tak używa się Asana:
Są bardzo wizualne. Już od lat mówi się o tym, aby dzieciom w szkole serwować naukę za pomocą obrazów i taką, w której nie tylko czytają małe literki w książkach i piszą w równych linijkach, ale taką, w której mogą rysować, pisać dużymi literami, kolorowo, coś mieszać, zmieniać, przekładać. Teraz możemy to robić także my, dorośli. Aplikacje pozwalają na tworzenie mapy tasków, na całościowe zarządzanie projektem, nawet w grupie kilkudziesięciu osób, co wydaje się dziecinnie proste - jeśli oczywiście umiejętnie skorzystamy z którejś z tych aplikacji. Z której konkretnie najlepiej korzystać? Tego nie wiem, bo tak naprawdę wszystkie posiadają podobne funkcje, także o wyborze konkretnej zadecyduje zapewne wygląd. Dla każdego jest to rzecz bardzo subiektywna, a ponadto o gustach się nie dyskutuje.Sposób trzeci - dane w chmurze
Mamy już notatnik, zarządzanie projektami, to czego nam jeszcze trzeba, aby praca była dla nas przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem? Przyda się wirtualny dysk (choćby najprostszy Dropbox albo Google Drive). Jeśli chcemy być bardziej zaawansowani możemy skorzystać z którejś z chmur.
Jak korzystać z chmury? Zobacz funkcje Google Drive:
Tego typu rozwiązań pojawia się na rynku coraz więcej, ale przecież rozwiązania chmury wykorzystują wszystkie wspomniane przeze mnie aplikacje. To właśnie chmura jest najlepszym rozwiązaniem, a konkretnych jej zastosowań jest już na rynku bardzo wiele i będzie jeszcze więcej - oby jak najlepszych, podobnych do tych o których wspomniałem powyżej.Jarosław Bielecki, CEO, Mint Media
Przygodę z branżą interaktywną rozpoczynał przed laty w USA i Wielkiej Brytanii. W 2009 roku wrócił do kraju i od tego momentu rozwija agencję Mint Media. Ukończył SGH i University of Leeds (MSc International Marketing Management).
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»