10.06.2014 / Felieton - Moje WWW / Mobile
 

Aplikacje, które pozwolą ci sprawniej zarządzać wakacyjnym budżetem

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Justyna Barańska
 
Na zdjęciu Justyna Barańska (archiwum prywatne)
Na zdjęciu Justyna Barańska (archiwum prywatne)

Wakacyjne podróże mogą być dużym wyzwaniem, szczególnie jeżeli chodzi o finanse. Ponieważ często tracę głowę dla wspaniałych pamiątek, nowych smaków i zapachów, lubię wiedzieć jaką kwotą w danej chwili dysponuję i na ile jeszcze mogę sobie pozwolić.

Dlatego też na smartfonie mam aplikacje, które potrafią nie tylko ostudzić moje kompulsywne podejście do wydawania, ale i zapanować nad budżetem. Na co dzień korzystam z telefonu z systemem Windows Phone. I tu mała dygresja - liczba ciekawych aplikacji na ten system operacyjny na razie nie powala. Mam jednak nadzieję, że zmieni się to niebawem, bo system jest fajny i chętnie pozostałabym przy nim dłużej.

Przeliczniki walut

Robiąc zakupy za granicą nie wiem, ile ostatecznie zapłacę za dokonaną transakcję i czy cena za na przykład butelkę wody jest zbliżona do polskiej. Również podczas większych zakupów (wyobraźmy sobie węgierskie forinty czy japońskie jeny), przeliczanie w pamięci może być utrudnione. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się aplikacjom, pozwalającym przeglądać najnowsze kursy walut i przeliczenia kwot między walutami. Do takich zaliczają się Kursy Walut czy Przelicznik walut (na Windows Phone). Zaletą drugiej opcji, jest dodatkowo możliwość przypięcia do ekranu głównego interesujących nas kursów oraz stałego podglądu aktualnych wartości.

Kurs aktualizuje się samodzielnie każdego dnia, użytkownik ma również możliwość ręcznego odświeżenia danych.

Podobne aplikacje dostępne są na wszystkie możliwe systemy.

Zobacz, jak aplikację prezentuje sam twórca:

Kalkulatory cen paliwa

Paliwo to dla wielu jeden z podstawowych, a zarazem najkosztowniejszych wydatków. Świadome monitorowanie kosztów w tym zakresie, może pomóc kontrolować stan naszych portfeli.

Kalkulatory umożliwiają obliczanie średniego spalania pojazdu, kosztów pokonanej trasy czy monitorowanie ogólnych statystyk. To przydatne aplikacje dla osób spędzających sporo czasu za kółkiem, a także lubiących wojaże nie tylko w kraju. W tym przypadku chyba największym plusem jest możliwość obliczenia, ile paliwa potrzebuję na podróż którą planuję. Fajnym bonusem są informacje o koszcie przejechania 100 km. Tu jednak trzeba zwrócić uwagę na konkretne propozycje, gdyż nie wszystkie kalkulatory posiadają tak rozbudowane funkcje.

Menadżer finansów

Bardzo rzadko można spotkać osoby, które odnotowują każdy wydatek by z precyzyjnie analizować własne finanse. Niestety dotyczy to również mnie. Znacznie łatwiej jest po prostu wydawać - szczególnie podczas wyjazdów, a potem... kombinuję jak przetrwać.

Aplikacji do zarządzania finansami jest naprawdę dużo, ale mimo ogromnego wyboru, nie tak łatwo trafić na tą odpowiednią. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a to w konsekwencji nie zachęca do ich regularnego wykorzystywania i sprawdzania nowych propozycji.

Ja wybrałam moBudget. Twórcom udało się stworzyć zaawansowaną aplikację o przejrzystym interfejsie. Aplikacja posiada wszelkie niezbędne funkcje: jak nadchodzące i zaległe płatności, przychody, rachunki, przepływ gotówki i przewidywanie utraty środków czy zarządzanie transakcjami przyszłymi oraz powtarzającymi się. Aplikacja obsługuje również inne waluty (nie znalazłam tego w innych narzędziach). Za to mogłaby lepiej pilnować terminów regularnych płatności.

Autor: Justyna Barańska, ekspert w Wydziale Rozwoju Marketingu Internetowego mBanku.
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: aplikacje finansowe, aplikacje mobilne


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze
Andzia
1. Andzia, 77.252.27.*, 10.06.2014 / 18:11
Trzeba mieć pieniądze na drogie gadżety...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.