5.01.2016 / Mobile
 

Apple Watch nie okazał się sprzedażowym hitem, ale wearables to przyszłość

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Nawet jeśli dzisiaj wydają się zbędnym gadżetem lub fanowską fanaberią technologie ubieralne mają przed sobą świetlane perspektywy - uważają eksperci zajmujący się marketingiem mobilnym. Niestety - rozpisane na lata. W 2016 roku nie należy spodziewać się żadnej rewolucji, choć firmy dwoją się i troją, by znaleźć dla nich praktyczne zastosowanie. Co ciekawe, najciekwsze trendy wcale nie wychodzą od technologicznych gigantów takich jak Apple czy Samsung...

Bo te borykają się ciągle z tymi samymi problemami - działają bardzo króko na jednym ładowaniu baterii i właściwie dublują funkcje, które spełnia już smartfon - co czyni je raczej przyrodniczą ciekawostką niż urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Choć trzeba też przyznać, że smartwatche są też coraz ładniejsze, a na początku nawet to było problemem. Przesunięcie ubieralnych technologii w kierunku tech&fashion to zasługa głównie Apple'e, który jednak, wkraczając na nowe dla siebie tereny, natknął się na poważną konkurencję, bo szwajcarscy zegarmistrzowie nie zamierzają oddawać mu pola. Na inteligente zegarki z logo Fossil, Swatch czy Tag Heuer nie trzeba było długo czekać.

Apple Watch nie zmienił branży. Wpisał się w trend wyznaczony wcześniej przez Peeble i zrobił to co prawda - jak zawsze zresztą - w doskonałym stylu, ale o przełomie na miarę iPhone'a czy nawet iPada trudno mówić. W 2016 raczej nic się w tej kwestii nie zmieni.

Świeże pomysły mogą pochodzić od małych start-upów, które - tak jak niegdyś Peeble - szukają funduszy na platformach crowdfundingowych albo ze strony mniejszych firm, które niekoniecznie ograniczają się do zegarków. Już dzisiaj najwięcej przychodów generuje bowiem FitBit. Ten szerzej nieznany producent fitness trackerów kontroluje aż 24,4% rynku wearables, wyprzedzając i Apple, i Google, a miejsca dla siebie szuka także chińskie Xiaomi, które - w odróżnieniu od zachodnich konkurentów - wydaje się zainteresowane zagospodarowaniem niższej półki cenowej. 

Wearables to może nie rewolucja, ale na pewno przyszłość. Inteligente kurtki, buty, odzież sportowa, okulary a nawet obroże dla psów wyposażone czy to w GPS, czy pulsometr, za kilka lat mają szansę stać się tak popularne jak dzisiaj smartfony.

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ

Robert Sosnowski

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy

Kurteczka z możliwością geolokalizacji i monitoringiem akcji serca wysyłająca dane do chmury to jednak oddanie swojej prywatności za wygodę i bezpieczeństwo.

Kuba Weber

Jakub Weber, Senior Manager, Innovation Consulting, Deloitte Digital:

Zaczynają się pojawiać coraz ciekawsze rozwiązania, wychodzące poza standardowe smartwatche. I tu widać prawdziwą rewolucję. Choćby polskie rozwiązanie do komunikowania się z dziećmi – Wristy. Łatwe do założenia przez dziecko, trudne do zgubienia.

Paulina Nazaruk

Paulina Nazaruk, social media specialist Byss.pl:

Rewolucja zaczęła się od zegarków i pójdzie dalej, aż po modę, zdrowie. Branża medyczna i ubezpieczeniowa powinna nieco bliżej przyjrzeć się planom związanym z monitorowaniem stanu zdrowia użytkowników wearables.

 

Łukasz Kaczmarek

Łukasz Kaczmarek - Partner w OSOM STUDIO - Agencja Interaktywna:

Rynek wearables podzieli się na urządzenia dedykowane konkretnym funkcjom o ograniczonym zakresie możliwości, jak chociażby smartopaski zliczające kalorie, mierzące tętno etc., oraz na wielofunkcyjne smartwatche.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.