
Liczba czytelników serwisu www NYT każdego dnia maleje nawet o 15 procent. Na odsłonach strona straciła około 30 procent.
Amerykański dziennik wystartował z płatną wersją swojej strony 28 marca. Wszyscy, którzy nie zapłacą za korzystanie z serwisu, mają dostęp do zaledwie 20 artykułów miesięcznie. Użytkownicy smartfonów i tabletów, którzy nie decydują się na zakup subskrypcji, mają dostęp jedynie do pierwszych kilku akapitów każdego newsa. Pełny dostęp do serwisu kosztuje 15 dolarów miesięcznie.
Serwis Hitwise postanowił przyjrzeć się liczbie sprzedanych subskrypcji w ciągu pierwszych dni od wprowadzenia opłat. W badaniu porównał liczbę odwiedzających internetowe wydanie gazety - NYT.com - w ciągu 12 dni przed wprowadzeniem i kolejnych dwunastu po wprowadzeniu opłat.
W przypadku większości dni strona odnotowała spadek wizyt o 5 do 15 procent. Jedynym wyjątkiem była sobota, 9 kwietnia, kiedy nastąpił wzrost o około 7 procent, prawdopodobnie za sprawą internautów chcących przeczytać o dyskusji toczącej się wokół amerykańskiego budżetu.
Jeszcze gorzej wyglądają procentowe zmiany liczby odsłon na stronie w badanym okresie. W przypadku wszystkich 12 dni odwiedziny w serwisie spadły od 11 do 30 procent w stosunku do okresu przed wprowadzeniem płatnego dostępu.
Być może powtarza się scenariusz The Times i The Sunday Times należących do koncernu News Corp. Ruperta Murdocha. Po wprowadzeniu płatnego internetowego wydania na wykupienie pełnego dostępu zdecydował się co dziesiąty odwiedzający, a liczba odsłon serwisu spadły o 60 procent.
Na wprowadzenie w pełni odpłatnego dostępu do internetowego wydania jako pierwszy w Polsce zdecydował się Przekrój. Grzegorz Hajdarowicz, właściciel gazety, zapewniał, że w ciągu półtora roku sprzedaż jego tygodnika w wersji na iPada oraz subskrybcji na stronie www osiągnie pułap 70 tysięcy sztuk.
W ubiegłym tygodniu Dziennik Gazeta Prawna podjął próbę oceny poziomu sprzedaży płatnego wydania Przekroju. Według danych gazety, w pierwszych sześciu dniach od zamknięcia treści w internecie, na zakup elektronicznego wydania tygodnika zdecydowało się około 4 000 internautów i 400 użytkowników iPada.
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Jeśli nastąpił spadek liczby wejść, to normalne, że spadek liczby odsłon był tym bardziej drastyczny. W końcu to dziennik.<br /><br /> Całkowite zamykanie treści (vide Przekrój) uważam za podcinanie gałęzi, na której się siedzi. To tak trochę jakby wydawca nie miał zaufania do jakości prezentowanych tam treści i ich wartości marketingowej. A polegać na sile marki? Może w przypadku NYT to zadziała (masowość, liczba cytowań itp.), ale na lokalnym (i to tygodnikowym) podwórku - nie jestem przekonana.