
Ponad miesiąc od wprowadzenia płatnych treści w sieci, możemy przyjrzeć się statystykom dotyczącym opinii na temat Piano. Ponad 80 procent wszystkich komentarzy dotyczących Piano to opinie internautów. Jedynie co piata wypowiedź w sieci pochodziła od wydawców wprowadzających opłaty - wynika z raportu SentiOne na temat Piano Media płatnych treści.
Jedynie 13 procent wypowiedzi miało wydźwięk pozytywny. Aż 87 procent to komentarze negatywne. Większość wypowiedzi miało charakter ironiczny lub zdenerwowany, niewiele mniej - sceptyczny. Zaniepokojenie wyraził co dziesiąty wypowiadający się w tym temacie internauta. Tylko 7 procent opinii miało charakter zadowolenia, 3 procent - zainteresowania płatnościami. 28 procent treści miało wydźwięk neutralny lub promocyjny.
Co ciekawe, większość wypowiedzi internauci umieszczali na forach internetowych - wpisy w dyskusjach stanowiły 43 procent całości. Facebook zajął drugie miejsce z wynikiem 28 procent. 13 procent opinii pochodziło z portali internetowych.
Najwięcej pozytywnych opinii o Piano pojawiło się na Google+ - aż 30 procent. Najmniej przychylni paywallom byli z kolei użytkownicy for internetowych, którzy tylko w 5 procentach wypowiadali się o systemie pozytywnie.
SentiOne wskazuje, że najczęściej komentowanym wydarzeniem była wpadka Uważam Rze, który opublikował tekst Eryka Mistewicza. Materiał krytykował Piano, jednak aby go w całości przeczytać, internauta musiał wpierw wykupić dostęp do płatnej treści tygodnika.
Internauci często wytykali błędy w tekstach reklamujących Piano (interpunkcyjne, składniowe), a użytkownicy Wykop.pl rozpoczęli długą dyskusję na temat poziomu dziennikarstwa w Polsce po materiale Gazety Wyborczej zatytułowanym "Taką cenę płaci się za rzetelne dziennikarstwo".
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
dih.pl to zespół specjalistów branży IT. Jako agencja e-commerce działamy od 12 lat. Od 7 lat jesteśmy...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
Trudno mi się zgodzić z Twoim stwierdzeniem Beata, że 87% to porażająca ilość. Pamiętając o tym jak generalnie negatywne nastawienie mają internauci do kwestii płacenia za treści w internecie (większość badań na ten temat pokazuje akceptację na poziomie kilku %), to 13% pozytywnych ocen należy uznać za bardzo obiecujący wynik. A fakt, że wsród użytkowników FB i G+ ten odsetek jest jeszcze wyższy, jest dla Piano bardzo miłym zaskoczeniem.
Myślę dokładnie to samo co przedmówca. Zapytanie kogokolwiek o to, czy chce płacić za coś, co wcześniej miał za darmo, nasuwa tylko jedną odpowiedź. Tu tymczasem aż 13 proc. odpowiedziało inaczej.
To co ludzie deklarują, a co później robią to dwie zupełnie różne kwestie ...