24.02.2016 / Portale
 

Tomasz Bonek i Marta Smaga odpowiadają za wdrożenie Business Insidera w Polsce

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 
Marta Smaga i Tomasz Bonek
Marta Smaga i Tomasz Bonek

Jeden z najbardziej znanych serwisów internetowych na świecie poświęconych biznesowi już wkrótce będzie miał swoją polską edycję. Przygotowuje ją Grupa Onet - Ringier Axel Springer. Daty uruchomienia jeszcze nie podano.

Tomasz Bonek i Marta Smaga prowadzą spółkę zajmującą się kompleksową realizacją projektów internetowych pod firmą Tomasz Bonek Marta Smaga Sp. z o.o. (www.boneksmaga.pl). Przez jedenaście lat związani byli z Grupą Money.pl, z której odeszli po jej przejęciu przez Grupę Wirtualna Polska, w styczniu 2015 roku. Tomasz Bonek był redaktorem naczelnym oraz szefem działu pr i marketingu, Marta Smaga kierowała obszarem rozwoju i technologii. Są też autorami serii książek - poradników biznesowych dotyczących prowadzenia biznesu w internecie, wydanej przez Wolters Kluwer. Ich spółka świadczy usługi nie tylko dla mediów (Grupa Onet - RASP), ale także specjalizuje się we wprowadzaniu dobrze działających biznesów off-linowych do sieci.

Strategia polskiej wersji Business Insidera zostanie oparta na rozwiązaniach stosowanych przez ten serwis w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie nacisk będzie położony na dopasowanie się do potrzeb polskich czytelników.

Serwis stworzony przez byłego CEO DoubleClicka, Kevina P. Ryana, został przejęty pod koniec 2015 roku przez Axel Springer.

O tym, że to jednak Onet wprowadzi go do Polski, oficjalnie wiadomo od listopada 2015 roku. Wcześniej licencję na jego wdrażanie miała Agora, ale utraciła ją niedługo po ogłoszeniu informacji o tym, że amerykański serwis został przejęty przez koncern Axel Springer, który jest współwłaścicielem m.in. Onetu.

- Cieszymy się z wprowadzenia na polski rynek serwisu Business Insider. Liczymy, że jego oferta odpowie na oczekiwania młodego pokolenia przedsiębiorców, którzy szukają informacji o biznesie i gospodarce podanych w nowoczesny i ciekawy sposób - tak dyplomatycznie Aleksander Kutela, prezes Grupy Onet.pl, komentował pozyskanie licencji, a właściwie - odebranie jej Agorze, która, jak można przypuszczać, nie oddała jej tanio.

Żadna ze stron nie zdradziła co prawda szczegółów tego przejęcia, ale wiadomo że Agora poczyniła już pewne kroki i inwestycje, m.in. angażując Rafała Hirscha, który miał zostać redaktorem naczelnym nowego serwisu i, co ciekawe, nie zamierza rezygnować ze swoich planów. W tym samym dniu, gdy Grupa Onet-RASP radośnie ogłaszała pozyskanie licencji na Business Insidera, Agora poinformowała o rozpoczęciu prac nad… autorskim serwisem ekonomicznym, którym będzie kierował nie kto inny jak właśnie Rafał Hirsch. Serwis Agory - jeszcze nie wiadomo, jak będzie się nazywał - będzie bezpośrednim konkurentem polskiego Business Insidera w onetowej wersji.

Nic zresztą dziwnego. Sukces amerykańskiego serwisu, który jako jeden z nielicznych doskonale odnajduje się w realiach, w których większość mediów ma problemy ze znalezieniem sposobu na monetyzację, nie od dziś rozpala wyobraźnię branży.

Redaktorem naczelnym zostanie Łukasz Grass, znany z telewizji TVN 24, który wcześniej pracował w telewizji TVN24 i radiu TOK FM. Potem prowadził m.in. program rozrywkowy „Sąsiad na widelcu” w TVP1, pojawił się też TVP Polonia jako prowadzący „Polacy tu i tam”. Wiosną 2015 roku był gospodarzem polsatowskiego show "Celebrity Splash".

Business Insider to jeden z największych w Stanach Zjednoczonych serwisów o tematyce biznesowej dla młodych przedsiębiorców. Powstał w 2007 roku, założony przez Henry’ego Blodgeta, byłego analityka z Wall Street oraz Dwight’a Merrimana i Kevin’a Ryana, szefów DoubleClick. Dzisiaj ma około 70 mln użytkowników miesięcznie.

Axel Springer zainteresował się nim już na początku 2015 roku, kiedy za 25 milionów dolarów, kupił 7 proc. udziałów serwisu. Wkrótce potem wyłożył 343 milionów, by przejąć pakiet kontrolny. Była to jedna z największych transakcji na rynku mediowym. Wcześniej rekord należał do AOL, który za Huffington Post zapłacił 315 milionów dolarów w 2011 roku.

 

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • Digital We Digital We

  Wdrożenia, doradztwo, strategia, audyty, szkolenia, badania - internet i mobile. - serwisy i aplikacje internetowe...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • AdROI AdROI

  AdROI jest niezależną agencją marketingową skoncentrowaną na projektowaniu i realizacji wielokanałowych...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.