Choć większość nowoczesnych telefonów jest w rękach facetów, to wśród młodych proporcje zostały właśnie zachwiane.
Te proporcje się wyrównują mniej więcej między 30-34 rokiem życia, a wśród osób powyżej 35 lat dominują już mężczyźni jako posiadacze smartfonów. Biorąc pod uwagę wykonywany zawód właścicieli smartfonów, to studentki i uczennice częściej mają smartfony niż uczniowie i studenci, a mężczyźni posiadający stałą pracę są częściej właścicielami smartfonów, niż pracujące na stałe kobiety - wynika z badania MEC Analytics and Insight.
Zarówno kobiety jak i mężczyźni równie często korzystają z portali informacyjnych, z poczty służbowej i prywatnej, gier oraz słuchają muzyki. Kobiety częściej niż mężczyźni korzystają z lokalnych portali społecznościowych, Facebooka, komunikatorów, z wyszukiwarek internetowych (na przykład Google), sprawdzają rozkłady jazdy. Mężczyźni częściej niż kobiety wykorzystują smartfona do załatwiania spraw finansowych, lokalizują obiekty, oglądają telewizję internetową, strony o treści erotycznej.
Mężczyźni częściej niż kobiety deklarowali instalowanie dodatkowych aplikacji (73 w porównaniu do 55 procent). Ponadto generalnie więcej aplikacji zainstalowanych na swoich smartfonach mają mężczyźni, zarówno jeśli chodzi o aplikacje bezpłatne jak i płatne.
Kobiety częściej deklarowały ściąganie jedynie darmowych aplikacji. Spośród tych, którzy korzystają z płatnych aplikacji, to mężczyźni częściej niż kobiety wydają do 10 złotych miesięcznie na płatne aplikacje (41 kontra 37 procent).
Tak samo często mężczyźni (58 procent) jak i kobiety (59 procent) płacili za korzystanie ze smartfonów w formie abonamentu. Natomiast posiadanie smartfona na kartę, czyli prawdopodobnie na własny użytek, deklarowało więcej kobiet. Mężczyźni częściej posiadają służbowy smartfon opłacany przez pracodawcę.
Zdecydowana większość kobiet i mężczyzn (71 procent kobiet i 62 procent mężczyzn) deklaruje, że średnie miesięczne wydatki nie przekraczają 25-99 złotych. Wydatki powyżej 100 złotych deklarowali częściej mężczyźni niż kobiety, zarazem mężczyźni (45 procent) częściej niż kobiety (45 procent) deklarowali wykupienie dodatkowego pakietu danych internetowych.
Badanie przeprowadzono metodą CAWI na próbie 3365 respondentów.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Myślę, że <a href=\"http://mezczyznaodadozv.pl/jak-uwiesc-faceta\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">faceci</a> troszkę szybciej wdrażają nowe technologie niż kobiety