15.06.2018 / Raporty i badania
 

Mundial 2018? W domu, przed telewizorem

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Agencja mediowa Starcom wraz z Samsung Electronics Polska, przy okazji mistrzostw świata w Rosji, przyjrzała się w jaki sposób Polacy przygotowują się do finałów MŚ 2018 i jak zamierzają je spędzić. W badaniu przeanalizowane zostały sposoby i okoliczności oglądania meczów, świadomość tego, w jakich mediach można je oglądać oraz zainteresowania nowinkami technologicznymi w kontekście oglądania transmisji ze spotkań.

65518_wykres-1-starcom-ms-2018.jpg

Aż 77% badanych zamierza oglądać mistrzostwa w domu przed telewizorem. Zaskakuje jednak to, że w przededniu MŚ 2018 spora grupa Polaków nadal nie wie dokładnie, w jakich stacjach będą transmitowane spotkania.

W przypadku telewizji, 56% wie że rozgrywki będzie można zobaczyć w TVP, ale ponad 20% błędnie wskazuje Eurosport czy Polsat. Jeszcze większy brak świadomości widoczny jest w przypadku serwisów VOD: tylko co trzeci badany ma świadomość, że mecze na żywo można oglądać również na VOD TVP.

65519_wykres-2-starcom-ms-2018.jpg

Część meczów reprezentacji Polski transmitowana będzie w godzinach pracy. Mimo to, respondenci w większości odpowiedzieli, że zamierzają oglądać je w domu. 7% zamierza wziąć z tej okazji wolne w pracy lub wyjść wcześniej, tyle samo ankietowanych zamierza oglądać je w pracy. Z pozostałych sposobów śledzenia wyniku na żywo, takich jak  transmisja tekstowa w internecie oraz słuchanie relacji w radio, zamierza skorzystać 10% Polaków. Mecze rozgrywane w trakcie dnia nie wpływają więc na zmianę nawyków w sposobie śledzenia zmagań sportowych i nadal widoczna jest tu przewaga telewizji nad pozostałymi mediami.

65520_wykres-3-starcom-ms-2018.jpg

Co czwarty respondent nie zamierza szukać dodatkowych informacji o MŚ 2018. Ci, którzy deklarują, że będą to robić, jako źródło wiedzy głównie wskazują na wiadomości sportowe emitowane w telewizji. 

65521_wykres-4-starcom-ms-2018.jpg

- Potwierdza to ciągły prymat telewizji jeżeli chodzi o transmisje dużych wydarzeń sportowych. W tym obszarze, media cyfrowe mają sporo do nadrobienia i na pewno jest to kolejny obszar, o który toczyć się będzie między nadawcami i wydawcami batalia w najbliższych latach - komentuje Magda Kolenkiewicz, Managing Director agencji Starcom.

65522_wykres-5-starcom-ms-2018.jpg

Imprezy takie jak mistrzostwa świata są często impulsem do zmiany telewizora. Na zakup nowego odbiornika TV z okazji mundialu w Rosji zdecydowało się 15% badanych, a 14% jeszcze tego nie wie, co może wskazywać na to, że rozważają taki zakup. Dodatkowym motywatorem do zmiany jest nieustanny rozwój technologii i możliwości współczesnych Smart TV. Co trzeci ankietowany wskazuje, że najbardziej byłby zainteresowany możliwością oglądania meczów w technologii 4K. Na kolejnych miejscach pojawiły się rozwiązania pozwalające na nagrywanie i przewijanie transmisji oraz dostęp do statystyk. 

65523_wykres-6-starcom-ms-2018.jpg

- W Samsung widzimy ogromny wzrost zainteresowania telewizorami o większym rozmiarze, czy smartfonami. Po prostu na większym i nowszym widać lepiej – dotyczy to i telewizorów i smartfonów. Widać też, że klienci coraz bardziej interesują się sprzętem do odbioru sygnału 4K oraz możliwością oglądania różnych programów poprzez aplikacje. Jest ich sporo i dają ogromne możliwości w kontekście dostarczania dodatkowych treści takich jak na przykład powtórki – komentuje Olaf Krynicki rzecznik prasowy w Samsung Electronics Polska

O BADANIU

Badanie z serii HX Study przeprowadzone na panelu Ariadna, na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1065 osób. Kwoty dobrane wg. reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości. Metoda: CAWI.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: MŚ 2018, mundial 2018, tv, vod


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Marcin Szklarski
1. Marcin Szklarski 15.06.2018 / 09:13
Tak niezłośliwie, z czystej ciekawości- jaki odsetek z tych przebadanych 1065 osób W OGÓLE nie jest zainteresowanych MŚ i w żaden sposób nie zamierza w nich uczestniczyć?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.