Raport Interaktywnie.com „Projektowanie stron WWW”

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Od Responsive Web Design nie ma odwrotu, ale w pogoni za technologią nie wolno zapominać o najważniejszym - użytecznością. A ta ostatnia w polskim internecie wyraźnie kuleje. Wielu klientów nie zdaje sobie sprawy, że projektowanie usability powinno być podstawą w tworzeniu stron internetowych, jeśli te mają być skuteczne. Wolą koncentrować się na kreacji.

POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM

- "Proste" i "estetyczne" nie jest ostatecznym wyznacznikiem sukcesu - twierdzi Kamil Kaniuk z Merix Studio. - Niestety etapy makietowania serwisu czy testowanie layoutów to czynności bardzo często traktowane po macoszemu, którym nie poświecą się wystarczająco dużo uwagi i budżetu.

Nie brakuje jednak opinii, że idziemy ku lepszemu, a specjaliści od projektowania użyteczności w coraz większym stopniu decydują o sukcesie danej strony. Zmiany idą jednak powoli, ale o tym decyduje już specyfika polskiego rynku, na którym królują małe i średnie przedsiębiorstwa. Rzadko dysponują one budżetem, który umożliwiałby zastosowanie wszystkich modnych ostatnio nowinek, dlatego zwykle ograniczają się do wdrożenie rozwiązań znanych i lubianych. A stąd już tylko krok do wtórności.

- Mało jest stron, które pokazują możliwości dzisiejszego internetu. Przeglądając strony mam wrażenie, że każdy ściąga layout od siebie nawzajem - narzeka tez Paweł Psztyć z Kalicinscy.com.

- Większość polskich stron internetowych jest po prostu przeciętna. Nie ma dramatu, ale tez niewiele witryn dostarcza estetycznych wrażeń - dodaje Marta Smaga, dyrektor działu rozwoju i technologii w Money.pl.

A zresztą, po co inwestować w stronę internetowe, skoro wszystko można zrobić na Facebooku? Wciąż sądzi tak wiele firm, które nie rozumieją, że w serwisie społecznościowym nigdy nie będą u siebie i nie pozostanie im nic innego, jak podporządkować się gospodarzowi, akceptując na przykład spadające co jakiś czas zasięgi.

Nie zmienia to jednak faktu, że liczba polskich stron www będzie rosła, zmierzając ku europejskiej średniej. Ponad połowa ekspertów uważa, że na koniec 2014 roku firmy posiadające własną stronę www będą stanowiły 70 procent ogółu, albo nieznacznie więcej.

Rośnie też zainteresowanie internetem mobilnym, choć w tym wypadku specjaliści dalecy są od huraoptymizmu, twierdząc, że na mobilną wersję serwisu pozwolą sobie jedynie najwięksi. A ci z kolei coraz częściej będą woleli już zainwestować w Responsive Web Design. Wydaje się bowiem, że od technologii responsywnej nie ma ucieczki.

POBIERZ PEŁNY RAPORT INTERAKTYWNIE.COM

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Marcin
1. Marcin, 83.23.207.*, 03.06.2014 / 21:09
bardzo ciekawy artykuł! polecam!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.