W content marketingu nie chodzi o to, co jest najlepsze dla marki, ale o to, co jest potrzebne odbiorcom komunikatu. Ten, kto to zrozumie, stworzy dobrą kampanię.
W marketingu, przede wszystkim w tym opartym o content, nie chodzi o to, co jest najlepsze dla marki, jej właściciela czy osoby odpowiedzialnej za promocję, ale o potrzeby odbiorcy komunikatu. Ten, kto to zrozumie, stworzy dobrą kampanię.
I mimo że rozumie to coraz więcej klientów, tych, dla których dobry content marketing to artykuł sponsorowany z nazwą firmy wybitą boldem trzykrotnie w samym leadzie, także nie brakuje. Tymczasem kampanie, które w założeniach biorą pod uwagę jedynie potrzeby marki są zwyczajnie nieskuteczne.
To jednak niejedyny problem z założeniami, bo zwykle ich po prostu brakuje. Większość firm stawia na improwizację. Definiowanie grupy docelowej? Badanie preferencji potencjalnych odbiorców? Optymalizacja kampanii? Niestety, wciąż dla sporej części z nich to zwykłe zawracanie głowy, bo przecież pisać każdy może, a i grafikę bez problemu można wyprodukować w Canvie... Można. Można też pozyskać trzy leady albo trzysta - co kto woli.
W najnowszym raporcie Interaktywnie.com "Content marketing 2018" radzimy, jak za pomocą treści zyskać jak najwięcej - leadów, wyników sprzedażowych czy zapytań.
- Content marketing i sprzedaje, i właśnie o tym piszemy w pierwszym rozdziale naszego raportu pt. Jak zaplanować działania content marketingowe, by przełożyły się na sprzedaż. Content marketing to przecież remedium na blokady, których używa już 46 proc. Polaków. Odpowiednio podane treści mogą być skuteczne przede wszystkim tam, gdzie tradycyjne formy reklamy online zawiodły.
- W drugim rozdziale piszemy o tym, jak wykorzystać content marketing w marketingu miejsc. Miasto, gmina czy region mogą zwrócić na siebie uwagę właśnie poprzez treści, a nie tylko plakaty, hasła i logotypy.
- W kolejnym radzimy, jak łączyć content marketing z działaniami SEM, by nadać promocji niezbędny impet, a także jak przygotować kampanie reklamowe na Facebooku i w Google oraz - czym różnią się możliwości proponowane przez obu gigantów.
- Powołując się na przykłady Netfliksa i HBO, udowadniamy, dlaczego warto regularnie uwzględniać działania contentowe w komunikacji marek. Atrakcyjna oferta seriali na tych platformach, przekonuje, że czasem warto zapłacić za subskrypcję.
- Podpowiadamy też, jak wybrać agencję, która kompleksowo zajmie się przygotowaniem i realizacją naszej strategii contentowej, na co zwrócić uwagę podpisując umowę i jak określić zakres odpowiedzialności.
POBIERZ BEZPŁATNY RAPORT "CONTENT MARKETING 2018"
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»