Raport Interaktywnie.com: "Cyberbezpieczeństwo 2018"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Raport Interaktywnie.com "Cyberbezpieczeństwo 2018"
Raport Interaktywnie.com "Cyberbezpieczeństwo 2018"

Cyberprzestępczość to coraz poważniejszy i coraz bardziej kosztowny problem, ale polscy przedsiębiorcy wciąż go lekceważą. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że punktowe rozwiązania IT nie zagwarantują im bezpieczeństwa, jeśli w ślad z nimi nie zostaną wdrożone odpowiednie procedury, a jeszcze mniej - że zatrudnienie specjalisty od bezpieczeństwa nie jest wydatkiem, ale inwestycją. 

Problem związany z bezpieczeństwem IT sprowadzany jest zbyt często do filmików rozsiewanych na Facebooku i konkursów obiecujących markowe buty za darmo. Tymczasem, działalność hakerów, choć wciąż często niezbyt wyrafinowana, jest coraz bardziej kosztowna. Firmy padają ofiarami ataków phishingowych i wymuszeń, do których potem niechętnie się przyznają. 

Bo atak, oprócz tego, że oznacza koszty, najczęściej powoduje też utratę zaufania zarówno klientów, jak i kontrahentów, którzy na bezpieczeństwo danych, w ostatnim czasie zaczęli patrzeć uważniej.

Zresztą, po wdrożeniu Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) nie tylko oni. Niestety, wciąż wielu przedsiębiorców zmiany zawarte w rozporządzeniu traktuje jak zło konieczne i fanaberię brukselskich urzędników. Nie zważają na fakt, że w zasadzie niewiele zmieniły one w obecnym porządku prawnym, co pokazuje, że dotychczas w temacie przetwarzania danych panował niemały bałagan. Teraz jednak nonszalancja powinna się skończyć. I bardzo dobrze. W końcu wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że dane stanowią własność użytkowników, w związku z czym muszą one podlegać ochronie. 

O tym przeczytasz w raporcie "Cyberbezpieczeństwo":

 • W pierwszym rozdziale naszego raportu "Cyberbezpieczeństwo" piszemy o tym, jak kompleksowo dbać o bezpieczeństwo IT w firmach, jakie zagrożenia czają się w sieci i jakie konsekwencje mogą wyniknąć, jeśli je zignorujemy.

 • W drugim odpowiemy na pytanie "Jak chronić się przed atakami?" oraz podpowiemy, jakie oprogramowanie i sprzęt pomogą zabezpieczyć się adekwatnie do potencjalnego zagrożenia

 • W czwartym omówimy wszystkie aspekty stosowania podpisów elektronicznych i certyfikatów. Do czego służą, jak je wybierać, ile kosztują i kiedy mogą przydać się w biznesie.

 • Nie mogło też zabraknąć RODO... Firmy drżą przed wielomilionowymi karami i kosztami odpowiednich zabezpieczeń, dlatego zapytaliśmy specjalistów, co robić, by sprostać wymaganiom RODO i nie zbankrutować.

POBIERZ BEZPŁATNY RAPORT "CYBERBEZPIECZENSTWO 2018" 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Piotr
1. Piotr, 78.8.164.*, 30.08.2018 / 20:08
Super raport! temat rzeka, nie kończy się i wciąż ewoluuje w związku z nowymi regulacjami prawnymi i dostępnymi systemami odpowiadającymi na potrzeby dzisiejszego cyberświata. Przy tej okazji warto zwrócić również uwagę na bezpieczeństwo danych w sieci, polecam jako uzupełnienie tematu stronę "https://zabezpieczaniedanych.pl/
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.