Raport Interaktywnie.com: Interaktywne Agencje Marketingowe 2019

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Oto ranking 2019 roku.109 mln złotych przychodów miała w ubiegłym roku agencja, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu interaktywnych agencji marketingowych przygotowanym przez Interaktywnie.com. Ile zarobiła na czysto? Kto uplasował się w zestawieniu na kolejnych pozycjach? Które agencje zdobywały nagrody i jakie są trendy na rynku reklamy? Czytaj w najnowszym opracowaniu naszej redakcji.

W 2019 roku w Polsce, po raz pierwszy w historii, wydatki na reklamę w internecie będą wyższe niż na promocję w telewizji, choć zdecydowana większość z nich trafi do zagranicznych gigantów - Facebooka (reklama w social mediach) i Google (SEM, czyli SEO i PPC oraz video online na Youtube). Display, dla wielu męczący i przez wielu odsyłany do lamusa, nie odejdzie w zapomnienie dzięki programatic buying, ale - bez względu na formaty, narzędzia i platformy - stawką ciągle będzie efektywność. Tę koniunkturę z pewnością wykorzystają agencje marketingowe.

Ale, którą z nich wybrać do współpracy? Której powierzyć budżety marketingowe? Czytajcie i wybierajcie. Mamy nadzieję, że nasz raport pomoże w podjęci dobrej decyzji - po to został przygotowany.

 

Kluczowy wniosek płynący z naszego raportu jest taki, że agencje będą walczyć o marketingowe budżety łącząc różne kanały i sposoby promocji, ale kluczem do większej skuteczności będą dane, a konkretnie ich jakość. Firmy wciąż jeszcze nie doceniają znaczenia informacji, które już posiadają, ale to będzie się zmieniać, tak samo jak rola agencji, w których doradcza część biznesu będzie zyskiwać na znaczeniu. 

 

Oto, co znajdziesz w raporcie "Interaktywne agencje marketingowe 2019":

 • Ranking - zestawienie agencji interaktywnych działających na polskim rynku według ich przychodów, zysków, liczby zatrudnionych pracowników, dynamiki zmian tych wskaźników. Zestawienie przygotowane zostało na podstawie ankiet wypełnionych przez agencje.

 • Must have, czyli trendy w marketingu interaktywnym w roku 2019
  Co dominuje na rynku? Jakie formy promocji są najbardziej skuteczne? Co agencje proponują swoim klientom, a czego oczekują klienci? W tym rozdziale opisujemy, jak zmienia się rynek agencyjny, jakich kompetencji wymaga od specjalistów i przed jakimi wyzwaniami stoi. A w dobie problemów Facebooka z danymi, Google z Komisją Europejską i wszystkich z adblockami - ich nie brakuje. 

 • Inspiracje, czyli najciekawsze realizacje 2018 roku i agencje, które za nie odpowiadały
  Przedstawiamy najciekawsze kampanie, w tym laureatów branżowych konkursów, którzy w 2018 roku pozytywnie się wyróżnili. Rok 2018 to rok historycznego zwycięstwa Ogilvy Poland na festiwalu Cannes Lions, ale udanych, niesztampowych i odważnych kreacji było znacznie więcej. 

 • Poradnik. Czy warto prowadzić kampanię promocyjną samodzielnie czy lepiej zlecić ją agencji
 • Wspólnie z ekspertami analizujemy, jakie przewagi ma prowadzenie działań promocyjnych z agencją nad ich samodzielną realizacją. Doradzamy, kto i dlaczego powinien rozważyć zlecenie działań profesjonalistom. Podpowiadamy też, czym kierować się przy wyborze agencji.
 • Porady ekspertów
  Praktycy z branży dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat rynku, nadchodzących i minionych trendów, podsumowują miniony rok i prognozują wydarzenia, które mają szansę zdominować branżę w 2019, a przede wszystkim podpowiadają,  jak odnaleźć się w ich gąszczu. 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (5)
arturttto
1. arturttto, 89.73.73.*, 28.02.2019 / 08:28
Fantstyczny raport. Kawal solidnej wiedzy i danych. A tabela z agencjami, robi robote. Juz nie musze wyszukiwac pojedynczych agencji, tylko od razu wiem, ktire zapraszac do naszych przetargow na kolejne kampanie. Gotowiec idealny. Dzieki :)
iwonnnmma
2. iwonnnmma, 31.0.38.*, 28.02.2019 / 20:45
Ciekawe sa dane rynkowe i info o agencjach. Nie mialam pojedia, ze najwiecej nadal wydaje farmacja. Nie zdawalam sobie tez sprawy, ze mimo adblockow coraz wiecej idzie do netu i internet w tym roku przegoni TV. Wezcie wytlumaczcie prosze czy firmie informatyvznej - sprzedaz hardware w kanale b2b polevilibyscie tez kampanie w soeci, czy jednak tylko tradycyjne dzialania. nie mam doswiadvzenoa z seicia? a chcialabym sprobowac.
Teskiska
3. Teskiska, 31.0.38.*, 28.02.2019 / 23:58
A przydałby się jeszcze taki raport o sklepach internetowych - podpowiadam redakcji. Dobrze byłoby zobaczyć przychody dużych ecommercow. Kto zarabia najwięcej i komu przybyło najwięcej rok do roku.
Drugi temat to rynek reklamowy i trendy. Też chętnie przeczytam takie opracowanie.
233445
4. 233445, 178.43.244.*, 01.03.2019 / 11:43
Ta lista w raporcie robi robotę! Super. Ależ to fajne i przydatne! Jest w czym wybierać :)
Daniel Habura
5. Daniel Habura 13.03.2019 / 11:59
Bardzo ciekawe zestawienie agencji interaktywnych. Sporo użytecznej wiedzy, kawał solidnej pracy po stronie redakcji ;)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.