Raport Interaktywnie.com "Reklama w internecie 2014"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Redakcja Interaktywnie.com
 

Reklamodawcy poszukują coraz większej efektywności, a takiej nie zapewnia już wysłużony display. Co jeszcze może zaoferować sieć? Okazuje się, że dużo więcej niż jeszcze kilka lat temu, kiedy reklamodawcy "dosięgali" klienta jedynie przed komputerem.

KLIKNIJ I POBIERZ BEZPŁATNIE

Teraz nowe technologie nie są ograniczone ani czasem, ani przestrzenią. Reklama mobilna połączona choćby z geolokalizacją daje marketerom zupełnie nowe możliwości. Ledwo smartfony i tablety stały się codziennością, a w kolejce już czekają wearables. Okulary w typie Google Glass, inteligentne zegarki i opaski, które - na razie potencjalnie - są kolejnym kanałem, przez który reklama może dotrzeć do klientów.

To jednak dopiero połowa sukcesu, bo reklamy muszą być dostosowane do potrzeb odbiorców. Dzięki informacjom, które pozostawiamy po sobie surfując po sieci, nie jest to jednak żaden problem. Internet umożliwia bardzo precyzyjne dotarcie z komunikatem do odpowiedniej grupy docelowej.

- To przekłada się na efekt, gdyż każda emisja trafia do właściwego odbiorcy w najlepszej formie, dostosowanej do jego percepcji - zaznacza Paweł Wyborski z QuarticON.com

Osobną kwestią pozostaje jakość kreacji w sieci, które nie przez specjalistów nie jest najlepiej oceniana. Nie odbiegamy co prawda od tego, co dzieje się na zachodzie, ale pozytywnych przykładów także nie ma zbyt wiele.

- Rozstrzał jakości jest gigantyczny - przyznaje Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający Biura Podróży Reklamy. - Są rzeczy absolutnie piękne i niewiarygodnie straszne a między jest też masa takich sobie.

Ale i tak opłacalność reklamy w sieci bije na głowę media tradycyjne. Można ją bowiem mierzyć, badać i analizować o wiele dokładniej.

- Opłacalność jest wypadkową strategii, mediamixu, kreacji, niemniej dobrze zaplanowana i zrealizowana kampania przy pełnej mierzalności internetu zapewnia lepszą opłacalność niż w innych mediach - przekonuje Tomasz Pudlis z Business Ad Network.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (3)
Marek
1. Marek, 83.6.6.*, 08.10.2014 / 22:50
A ja nie chcę reklam.Nie rozumiem dlaczego marketingowcy czy inni uzurpują sobie prawo do wrzucania się do mojej głowy albo przez reklamy wizualne albo przez głosowe.Moim zdaniem, każdy odbiorca reklamy powinien otrzymywać za to pieniądze albo mieć możliwość rezygnacji z niejdnokrotnie głupich reklam.
promocjebankowe24.pl
2. promocjebankowe24.pl, 109.207.158.*, 16.10.2014 / 23:09
A jak oceniacie stronę http://promocjebankowe24.pl/ niedawno ruszyła w sieci
INB Marketing Magdalena
3. INB Marketing Magdalena, 213.241.67.*, 24.10.2014 / 15:56
Bardzo ważną rzeczą w dzisiejszym marketingu internetowym jest przede wszystkim dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych dlatego istnienie w sieci trzeba zacząć od dobrze zbudowanej strony internetowej. Powinna się wyświetlać w każdym z urządzeń w odpowiedniej szacie graficznej i szablonie.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.