Raport Interaktywnie.com "Wideo w internecie"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT "WIDEO W INTERNECIE"

Wideo w sieci ma szansę przebić tradycyjną telewizję, ale tempo rozwoju rynku nie pozostawia wątpliwości, że wydarzy się to raczej w odległej przyszłości. Tradycyjna telewizja powinna jednak już dziś zacząć oglądać się za siebie.

Ostatnie manewry wielkich stacji pokazują zresztą, że zdają sobie one sprawę z zagrożenia i coraz przychylniejszym okiem patrzą na współpracę z serwisami internetowymi.

- Swoje wersje serwisów wideo przygotowały nie tylko stacje telewizyjne, które udostępniają treści wideo w swoich serwisach www, takich jak TVN Player czy TVP.PL, ale ostatnio również i sieci kablowe, w tym UPC ze swoim produktem Horizon TV - wymienia Mikołaj Salecki, digital marketing director w They.pl.

Nie zmienia to jednak faktu, ze Polska - jeśli chodzi o legalny dostęp do treści wideo - pozostaje europejskim zaściankiem. Niekoniecznie z winy opieszałych wydawców.

- Biznes niszczy szara strefa. Bo jak można kupić prawa do najnowszego tytułu kiedy obok można obejrzeć go w serwisie za darmo już od 2 miesięcy? Dopóki nie upadnie nielegalny biznes VOD, dopóty oferta legalnego będzie pozostawiała wiele do życzenia - tłumaczy Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający Biura Podróży Reklamy.

Polacy przyzwyczaili się to tego, że najnowsze odcinki popularnego serialu mają za darmo i ciężko będzie przekonać ich do płacenia. Choć z drugiej strony rośnie grupa odbiorców, którzy deklarują, że skłonni byliby zapłacić, gdyby dostęp do oferty był wygodny i obejmował wiele urządzeń. Ci tęsknie spoglądają w kierunku Netfliksa, który na razie nie zamierza rozszerzać obszaru działalności o Polskę.

Kolejnym problemem jest również rozdrobnienie rynku i polityka wydawców, twierdzi Mateusz Kowalczyk, CEO i producer w Studio Pigeon. - Oferta wideo z powodu silnego podziału rynku i niechęci do prób zjednoczenia oraz niezrozumienia wolnościowego podłoża sieci sprawia, że jeszcze przez wiele lat będziemy się borykać z problemem ilości jakościowych materiałów dostępnych legalnie. Dużą przeszkodą jest brak zrozumienia potrzeby, jaką jest informatyczna wygoda użytkowników i możliwość błyskawicznego zapłacenia za poszukiwany materiał - tłumaczy ekspert.

Segmentem, który rozwija się niezwykle dynamicznie jest jednak reklama wideo, która pochłania coraz większe budżety marketerów. Ale... poziom polskich kreacji na razie nie zachwyca, a jak nie zachwyca - nie porywa tłumów i sprawia, że inwestycja się nie zwraca. Na razie jednak do sieci wciąż trafiają te same spoty, które emitowane są w telewizji. A tych nawet tam nikt nie chce oglądać.

Więcej na temat Wideo w internecie przeczytasz w raporcie Interaktywnie.com.
KLIKNIJ I POBIERZ BEZPŁATNIE

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: reklama wideo, vod, wideo w intrenecie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (3)
Paweł Tylutki
1. Paweł Tylutki, 87.206.190.*, 26.06.2014 / 23:08
Nie podoba mi się tendencyjność niektórych wypowiedzi w tym raporcie. np. Pan Robert Sosnowski, opowiada bzdury na temat Piractwa. Piractwo nie zabija tego biznesu tylko sprawia, że musi się rozwijać. Jet zdrową konkurencją.Piractwo zniknie jeżeli będzie można kupić dobrą usługę w dobrej cenie. Obecnie tylko idiota będzie płacić za kiepski kontent kosmiczne pieniądze, jak za darmo może mieć usługę lepszej jakości. Jeżeli usługi będą wysokiej jakości z obszerną biblioteką treści i w dobrych cenach, to nikt nie będzie szperał za torentami. Doskonałym przykładem jest netflix albo to co się dzieje na rynku muzycznym.Kolejna sprawa to efektywność wideo mailingu.Pan Adam Gołub twierdzi, że dzięki użyciu wideo i personalizacji wzrósł OR mailinguJestem pewien, że sama personalizacja i użycie imienia w temacie dałyby identyczne jeśli nie lepsze rezultaty.OR i CTR nie są wszystkimi liczbami, brakuje jeszcze jednej bardzo ważnej CR i to dopiero pozwoli wyliczyć końcowy koszt pozyskania leada.Ciekawe jaki był w akcji dla PZU ostateczny koszt pozyskania leada w postaci wypełnionej i wysłanej do ZUSu deklaracji.
Angelika_KREATICO.PL
2. Angelika_KREATICO.PL, 62.21.11.*, 08.07.2014 / 12:50
Zgadzam się - to tak, jakby sugerować, że szara strefa z uwagi na to, że jest szarą strefą oferuje lepszą jakość i nic nie da się z tym zrobić. Tylko co ma jedno do drugiego?
basia
3. basia, 62.87.129.*, 29.07.2014 / 07:06
Wideo to niezły sposób na biznes w internecie, ale są i lepsze. Tu znajdziecie fajny artykuł o tym jak zarabiać w sieci http://poradnikinwestowania.pl...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.