Raport Interaktywnie "Kantory Online 2016"

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
raport Interaktywnie.com "Kantory Online 2016"
raport Interaktywnie.com "Kantory Online 2016"

Wartość wymiany walut w sieci stanowi około jedną piątą tego, co Polacy wymieniają w tradycyjnych stacjonarnych kantorach - szacują eksperci. Przedstawiciele branży e-kantorowej spodziewają się natomiast, że ich sektor będzie nadal wzrastać, a tym roku nawet o kilkanaście procent. Wygoda, jaką oferują kantory online, jest cenna zarówno dla przedsiębiorców prowadzących zagraniczne interesy, jak i spłacających kredyty walutowe. A oprócz tego - jest po prostu taniej.

Oszczędności mogą wnieść nawet kilkanaście tysięcy złotych w skali całej umowy kredytowej. Warto więc skorzystać z tej opcji zwłaszcza, że prawo pozwala na spłatę kredytu w walucie, w której się go zaciągnęło. Innymi słowy, w tej kwestii możemy być niezależni od banków.  - Każda wymiana waluty w serwisie internetowej wymiany walut to oszczędność w porównaniu do tradycyjnych sposobów wymiany w banku lub tradycyjnym kantorze. Szacuje się, że nasi klienci oszczędzają do ośmiu procent wymienianej kwoty – mówi Michał Bartos, główny analityk walutowy z ergokantor.pl.

Banki nie zamierzaja jednak łatwo oddawać pola internetowym kantorom i od niedawna same wymieniają walutę w sieci. Czym różni się e-kantor prowadzony przez bank od zwykłego e-kantoru? Sprawa nie jest prosta, bo są aż trzy rodzaje bankowych e-kantorów. Jak wybrać ten, który będzie najlepszy? O tym przeczytasz w raporcie [pobierz PDF].

Branża rozwija się dynamicznie, bo jest o co walczyć. Dwa lata temu obroty w branży e-kantorów za szacowane były na około 20-25 miliardów złotych, a kwota ta będzie nadal rosła. Najwięcej na tej tendencji zyskują, ci którzy zaważyli ją pierwsi. Są to: grupa Currency One (marki: InternetowyKantor.pl, Walutomat i Valuto) oraz Cinkciarz.pl. Ich udziały rynkowe są prawdopodobnie zbliżone i łącznie mogą sięgać nawet 80 proc. całego rynku. Na rynku działają jedna mniejszy gracze z których największe to np.: LiderWalut, KantorOnline, Amronet, Fritz Exchange, Ergokantor, Kantor Alior Banku, TopFX, Trejdoo.

Wszystkie zaciekle waczą o klienta, już nie tylko ceną. - Polski rynek wymiany walut w internecie w najbliższych latach na pewno czekają zmiany, już teraz je obserwujemy. Coraz większą rolę zaczyna odgrywać uzupełnienie usługi wymiany walut o usługę przelewów zagranicznych. W sferze obsługi klientów indywidualnych myślę o popycie na usługi transferowe związane np. z pracą zagranicą - mówi Radosław Jarema, dyrektor zarządzający instytucji płatniczej Akcenta w Polsce.

Kantory internetowe, te największe, nie szczędzą pieniędzy na promocję swoich usług. W ostatnich latach reklamy walutowych biznesów coraz częściej widać nie tylko w sieci, ale też w telewizji, wchodząc bez kompleksów w najkosztowniejsze minuty reklamowe. 

- Rynek jest wciąż rozwojowy, ale nie ma co zaprzeczać, coraz bardziej wymagający. Bariera wejścia do branży jest wysoka, lecz pomimo wysokich nakładów finansowych, niezbędnych do zaistnienia na rynku, powstaje coraz więcej kantorów, a baza potencjalnych klientów wciąż jest spora - mówi Michał Bartos. 

Banki, mimo że podjęły rękawicję, wydają się mieć niewielkie szanse w tym starciu. Choć wielu klientów nadal czuje się w nich bezpiecznie, przedstawiciele e-kantorów nie widzą w nich zagrożenia. 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (3)
porównywarki
1. porównywarki, 194.149.88.*, 24.05.2016 / 14:00
bardzo interesujący raport, jak widać kantory internetowe wciąż zyskują na popularności. Zabrakło mi jedynie informacji o ich porównywarkach, takich jak np. http://strefawalut.pl . Sam korzystam z tego typu portali i uważam, że są obiektywnym źródłem informacji o e-kantorach.
satrion
2. satrion, 37.248.152.*, 06.06.2017 / 20:50
Gdyby nie pomysł z założeniem konta w e-kantorze przepłacałbym naprawdę dużo, nie mówiąc już o stracie czasu- przy aktualnej konieczności kupowania EUR kilka razy w miesiącu. Zdecydowałem się i wszystko OK, na http://Amronet.pl transakcja odbywa się w kilka minut i od razu za granicę robię przelew.
Adalia
3. Adalia, 178.183.72.*, 11.06.2018 / 20:14
Dla mnie kantor on-line to dobre rozwiązanie ze względu na wygodę i bezpieczeństwo. Bez wychodzenia z domu, bez wyciągania gotówki i po dobrym kursie wymienia pieniądze w kantorze http://Pluskantor.pl W dodatku przewalutowanie jest natychmiastowe - co dla mnie (i pewnie nie tylko dla mnie) jest ogromnym plusem.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.