Raport: Wartość armii e-widzów urosła ponad dwukrotnie

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Dostawcy materiałów wideo w sieci pochwalić się mogą audytorium sięgającym poziomu 17,8 miliona real users i zasięgiem, który w ciągu roku powiększył się o 18 procent.Tylko w ubiegłym roku reklamodawcy wydali na kampanie wideo blisko 35 milionów złotych.

Pobierz pełny raport Interaktywnie.com - Wideo w internecie [PDF]

W raporcie znajdują się dane rynkowe, wartość reklamy wideo w Polsce i na świecie, najpopularniejsze serwisy wideo oraz VOD, a także kilka słów na temat virali i wideo angażujących, transmisji online i reklamy onstream, wideo mobilnego a także najpopularniejsze formaty reklamy wideo.

Coraz więcej widzów wideo online

Już 95 procent polskich internautów ogląda w sieci materiały wideo. Prawie dwie trzecie z nas robi to regularnie. Popularność filmowych treści w ciągu roku wzrosła błyskawicznie.

Czym można tłumaczyć tak wielką i szybko rosnącą popularność? Autorzy raportu strategicznego IAB Polska Internet 2010 wyjaśnienia szukają w warunkach technicznych. Szybki, szerokopasmowy internet jest dziś - jak podają za Głównym Urzędem Statystycznym - w 57 procentach polskich domów. A dzięki szybkim łączom oglądanie internetowego wideo nie stanowi już żadnego problemu.

41509_wideo-okladka.png
Pobierz raport
Wideo w internecie [PDF]

Jeszcze w styczniu 2010 roku tylko nieco ponad trzy czwarte użytkowników internetu - dokładnie 77 procent - przyznawało się do kontaktu z internetowym wideo.

Zdecydowanymi liderami, jeśli chodzi o wideopopularność, są serwisy wideo. Nie ma praktycznie w Polsce internauty, który nie wiedziałby o ich istnieniu. Warto jednak zaznaczyć,  że grupa odbiorców  telewizji internetowej  już w połowie ubiegłego roku przekroczyła symboliczny odsetek 50 procent wszystkich użytkowników sieci.

Przeszło co czwarty internauta z Polski deklaruje też, że sieci używa do oglądania pełnometrażowych filmów. Tych legalnych, oferowanych przez serwisy VOD.

Warto też zaznaczyć, że treści wideo coraz częściej i chętniej - czując ich potencjał - wykorzystują również portale, okraszając nimi materiały informacyjne. To również zwiększa zasięg i podnosi popularność.

źródło: Gemius i Onet . Audio i wideo w sieci, styczeń 2011
Gdzie polscy internauci oglądają materiały wideo
serwisy wideo 95%
telewizja internetowa 53%
serwisy VOD 28%
telewizja p2p 17%

Serwisy wideo

Niepodzielnym hegemonem w materii wideo jest w Polsce YouTube należący do Google. Z marcowej fali Megapanelu wynika, że zasięg tego serwisu przekroczył 64 procent, a liczba użytkowników sięga 12 milionów. Dość powiedzieć, że zaledwie 40 tysięcy tak zwanych real users dzieli ten największy serwis wideo od piątego miejsca, zajmowanego przez Naszą Klasę. I wszystko wskazuje na to, że YouTube wkrótce zobaczyć możemy na internetowym podium - w ciągu roku liczba użytkowników serwisu wzrosła o prawie 1,5 miliona. Większą dynamikę w czołówce ma jedynie Facebook.

Stałą pozycję wśród najpopularniejszych stron internetowych w Polsce ma też drugi, rodzimy serwis wideo - Wrzuta.pl. Pochwalić się on może mniejszym, ale stabilnym gronem zwolenników, sięgającym co miesiąc 4,7 miliona.

W serwisach wideo szukamy przede wszystkim rozrywki. Z raportu Gemiusa i Onetu wynika, że tę tematykę dzieli przepaść od kolejnych pozycji tematycznych. Choć z drugiej strony warto jednak mieć na uwadze, że w ciągu ostatniego roku wyraźnie przybyło osób zainteresowanych filmami o tematyce edukacyjnej, stylu życia a nawet polityki.

Pobierz pełny raport Interaktywnie.com - Wideo w internecie [PDF]

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
max
1. max, 217.153.67.*, 26.06.2011 / 22:22
przeczytałem raport i czuję spory niedosyt, moim zdaniem brakuje:
- analizy polskich serwisów wideo (w tekście wymieniony został jedynie serwis http://spryciarze.pl)
- analizy tematycznych serwisów wideo na świecie albo z contentem wideo
Michał Milanek
2. Michał Milanek 11.03.2014 / 15:47
Wideo naprawdę przechodzi w ostatnich latach do efensywy. Może dlatego, że jesteśmy coraz leniwi w sieci i wolimy ogladać niż czytać, a może dlatego, że pokazać można zdecydowanie więcej niż opisać.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.