4.06.2012 / Social media
 

Facebook w końcu usprawnia zarządzanie stronami

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
fot. Flickr.com/thomas pieper/CC
fot. Flickr.com/thomas pieper/CC

Facebook wprowadza szereg zmian, które mają usprawnić i ułatwić zarządzanie stronami marek i firm. Pojawiły się między innymi opcje nadawania administratorom fanpage'y konkretnych uprawnień. Główny administrator może mianować moderatorów, reklamodawców, analityków czy twórców treści. Każda z tych funkcji ma ograniczone możliwości, na przykład analityk statystyk nie może dodawać nowych treści, a twórca treści nie może zarządzać reklamami.

Zmiany są istotne o tyle, że pozwalają na swobodniejsze przyznawanie dostępu do strony użytkownikom. Istnieje bowiem dużo mniejsze ryzyko, że ktoś z pracowników doda niepożądany wpis, lub coś przez przypadek usunie. Dostęp do wszystkich funkcji będzie miał jedynie główny administrator. W momencie, gdy pojawi się błąd lub kryzys, będzie mogła zareagować odpowiednia osoba.

To nie koniec nowości, które wprowadza Zuckerberg. W fazie testowej pojawiła się możliwość dodawania wpisów z przyszłą datą. Co istotne, posty można publikować aż z półrocznym wyprzedzeniem. Na razie nie wszyscy użytkownicy mają aktywną tę opcję. Wprowadzenie daty przyszłej przy poście sprawi, że użytkownicy zobaczą naszą wiadomość dopiero o określonej godzinie. Ułatwi to pracę w weekendy, lub w momencie ogłaszania na przykład konkursów, kiedy istotna jest każda minuta.

Minusem wprowadzenia postu z przyszłą datą jest możliwość wystąpienia ewentualnych błędów, które trudniej będzie od razu poprawić.

Do tej pory opcja publikowania "w przyszłości" możliwa była jedynie za pomocą zewnętrznych narzędzi. Administrator strony lub właściciel profilu mógł skorzystać na przykład z HootSuite i zaplanować publikację postów na cały dzień. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwia pracę, ale ma też sporo minusów.

Przede wszystkim publikowanie wpisów z przyszłą datą nie zostawia miejsca na spontaniczne elementy, nawiązania do aktualnych wydarzeń czy komentarzy użytkowników pod wcześniejszym wpisem. Dodatkowo, jak wynika z badania przeprowadzonego przez HubSpot, posty publikowane z automatu zbierają dużo mniej klików i "Lubię to" - odpowiednio 67 i 60 procent mniej.

Kolejną poważną wadą jest fakt, że twórca treści, publikując "na przyszłość", może słabiej angażować społeczność - choćby przez brak szybkich komentarzy czy odpowiedzi na pytania użytkowników.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: , facebook, fanpage, statystyki


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.