Zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy sieci uważają internet za podstawowe źródło informacji. Telewizja służy rozrywce, a dostarczane przez nią wiadomości... trzeba uzupełnić o te z internetu - wynika z badań Izmałkowa Consulting dla PanMedia Western.
Nie zawsze młodsze osoby lepiej korzystają z internetu. Im młodsze tym pewniej się czują, ale często mają mniejsze chęci do poznawania nowych rzeczy.
Młodzi użytkownicy internetu rzadziej skupiają się na ocenie wiarygodności znalezionych informacji. Wertują po kolei kolejne wiadomości, pracują szybko. Ale - jak pokazuje badanie Izmałkowa Consulting dla PanMedia Western - młodzi mają opór przeciwko wszystkiemu co jest zbyt nowe i nie bazujące na tym co jest znane. Pokolenie urodzone po 1985 roku ma problemy z głębokim przyswajaniem treści, problemy z koncentracją oraz ogarnięciem dużej ilości szczegółów.
Osoby szczęśliwe, zakochane rzadziej korzystają z portali społecznościowych jak i ogólnie internetu. Wiek ma znaczenie dla szybkości uczenia się nowych rzeczy w internecie, ale nie jest główną zmienną wpływającą na częstotliwość korzystania z Internetu i portali społecznościowych.
Trudno jest starszym osobom wyodrębnić treści reklamowe, jeśli nie są one w formie tradycyjnej reklamy internetowej – banneru, pop-upu itd. Dotyczy to zwłaszcza najstarszych użytkowników. Młodsi, a także heavy userzy sieci, naturalnie selekcjonują informacje i nawet nie próbują zgłębiać ich wszystkich. Dla heavy userów internet jest czymś więcej niż tylko wygodnym narzędziem ułatwiającym osiąganie różnych celów – to integralna część ich świata.
Heavy userzy coraz częściej potrzebują poczucia wymiany i współtworzenia treści, programów – zaczynają wymagać także od innych mediów interaktywności. Internet jest pierwszym źródłem większości informacji. TV częściej jest postrzegane jako trigger informacji, które potem trzeba sprawdzić w sieci, jako medium dostarczające rozrywki albo budujące wizerunek.
Nawet jeśli na jednej stronie coś jest płatne, to zawsze można znaleźć to gdzie indziej za darmo - kolejny wniosek z badania. Z tego powodu gotowość płacenia badanych osób za cokolwiek jest bardzo ograniczona. Heavy user wykazują mniejszą skłonność do płacenia za dane z sieci – zdecydowanie lepiej orientują się bowiem w tym, jak dotrzeć do danych bez konieczności opłat. Poza tym uważają, że większość treści w sieci powstaje dzięki wymianie społecznej i dwukierunkowemu przepływowi informacji – sami użytkownicy tworzą lub współtworzą treść a więc mają znaczny wpływ na to jak wygląda i co zawiera dziś internet – dlatego uważają, że nie powinni ponosić żadnych opłat za korzystanie z sieci, a zwłaszcza ze stron i portali, na których sami bezinteresownie dzielą się informacjami (fora, portale społecznościowe, mini fora na portalach informacyjnych). Oznacza to, że jakiekolwiek opłaty muszą dawać korzyść niedostępną za darmo (np. możliwość eksportowania plików czy synchronizacji z telefonem). Im mniejsze opłaty, tym większa szansa , że z tego skorzystają zamiast szukać darmowego – choć nielegalnego – pliku do ściągnięcia
Pobierz ebook "Ebook: Ochrona firmy i jej danych przed cyberzagrożeniami"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Przeglądam wiadomości w internecie ale jednak czytam też gazety i oglądam programy informacyjne w telewizji. Może to po części kwestia przyzwyczajenia ale nie moża też poza internetem świata nie widzieć.
Ja osobiście wolę informację z sieci bo jest przede wszystkim szybciej niż w TV nie mówiąc już o gazetach. Ale jednak od czasu do czasu obejżę sobie wiadomości czy fakty.
Zgodzę się, z tobą Waldku. Internet dotyczy już chyba prawie wszystkich dziedzin życia. Można tu znaleźć informacje na praktycznie każdy interesujący nas temat.
Coraz więcj dziedzin życia przenosi się do internetu więc nie dziwne, że i wiadomości są tam chętnie sprawdzane, zwłaszcza że faktycznie ich dostępność i szybkość pojawiania się jest lepsza niż w innych mediach.
Informacje są dostarczane dużo szybciej niż do telewizji, co jest niewątpliwie plusem. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że takie informacje, wrzucone szybko mogą być nie zawsze w stu procentach sprawdzone.
Trzeba brać dużą poprawkę na to co czyta się w internecie, szczególnie na stronach, które może tworzyć każdy, bez względu na to jaka ma wiedze w danej dziedzinie.
Ja już też praktycznie zaprzestałam oglądania serwisów informacyjnych w telewizji. Przez internet jest szybciej i sprawniej, a również można zrobić porównanie na różnych serwisach.
Jak ktoś codziennie często korzysta z internetu to faktycznie w ten sposób jest łatwiej i szybciej dowiedzieć się o nowych wiadomościach, więc po co tracić czas na oglądanie programów informacyjnych w TV
ja już nie oglądam ani wiadomości ani faktów ani innych tego typu programów w telewizji w internecie informacje pojawiają się szybciej i co ważne można je sprawdzić od razu w kilku źródłach
Wiadomym jest, ze najlepiej szuka się informacji w necie, a nie w gazecie. Klikasz i masz i tyle. LA e w necie czasem nie ma obiektywnej prawdy. tyle że w gazetach też z tym bywa różnie. W sieci widomości są znacznie szybciej publikowane
I tu i tu zdarzają się nieprawdziwe i nieobiektywne informacje. Trzeba umieć tylko wybierać odpowiednie z nich. Nie zawsze warto przecież czytać wszystkiego. Wiele osób traci jednak obiektywizm w takich sytuacjach
W Internecie przede wszystkim łatwiej znaleźć informacje obiektywne, bo w TV i w gazetach często są przedstawiane zgodnie z obowiązującą tam „linią polityczną”. A poza tym zawsze można szybko sprawdzić informacje z różnych źródeł.
W sumie to rzeczywiście wygodniejsze. czasami jest tylko jeden mały problem. Skoro sami użytkownicy tworzą informacje, to przecież mogą być one nieco przekłamane. To jest i tak dziwne, nawet jak na nasz dwudziesty pierwszy wiek. no cóż dla mnie to nie przejdzie
Przede wszystkim dostęp do wiadomości przez Internet jest szybszy. Wiadomo, na co niektórych stronach trzeba brać poprawkę na to, co się czyta, ale ogólnie jest to wygodniejsza forma niż bieganie do sklepu po gazetę.
Dzisiaj bardziej opłaca się czytać wiadomości z internetu niż kupować gazety. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, czy wszystkie wiadomości są aby prawdziwe. Niestety czasem są po prostu zwyczajnie przekłamane i tyle. takie życie