Rafał Skwiot, NK.pl: Inspiracje prowadzą mnie do galerii i teatru

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Rafał Skwiot, NK.pl
 
Rafał Skwiot, Nk.pl
Rafał Skwiot, Nk.pl

Mój dzień zaczynam od kontaktu z telefonem i sprawdzenia kilku branżowych newsletterów. Przeglądam je dość dokładnie, na przekór obiegowej opinii, że niewielu do nich zagląda. Zapoznając się z nagłówkami wiadomości Pressserwisu, Wirtualnych Mediów i Mediarunu, wybieram te informacje, które przeczytam w drodze do pracy. Do portali horyzontalnych zaglądam rzadko, a jeśli już, to głównie zawodowo.

Męczą mnie sensacyjne tytuły, które niejednokrotnie odnoszą do pustych lub mało interesujących informacji. Codzienne wiadomości czerpię z serwisu gazeta.pl (tu znajduję informacje także z Gazety Wyborczej), a dla równowagi zaglądam na rp.pl czy polskatimes.pl, który dostarcza mi dawki informacji z regionów.

W ciągu dnia rolę mojego RSS pełnią narzędzia społecznościowe, z których korzystam. Zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Używam np. Twittera, dzięki któremu na bieżąco zapoznaję się z informacjami podawanymi np. przez Guardian, The Economist czy NYT. Każdego dnia staram się znaleźć czas także na zapoznanie się z informacjami z proto.pl czy prweek.com. Ten pierwszy wydaje się być najlepszym serwisem o PR w naszym kraju.

Doceniam także polską blogsferę. Lubię czytać na przykład blog Hatalskiej (hatalska.com), Marczaka (antyweb.pl) i Pająka (spidersweb.pl). Jeśli chodzi o blogi spoza Polski to nie będę oryginalny, jeśli napiszę, że zaglądam przede wszystkim na techcrunch.com. Z zainteresowaniem przyglądam się także rozwojowi polskich serwisów socialpress.pl i nowymarketing.pl.

Wieczorem zapoznaję się z informacjami ze świata, który pasjonuje mnie nie mniej niż social media. Zaczynam od serwisu prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza - na culture.pl zawsze znajduję bieżące wiadomości o sztuce i popkulturze, szczególnie w wydaniu polskim.

Szukam inspiracji, które zaprowadzą mnie do galerii, muzeum czy teatru. Śledzę także serwisy csw.art.pl, moma.org i brooklynmuseum.org, gdzie znajduję informacje o swoich ulubionych artystach i ich wystawach. Regularnie zapoznaję się także z blogiem Izy Kowalczyk o sztuce i kulturze popularnej - strasznasztuka.blox.pl.

Jeśli znajduję czas, to przed snem zazwyczaj włączam iPada i uruchamiam iTunes U. Oglądam wykłady dotyczące zagadnień, którymi zajmuję się zawodowo lub prywatnie.

Rafał Skwiot, pełnomocnik zarządu ds. marketingu i PR w Naszej Klasie sp. z o.o.

Doświadczenie zdobywał w agencjach PR, gdzie prowadził działania komunikacyjne m.in. dla telekomu, branży e-commerce, a także marek wrażliwych. Odpowiadał również za kampanie CSR i PR regionów.

Prowadzone przez niego projekty dwukrotnie zostały wyróżnione w konkursie Złote Spinacze. Jego zainteresowania skupiają się wokół zagadnień związanych z: etyką komunikacji, e-generacją, a także społeczną przestrzenią internetu.

Absolwent filozofii i politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: NK.pl, Rafał Skwiot, felieton, nasza-klasa


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.