8.02.2018 / Kampanie / Trendy
 

52. edycja Super Bowl, czyli spoty dobre i bardzo dobre

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Maciej Kozina
Maciej Kozina

Maciej Kozina, Deputy Creative Director z Isobar Polska specjalnie dla Interaktywnie.com przedstawia subiektywny wybór najlepszych kampanii emitowanych w czasie Super Bowl. 

Nie chcę być wybredny, ale nawet najsłabsza reklama z Super Bowl jest lepsza od większości emitowanych w polskiej telewizji. Także oczekiwania wobec reklam podczas najważniejszego wydarzenia sportowego w USA są astronomicznie wysokie. Oto lista 5 spotów, które były moim zdaniem satysfakcjonujące i 2, które skoczyły trochę poniżej poprzeczki.

Bud Light - “Pep Talk” + “Bud Knight” | Wieden + Kennedy

Stary dobry patent pt. “Czego byś nie zrobił dla naszego produktu?”, do tego epicka egzekucja nawiązująca do Monty Pythona, a całość rozegrana w trzech aktach. Perfekcyjne połączenie rozmachu i poczucia humoru uczyniło z tej reklamy jedną z najlepszych zagrywek tegorocznego Super Bowl.

Doritos / Mtn. Dew - Doritos Fire vs. Mtn. Dew Ice | Goodby Silverstein & Partners

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy reklamę więcej niż jednego produktu. I nie pierwszy raz, gdy mamy w niej więcej niż jednego celebrytę. Za to pierwszy raz, kiedy to Morgan Freeman robi lip sync pod Missy Elliot. Jak to mawia młodzież: sztos!

Toyota - Good Odds | Saatchi & Saatchi / Dentsu

Marki kochają podłączać się pod znaczące wydarzenia sportowe. W Polsce również. Najczęściej robią to byle jak i szerokim łukiem omijają paraolimpiadę. A szkoda. Z kolei w drugim spocie Toyoty marka w zabawny sposób celebruje różnorodność. Kolejna rzecz, którą polskie marki omijają. A szkoda. Jest też trzeci. Również całkiem niezły!

Tide - It’s a Tide Ad | Saatchi & Saatchi

Jeśli miałby być jeden definitywny zwycięzca tegorocznych reklam z Super Bowl, to jest to prześmieszny spot dla Tide. Tide trzyma formę po zeszłorocznym “Bradshaw Stain”, które zdobyło całkiem niemało nagród na festiwalach. Podczas oglądania tej reklamy pojawiają się dwie myśli: tak powinno robić się reklamę detergentu i tak powinien wyglądać spot z celebrytą. W roli głównej: znany ze Stranger Things David Harbour. Stylistyka: pastisz. Wynik: zwycięstwo ileśtam do iluśtam. Mam nadzieję, że nie wpłynie to na wzrost popularności #tidepodchallenge. 

PS. Dodatkowe punkty za wtargnięcie do świata Old Spice i Mr. Clean w “It’s Another Tide Ad”.

HBO - Westworld 2 Trailer

Czy zwiastuny zasługują na uwagę podczas takiego zestawienia? Chyba nagrodzony kiedyś w Cannes trailer “Dead Island” nie pozostawia wielkiej wątpliwości. A co zasługuje na specjalną uwagę w zwiastunie do drugiego sezonu “Westworld”? Chyba cover “Runaway” Kanye West’a wykonany przez Ramina Djawadi. Nie wiem jak Wy, ale ja doczekać się drugiego sezonu nie mogę!

Ram Trucks - Built To Serve | Highdive

To drugi spot Ram podczas tegorocznego Super Bowl. Przypomina genialny spot “Farmer” sprzed kilku lat. Niestety tylko przypomina.

Squarespace - Make It Happen | In–house

“Zacznijmy od TV i przejdźmy do digitalu”. “Zróbmy coś podobnego do tej z Johnem Malkovichem”. Jest to chyba najbardziej rozczarowująca reklama. Ale jakimś cudem i tak jest świetna. 

Maciej Kozina, Deputy Creative Director, Isobar Polska

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: 52. Super Bowl


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
Tomek Krupa
1. Tomek Krupa 14.02.2019 / 13:41
Większość linków niestety już nie działa ale Super Bowl zawsze mógł się pochwalić świetnymi kampaniami marketingowymi firm je prezetującymi.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.