25.09.2017 / Trendy
 

Czyste ubranie a życiowy sukces? Whirlpool wykorzystał ten insight

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
źródło: Whirpool | "Care Counts"
źródło: Whirpool | "Care Counts"

Ludzie reklamy lubią myśleć, że zmieniają świat na lepsze, a jeszcze bardziej lubią o tym mówić. I choć zwykle liczy się głównie (tylko?) sprzedaż, projekty, w których chodzi o coś więcej, i tak zasługują na uwagę. Choćby dlatego, że znalazły sposób na to, by się przebić. Tylko takie wyróżnione zostały w konkursie Project Isaac Awards.   

Czyste ubranie a szansa na życiowy awans? Ta zależność, z pozoru naciągana, posłużyła marce Whirpool do przeprowadzenia kampanii w szkołach. Producent pralek i suszarek wyszedł bowiem z założenia, że wygląd, a więc m.in. czyste ubrania, to czynnik, który w znacznym stopniu wpływa na jakość naszych kontaktów społecznych, a w konsekwencji także - szkolną frekwencję. Proste? Proste i jak się okazało - skuteczne. 

Kampania wystartowała jesienią 2015 roku, kiedy Whirlpool przekazał pralki do 17 szkół. Pod koniec roku akademickiego ponad 90 procent dzieci uczestniczących w programie pilotażowym spędzało około sześciu dni w klasie w porównaniu do roku 2014-15. Poprawiły się też ich oceny i zwiększyło zaangażowanie w zajęcia pozalekcyjne. 

I oczywiście, pralka to tylko pralka, a producentowi zależy na ich sprzedaży, ale pomysł wydaje się genialny w swojej prostocie. Nie wiadomo, co prawda, jak wpłynął na sprzedaż, ale na wizerunek - z pewnością pozytywnie. 

Jakie inne projekty mogą stanowić inspiracje dla polskich przedsiębiorstw? O tym mówią specjaliści.

 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPNIĘ
Adam Kaczanowski

Adam Kaczanowski,  H2O Creative:

Imponuje mi pomysł dla Volvo ze sprzedawcami, którzy „przeżyli”. Ta akcja nie udaje niczego, czym by nie była. Chodzi o zwiększenie sprzedaż

Katarzyna Jędrachowicz

Katarzyna Jędrachowicz, OS3

Książeczka Writing Our Rights powinna być obowiązkową dla każdej dziewczynki. Warto zakorzeniać dzieciom najważniejsze wartości poprzez zabawę w wieku kiedy ich umysły są najbardziej chłonne. 

63693_large_agata_kropidlowska.jpg

Agata Kropidłowska, Deloitte Digital:

Whirpool – Care Counts: bez wymyślnych technologii i oprogramowania (nie umniejszając użytym pralkom i suszarkom), tworząc piękną historię marki, w której to dzieciaki są głównymi bohaterami. 

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |
  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Adweek, CSR, kampanie społeczne


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.