19.08.2016 / Kampanie / Trendy
 

Gdy real time marketing dotyczy Twojego dziecka...

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Marcin Żukowski
 
Marcin Żukowski (fot. Mint Media)
Marcin Żukowski (fot. Mint Media)

Czasem wystarczy tylko przejrzeć swój newsfeed na Facebooku, a okaże się, że znajdziemy na nim posty z akcjami, które moglibyśmy śmiało zaliczyć do działań z obszaru real time marketing. Ten typ aktywności cieszy się dziś szczególną popularnością,  a marki coraz częściej wchodzą w dialog już nie tylko z nami, ale i… naszymi dziećmi. Te, które zrobią to umiejętnie, mogą zyskać w oczach najmłodszych i ich rodziców. Oto 3 przykłady, w których szybka reakcja zaowocowała ciekawym i efektywnym działaniem wizerunkowym

Szukamy Niuni 

Dwa lata temu w gdańskim Wrzeszczu dwóm małym dziewczynkom zaginęła ukochana świnka morska. Od razu zorganizowały akcję poszukiwawczą. O sprawie, dzięki Internetowi, było słychać w całej Polsce. Sytuacja okazała się idealnym fundamentem pod rozpoczęcie działań marketingowych. Najważniejszy był pomysł oraz szybka reakcja, a tego właśnie nie zabrakło marce Tymbark. Producent popularnych napojów owocowych natychmiast włączył się w akcję, obiecując 100 napojów dla znalazcy oraz domek dla zaginionej świnki. Niestety – zwierzątko nie zostało odnalezione, jednak dziewczynki otrzymały nową świnkę. O działaniu marki Tymbark mówiło się jednak na długo od zakończenia akcji poszukiwawczej.

60534_1.png

Tomek testuje PKO Junior  

Po inny przykład sięgamy natomiast do portalu Wykop.pl, na którym jeden z jego użytkowników opublikował zdjęcie, na którym widniała imitacja laptopa wykonana z pudełka po butach. Jak się okazało autorem tego tekturowego „laptopa”, na którym widniał napis PKO, był syn Wykopowicza (Link do wpisu na Wykop.pl). Bank zainteresowany właścicielem komputera odkrył, że jest nim  siedmioletni Tomek. Chłopiec jest klientem Banku i korzysta z oferty PKO Junior. Reakcja marki, która w tym przypadku wykorzystała narzędzie monitoringu internetu, była – jak przystało na real time marketing – natychmiastowa. PKO podarował Tomkowi iPhone’a i poprosił go o przetestowanie nowości w ofercie – aplikacji mobilnej PKO Junior. O przebieg testowania zapytano tatę chłopca, a cały wywiad opublikowane na stronie Banku (link). 

60535_2.png

Baluję za hajs 500+

Program 500+ budził wiele emocji zarówno przed jak i po wejściu w życie. Sytuację tą świetnie wykorzystało Toitamto - sklep dla rodziców i dzieci. W ramach działań, które śmiało możemy wpisać w nurt real time marketingowy, firma stworzyła linię ubrań wprost nawiązującą do budzącego ogromne emocje programu rządowego, która oferuje body i koszulki dziecięce z takim oto nadrukiem. Idealny przykład wykorzystania o czym głośno dla promocji marki.

60536_3.png

Wrażliwy odbiorca

Dzieci są wspaniałymi konsumentami. Marzy o nich każdy marketer. Trzeba jednak mieć w pamięci to, że dziecko jest też szczególnie wrażliwym człowiekiem. Real-time marketing jak najbardziej jest dla marek, które chcą się komunikować z dziećmi, ale każda z nich powinna dwa razy pomyśleć zanim zorganizuje akcję. Na szczęście jest coraz więcej przykładów sensownych działań, którymi można się inspirować. Oby było takich więcej. 

 

Marcin Żukowski,  Team leader w agencji interaktywnej Mint Media, gdzie opiekuje się kluczowymi klientami. Autor książki ,,Twoja firma w Social Media". Wykładowca Uczelni Łazarskiego. Aktywny działacz IAB Polska, autor artykułów branżowych, wystąpień na konferencjach oraz szkoleń. Twórca Fundacji Cyfrowi Tubylcy. Przez pięć lat prowadził Stowarzyszenie MłodaRP aktywizujące młodych ludzi na polu polityki, gospodarki i kultury. Pisze, komentuje i doradza w zakresie e-marketingu mediom (m.in.  Marketer+, Wirtualne Media, Marketing w Praktyce), firmom i instytucjom (m.in.  Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Fundacja Batorego, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową).

 

 

 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.