9.11.2012 / Wywiady / Portale
 

Grupa Money.pl stawia na promocję treści najwyższej jakości. Także w mobile

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
(JG)
 
Aleksander Kusz, fot. Tomasz Brankiewicz
Aleksander Kusz, fot. Tomasz Brankiewicz

Grupa Money.pl przeprowadziła właśnie kampanię I w internecie czytaj artykuły wysokiej jakości promującą serwisy lifestyle. W przygotowaniu jest nowa, tym razem dla rozwiązań mobilnych tych serwisów. Jakie są efekty tej pierwszej, już zakończonej i jakie cele tej drugiej, która właśnie się rozpoczyna?

Aleksander Kusz, prezes Money.pl: Jesteśmy właśnie na etapie dokładnego analizowania całej kampanii, więc na dokładne wnioski jeszcze za wcześnie, niemniej wszystkie najważniejsze wskaźniki są bardzo pozytywne. Prowadziliśmy kampanię za pomocą 9 linii kreatywnych w wielu różnych mediach online i offline, dzięki czemu pozyskaliśmy zakładany wolumen nowych użytkowników. Teraz praca przed nami polegająca na ich utrzymaniu, a to w zasadzie, śrubując standardy naszego kontentu, czynimy cały czas. Równolegle pracujemy nad rozwojem mobilnych kanałów dostępu do serwisów lifestyle, gdyż nasi użytkownicy są także bardzo aktywni i w tym obszarze. W kolejnej odsłonie promocji, będziemy starali się zachęcić ich, by, gdy odrywają się od komputera, nie odrywali się od naszych serwisów i artykułów wysokiej jakości.

Czyli ta kampania będzie kontynuacją jesiennej?

W pewnym sensie tak. Artykuły wysokiej jakości to nasz podstawowy wyróżnik. Jesteśmy wymagający i tworzymy serwisy dla takich odbiorców. Wierzymy, że medialna papka się przejadła, szczególnie w kategorii szeroko rozumianych mediów lifestyle'owych. Uważamy, że konsumenci są zmęczeni zmuszaniem ich do niemyślenia, pochłaniania coraz to większych ilości treści bezwartościowych czy niepowodujących żadnych refleksji.

Każdy rok, od przynajmniej jakichś 5 lat, jest ogłaszany rokiem mobile, tymczasem kanał ten wciąż się słabo monetyzuje - przynajmniej w Polsce.

Po pierwsze, użytkownika mobilnych rozwiązań nie należy szukać tylko w mobile'u. Co do samego kanału mobilnego, to mam wrażenie wręcz odwrotne, że coraz więcej sensownych rzeczy o nim słychać. Głównie dzięki operatorom. Ich działania promocyjne począwszy od 2011 były skoncentrowane na przełamywaniu stereotypu o drogim mobilnym internecie. W efekcie, w mobile'€™u bardzo dynamicznie zaczęło przyrastać użytkowników. Zasięgi może nie są jeszcze epickie, by użyć obrazowego języka, ale przecież jest już tam taki wolumen użytkowników, z którym warto się komunikować. I tak, jak sygnalizowałem – profil użytkownika naszych serwisów jest podobny do profilu użytkowników mobile'€™a w Polsce.

Czy to oznacza, że ten rok Grupa Money.pl zalicza do udanych? Na rynku słychać, że jest ciężki...

Jeszcze dwa miesiące 2012 przed nami, więc nie będę używał twardych danych, niemniej mogę powiedzieć, że planujemy, że będziemy zadowoleni. Poza tym nakładów na marketing nie traktujemy jak kosztów, jest to dla nas inwestycja.

To w takim razie, bo i czas ku temu odpowiedni, standardowe pytanie: co - oprócz promocji mobilnych lifestyli - Grupa przygotowuje na 2013?

W zakresie samych portali lifestyle w 2013 musielibyśmy przeprowadzić osobną rozmowę, więc może się skupię na najbliższych planach. Przed nami promocja sekcji poświęconej zdrowemu stylowi życia – Formy na MenStream.pl – gorąco zachęcam do jej odwiedzana, jest wyposażona w mnóstwo filmów instruktażowych dotyczących dbania o kondycję. Tak profesjonalnego zaplecza z filmami instruktażowymi próżno szukać w polskim internecie. Z kolei w iWoman.pl będziemy wdrażać i promować nową sekcję poświęconą modzie. Z serwisami lifestyle połączona jest też aplikacja NajNaj do składania niebanalnych życzeń oraz produkowany właśnie program WinSpiracje czyli aplikacja do wyboru wina, dla których naturalnym okresem komunikacyjnym są święta. Tak więc sporo się dzieje i dziać będzie.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Aleksander Kusz, lifestyle, money.pl, wywiad


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (4)
Janusz Nowak
1. Janusz Nowak 09.11.2012 / 12:38
Można powiedzieć, że treść jest teraz najważniejsza. Jeśli chce się utrzymać klienta przy sobie trzeba generować wysokiej jakości treść!
Anita Kruk
2. Anita Kruk 09.11.2012 / 13:18
Zgadzam się z tym, dzisiaj w Internecie jest dużo śmieci, ludzie piszą bez sensu po to tylko żeby pozyskać ruch, tak naprawdę trzeba zatrzymać przy sobie klienta.
Marek Bednarczak
3. Marek Bednarczak 09.11.2012 / 19:43
Dokładnie, content is king
Tłumacz Niemieckiego
4. Tłumacz Niemieckiego 11.11.2012 / 22:53
Popieram w 100%. Mam nadzieję że więcej portali informacyjnych pójdzie tą drogą. Czytając newsy na niektórych większych portalach mam wrażenie że zostały napisane "na kolanie"...
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.