17.03.2014 / Wywiady
 

Z programem partnerskim możesz zyskać nawet kilkaset złotych w dwie godziny. Jak?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Tomasz Czerwiński, kierownik do spraw sprzedaży e-commerce i afiliacji w Money.pl. Fot. Money.pl
Tomasz Czerwiński, kierownik do spraw sprzedaży e-commerce i afiliacji w Money.pl. Fot. Money.pl

Ile można zarobić na marketingu afiliacyjnym oraz o perspektywach dla tego rynku rozmawiamy z Tomaszem Czerwińskim, kierownikiem do spraw sprzedaży e-commerce i afiliacji w Money.pl.

Maciej Rynkiewicz, Interaktywnie.com: Ile czasu potrzeba na start, żeby zacząć zarabiać w Money2Money?

Tomasz Czerwiński, Mony2Money: Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia. Jeśli wcześniej zarabialiśmy w sieci, mamy własną stronę internetową, to wystarczy kilka godzin żeby się podpiąć i zacząć działać. Jeśli zaczynamy od zera, to cały proces zajmuje najwyżej kilka dni.Jakie umiejętności są niezbędne?

Żadne wielkie, chodzi głównie o sprawne poruszanie się w internecie. Na początku trzeba podpiąć kilka linijek kodu, ale wszystko jest bardzo proste, w dodatku przejrzyście opisane. Wszystko tak naprawdę opiera się na skopiowaniu i wklejeniu paru znaków.

Konieczna jest własna strona internetowa?

Nie. Nasi partnerzy dostaną stronę internetową na naszej subdomenie powiązaną z Money2Money. Udostępniamy szablony, widgety i wszystkie potrzebne rozwiązania, żeby zacząć zarabiać.

Ile to kosztuje?

Nic. Stronę udostępniamy za darmo, zapewniamy hosting i utrzymanie.

REKLAMA


Ile czasu minie, zanim zacznie się zarabiać?

To również zależy od doświadczenia i umiejętności. Partner z własną stroną internetową i niewielkim ruchem zaczyna zarabiać od razu. Jeżeli ktoś zaczyna od zera, to od założenia strony do pierwszej wypłaty mija średnio od jednego do trzech miesięcy.

Jeśli chciałbym poświęcić dwie godziny dziennie. Ile zarobię?

Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co chce się osiągnąć. Jeśli współpraca z Money2Money ma być pracą dorywczą, to dwie godziny dziennie w zupełności wystarczą, żeby zarobić kilkaset złotych miesięcznie. Jeśli chcemy większych pieniędzy, czyli powyżej dwóch tysięcy złotych, to trzeba być gotowym na pracę na cały etat. Ale mamy wielu partnerów, którzy zaczynali od dwóch, trzech godzin po pracy, a teraz to ich podstawowe źródło dochodu.

Jak wygląda dzień afilianta?

Partner sam jest sobie sterem i okrętem. Głównie skupia się na dopracowywaniu strony - umieszczaniu nowych treści, dbaniu o ruch, podpinaniu linków lub innych form reklamowych, testowaniu nowych rozwiązań, monitorowaniu wyników kampanii itp. Trzeba też patrzeć na nowe produkty pojawiające się na Money2Money. Są różne podejścia - niektórzy partnerzy specjalizują się w sprzedaży konkretnych grup, a czasem wręcz konkretnych produktów, na przykład konta jednego banku.

Wiedza nie musi być wielka, ale kwestie związane z pozycjonowaniem i znajomością marketingu w wyszukiwarkach wydają się w tym biznesie ważne.

Zgadza się, ciągle trzeba się uczyć, poszerzać wiedzę. Im więcej wiemy, tym łatwiej się potem poruszać, a co za tym idzie - zarabiać. W programach partnerskich cały czas coś się zmienia.

Partnerzy Money2Money, z racji sprzedawania produktów bankowych, najczęściej zajmują się tworzeniem treści o finansach, oszczędzaniu, ekonomii?

Ci najwięksi tak. To strony z dużym ruchem, generujące duże przychody. Nie korzystają z naszych schematów, tworzą często własne rozwiązania, sami pozycjonują się w wynikach wyszukiwania.

Czy zdarzają się strony, których tematyka jest inna - na przykład sprzedawcy odzieży, obuwia?

Jak najbardziej - zgłaszają się też sklepy, które chcą zaimplementować nasze widgety. Zwłaszcza sprzedające nieco droższy asortyment. Wtedy reklamują: weź kredyt na produkt w naszym sklepie. Zarabiają podwójnie - z prowizji z programu oraz ze sprzedaży.

Na drugiej stronie czytaj, jakie formy reklamy są najbardziej skuteczne oraz ile tak naprawdę można zarobić na partnerstwie z siecią afiliacyjną.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Money2Money, programy afiliacyjne, zarabianie w internecie


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.