Ponad 1600 złotych za pośrednictwo w jednej tylko transakcji... To w świecie sieci afiliacyjnych realne zarobki.
Ponad 1600 złotych za pośrednictwo w jednej tylko transakcji... Można? To w świecie sieci afiliacyjnych naprawdę realne zarobki. Nic dziwnego, że chętnych do udziału w programach partnerskich z roku na rok przybywa. Interaktywnie.com tłumaczy krok po kroku, jak zacząć przygodę z zarabianiem w sieci. Często naprawdę niemałych pieniędzy.
Jak przyłączyć się do programu afiliacyjnego? W pierwszej kolejności każdy chętny musi określić swoją rolę w całym systemie. W typowej sytuacji program partnerski to układ trójstronny: reklamodawca - płaci partnerowi prowizję od sprzedaży lub stawki za inne pożądane przez siebie działania klientów, partner - przyciąga klientów na stronę reklamodawcy i otrzymuje za to wynagrodzenie oraz klient.
Dlatego na wstępie musimy wybrać, czy chcemy być sprzedawcą czy afiliantem. Jeśli prowadzimy sklep internetowy, to chcąc zwiększyć sprzedaż możemy zainteresować się otwarciem własnego programu partnerskiego. Jeżeli jednak prowadzimy witrynę tematyczną, to z pewnością zainteresuje nas rola afilanta, który z łatwością może dorobić sobie nie tylko do opłat za utrzymanie serwisu, ale dorzucić do domowego budżetu drugą pensję.
Na polskim rynku jest już obecnych kilkanaście dużych sieci afiliacyjnych, które oferują reklamodawcom (np. bankom, funduszom inwestycyjnym, operatorom komórkowym, czy sklepom internetowym) pomoc w zarządzaniu programami, a właścicielom witryn realne przychody z reklam.
By przystąpić do sieci należy wypełnić formularz kontaktowy z informacjami o prowadzonej witrynie (z reguły jest to adres i opis serwisu) oraz wybrać programy, w których chcemy uczestniczyć - musimy określić, czy interesuje nas sprzedaż usług finansowych, czy może szukanie klientów dla księgarni.
Pierwszą z barier, które mogą napotkać chętni na współpracę z siecią afiliacyjną, jest tak zwany próg wejścia. - Niektórzy dostawcy usług preferują programy otwarte, inni dokonują bardzo rygorystycznej selekcji witryn - tłumaczy Kamil Sikora, project manager w Freshmail, który odpowiada za rozwój programu partnerskiego firmy.
Obok progu wejścia, pojawia się także temat charakteru sieci afiliacyjnej, w której chcemy uczestniczyć. - We współczesnym świecie programy partnerskie kojarzone są zazwyczaj z internetem oraz zamieszczaniem dobrze konwertujących reklam na stronie. Pamiętać należy jednak o tym, że sprzedaż usług może być równie dobrze prowadzona aktywnie, na przykład podczas szkoleń lub spotkań biznesowych - mówi Sikora.
Próg wejścia oraz charakter sieci sugerują, że strona internetowa może, ale nie musi być potrzebna do rozpoczęcia pierwszej działalności afiliacyjnej. Na rynku są programy partnerskie, które oferują podstawową witrynę, narzędzia oraz jej hosting. - Oczywiście, własna strona internetowa lub przynajmniej własna domena z najprostszym landing page zawsze będzie atutem - mówi Sikora. Eksperci przekonują, że jest to najprostszy sposób na ocenę profesjonalizmu oraz potencjału przyszłego partnera.
- Rozpatrując problem warunków wstępnych przystąpienia do sieci afiliacyjnej, należy pamiętać o wyborze takiej sieci oraz takiego produktu, które będą odpowiadały naszej własnej filozofii oraz percepcji. Należy rozpatrzyć własne możliwości, sieci kontaktów które posiadamy, preferowane sposoby działania i, dopiero później, zgodnie z własnym profilem, szukać najlepszego dla nas rozwiązania partnerskiego. Właściwa treść proponowana właściwemu odbiorcy znosi temat analizy wejść na stronę na dalszy plan - mówi Kamil Sikora.
Jak wyglądają kwestie podpisania umowy? Niektóre sieci afiliacyjne wymagają podpisania umów papierowych, jednak coraz częściej decydują się na zwykłe regulaminy, akceptowane podczas zakładania kont w programach partnerskich. Eksperci są zgodni, że upraszcza to procedury i jednocześnie zabezpiecza interesu obu stron - zarówno sieci jak i afilianta.
Podczas podpisywania i akceptowania umowy warto zwrócić uwagę, by w jasny sposób definiowała obowiązki partnera oraz konsekwencje, które wynikają z przystąpienia do programu. Jak tłumaczy Kamil Sikora szczególnie zwrócić uwagę na zapisy takie, jak: ograniczenia dotyczące podejmowanych działań promocyjnych (na przykład zakaz uruchamiania własnych kampanii Adwords lub wykorzystywanie znaków własnych marki), warunki wypłaty prowizji (czy istnieją progi minimalne wypłaty).
Najważniejszym punktem każdej umowy jest wysokość prowizji. - Tutaj należy szczególnie uważać, bowiem niektóre firmy oferują zawyżoną prowizję, korzystając jednocześnie ze sztuczek regulaminowych, takich jak: naliczanie prowizji od pierwszej płatności poleconego klienta lub naliczanie prowizji od danego klienta przez pewien z góry określony czas - ostrzega ekspert Freshmail.
Jaki system rozliczeń wybrać?
- Cost per click
- Cost per lead
- Cost per sale
Chcesz wiedzieć, czym się różnią? Pobierz raport Interaktywne.com
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Jestem w programie i korzyści są spore - mam pełne wsparcie zapleczowe i marketingowe od Tax Care, dostęp do szkoleń w ich Akademii Finansów i nieco szerszą i bardziej elastyczną ofertę, z którą mogę pozyskiwać sobie nowych klientów. No i pieniążków wpada trochę dodatkowo, nie powiem że nie. ;)
A jakie są korzyści z przystąpienia do tego programu?
Dziś nawet księgowi mogą zarabiać w programie partnerskim i podpiąć się pod znaną markę usług księgowych. Moja znajoma podjęła w tym polu współpracę z Tax Care <a href=\"http://https://programpartnerski.taxcare.pl/poznaj-mozliwosci/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://https://programpartnerski.taxcare.pl/poznaj-mozliwosci/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://https://programpartnerski.taxcare.pl/poznaj-mozliwosci/</a></a>
1600zł za jedną transakcję??