20 czerwca odbędzie się spotkanie grupy roboczej "Agencje interaktywne". Głównym celem spotkania będzie zaplanowanie kampanii promującej dobre praktyki, oraz ustalenie metodologii badania AdEx.
Dobre praktyki
Wstępnie ustaliliśmy, że osią kampanii będzie strona internetowa zawierająca następujące sekcje:
- Strona główna - najważniejsze zasady dobrego przetargu
- Sekcja ze szczegółowymi dokumentami dotyczącymi standardów przetargowych
- Wideo z cenionymi osobami zarówno ze strony branży jak i klientów, którzy opowiedzą o dobrych praktykach, wyjaśnią jakie korzyści wynikają z ich stosowania i opowiedzą o pozytywnych przykładach.
- Informacja o agencjach, które poparły ideę, oraz o klientach, którzy zasad tych przestrzegają.
Poniżej, po raz pierwszy publikuję projekty już przygotowanych dokumentów, licząc na konstruktywne komentarze:
- Rekomendowana przez IAB Polska ścieżka prowadzenia przetargu na usługi interaktywne
- Propozycja zawartości dokumentu RFI (request for information)
- Propozycja zawartości dokumentu RFP (request for proposal)
Badanie AdEx
Drugim ważnym punktem spotkania będzie dyskusja na temat metodologii badania obrotów agencji interaktywnych. Jak część z Was już wie, badaniem AdEx prowadzonym wspólnie z PricewaterhouseCoopers zostaną objęte również agencje interaktywne.
Zapraszamy nie tylko obecnych IABowców
Na spotkanie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem członków IAB, oraz przedstawicieli firm poważnie myślących o wstąpieniu. Na ostatnim spotkaniu obecni byli szefowie: Artegence, DigitalOne, FFCreation, Internet Designers, Hypermedia, K2, MRM, Opcom, OS3 i kilku innych. Mam nadzieję, że tym razem także frekwencja dopisze.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00 w nowym biurze IAB na ul. Targowej 34 (lokal 42, IV piętro).
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
niestety ale podejrzewam, że Favore sztucznie nabija wyświetlenia płatnych ogłoszeń, oczywiście po to, żeby zleceniodawca myślał, że ma takie duże zainteresowanie i warto się tam ogłaszać- nistety ale jest kilka portal które tak robią, łatwo to zaobserwować.
Nie podobają mi się te portale.<br /><br /><br /><br /> <a href=\"http://eurologic.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://eurologic.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://eurologic.pl/</a></a>
Dzięki za linki.
A widzieliście <a href=\"http://www.favore.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.favore.pl</a> ? Naprawdę świetny portal usługowy, bardzo merytoryczny, każdy zajdzie to, czego szuka w każdym mieście w Polsce.
Kiedy można się spodziewać sprawozdania ze spotkania?
Dzięki za wszystkie sugestie i opinie. Przegadamy je na jutrzejszym spotkaniu. Jeśli ktoś jeszcze nie wysłał potwierdzenia obecności proszę o maila na k@opcom.pl.
Ja osobiście jestem zwolennikiem takich regulacji. Niemniej jednak uwagi Daniela i Artura są słuszne. Informacja o tym kto bierze udział w przetargu także tym "słabszym graczom" odejmuje kreatywności. Skoro wiedzą, że i tak mają marne szanse, to zrobią cokolwiek, żeby zgarnąć 1000 EURO. <br /> <br /> No właśnie ten 1000 EURO... Czy Wasze agencje podpisują umowy z krajowymi klientami w EURO??? Myślę, że wartość ta powinna być ustalana przez klientów indywidualnie i przedstawiana agencji w dokumencie RFI.<br /> <br /> Oczywiście po rozstrzygnięciu przetargu informacja kto wygrał i kto startował obowiązkowo musi iść do startujących.
A propos dokumentu o ścieżce przetargu. Jaki cel ma zapis w p. 2. mówiący o informowaniu o pozostałych uczestnikach przetargu? Jeśli agencje startujące do przetargu i klient sobie tego nie życzą, to co wtedy? Czy nie lepiej dla klienta, jeśli startujące firmy bez wiedzy o konkurencji przygotują dla niego najlepszą propozycję? Czy ten punkt nie jest przypadkiem jawnym "olaniem" kreatywności? Teoretyzując - wszak: "startuję do przetargu, wiem, że konkurencja xxx raczej mi nie zagraza, wiec zloze ofertę jakkolwiek, przecież i tak wygram"? <br /> Co do gratyfikacji dla startujących - czy taka decyzja też nie powinna pozostawać po stronie klienta? Jeśli taka procedura będzie się zawierała w jego kulturze wspolpracy z innymi to i tak to zalatwi w ten sposob. Jesli nie - zadna regulacja go do tego nie zmusi, a chetni do startu w przetargu i tak się znajdą...
Cześć, znów nie uda mi się dotrzeć - w piątek będę na konferencji allegro. Więc tutaj podrzuce swoją opinie dot. przedstawionych dokumentów:<br /> <br /> ścieżka przetargu :<br /> - pkt 1. jako klient moge podać ilość biorących udział agencji ale nie podam kto - nie wszyscy są zrzeszeni w IAB, nei wszyscy tego chcą i sie zgadzaja... nie mowiąć już o agencjach zagranicznych ktore nei lubia sie odslaniac. Co innego gdy tu zebrane firmy stworza swoja platforme i sie poinformują - ok, super (cos takiego robi chyba SMB)<br /> Ale to nie klient powinien podawać nazwy agencji.<br /> <br /> - pkt 2. - j/w<br /> <br /> - pkt 4. - budżet powinno sie podać jesli znany - czasami sky is the limit i srodki są dopasowywane do propozycji efektów, wiec nei da sie tego przewidziec<br /> <br /> - pkt 5. - obecnosc osob decyzyjnych - jak najbardziej powinny byc obecne, ale to inicjatywa chyba nei ma na to wplywu... jedynie dlugoletnia edukacja w tym zakresie <br /> <br /> - pkt 8. - wynagrodzenie 1000euro - ten pomysl jest dosc dyskusyjny i mysle ze jeszcze nei pora na niego w polsce. Przeciwny natomiast jestem sztywnej kwocie - akcje są małe i duże wiec kwota tez powinna byś relatywna. Bardziej tu widze np. 3% budzetu niz sztywna kwote.<br /> <br /> Jak dla mnie aby to przeszło można w briefie napisac ze jest po 3% za udzial w briefingu dla 3 agencji i idzie to z glownego budzetu jesli sie wszysc zgodzą. <br /> <br /> Jesli natomiast place za czas kreacji i strategii danej agencji to zakładam, że kupuje efekt i mam do prawo go wykorzystywać. Ten element sie nie pojawił dotychczas w rozmowach a jest równie ważny.<br /> <br /> <br /> RFP ok, moze jedynie debriefing bym dal osobno - dla mnei to kluczowy moment projektu.
Spotkanie odbędzie się o godzinie 14.00 w siedzibie IAB przy ul. Targowej 34 lok.43 w Warszawie.