Dom mediowy Starlink, co jakiś czas rozsyła krótkie podsumowania dotyczące rynku mediów. W swoim ostatnim tygodniku na pierwszym miejscu zamieścił informacje o wzroście czasu korzystania z internetu w Polsce.
Dom mediowy Starlink, co jakiś czas rozsyła krótkie podsumowania dotyczące rynku mediów. W swoim ostatnim tygodniku na pierwszym miejscu zamieścił informacje o wzroście czasu korzystania z internetu w Polsce.
To niby nic nadzwyczajnego, bowiem zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że stopniowo, acz nieubłaganie zainteresowanie konsumentów przesuwa się w stronę sieci.
Starlink zwraca jednak uwagę na to, że w ciągu ostatniego roku dynamika średniego czasu spędzanego online znacznie wzrosła (o 30 proc.). W grupie wiekowej 16+ (czyli w tzw. "grupie telewizyjnej") wynosi on już 1,5 godziny dziennie na użytkownika.
Intensywność korzystania z internetu rośnie we wszystkich grupach wiekowych, ale najszybciej wśród osób z segmentu 16-24 lat.
Dlaczego o tym piszę? Kiedy spojrzałem na ten wykres uświadomiłem sobie, że właśnie następuje zasadnicza zmiana na rynku mediów. Zmiana w relacjach internet - inne media. Od dzisiaj, tak naprawdę sieci nie warto już mierzyć w kategoriach ilości użytkowników, ale właśnie w intensywności korzystania. Dostęp do internetu ma ponad 15 mln Polaków, a 70 proc. z nich korzysta z internetu codziennie lub niemal co dnia.
Jak podaje Starlink konsumenci z przedziału wiekowego 25-44 lat (czyli wcale nie najmłodsi) spędzają przed telewizorem średnio 3 godziny dziennie, wobec 1 godziny i 20 minut poświęcanych na korzystanie z sieci. Różnice te zaczynają się powoli zacierać.
Za parę miesięcy uzytkownicy z grupy 15-25 lat będą poświęcać więcej czasu na surfowanie po sieci niż na oglądanie telewizji. Już teraz różnica pomiędzy tymi dwoma aktywnościami wynosi zaledwie kilkanaście minut.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
zgadza sie, warto to robić z takimi ludźmi. wiadomo - są rzeczy, które teraz z perspektywy czasu wiemy, że można było zrobić lepiej, ale to nie jest nasz ostatni wspólny projekt, więc na pewno przyda nam się wiedza, którą wszyscy zdobyliśmy na etapie \"docierania się\". 5 dla PF
no profesjonaliści. świetny wybór, gdyby każde video w PL projektach trzymało taki poziom :)
Tak, do tego projektu wybraliśmy Papaya Films i muszę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni ze współpracy z nimi ;)
za video odpowiadała Papaya ?
kurcze, niestety nie podobalo mi sie..... niby pro ekipa filmowa, ale nie widac profesjonalnego efektu, o ktorym mowi jeden z ludzi z opcomu. No ale trudno, w sumie pomysl fajny, ale wykonanie ..... pozostawia wiele do zyczenia. zycze powodzenia przy nastepnych produkcjach, mam nadzieje ze beda wykonane bardziej pro.... oczywiscie swoje zadanie jako produkcja spelnia, ale ....
Amerykanie twierdzą, ze wszytko co można było wymyśleć w biznesie zostało wymyślone, można to zrobić tylko lepiej ;)
W dniu premiery strony <strong>Co kryje prawda?</strong> byliśmy zaledwie o dzień od sesji filmowej <strong>Kto mi zdmuchnął Kubek?</strong>. Od wielu tygodni była już gotowa konwencja strony, napisany scenariusz itd. <br /> <br /> Pierwsze, co zrobiłem to wykonałem telefon do Bartka z Artegence. Obydwie strony wykorzystują podobny mechanizm, i tu i tu jest śledztwo, co więcej obydwie powstały dla Unilevera, były realizowane prawie w tym samym czasie. Niemniej ani my ani Arte nie mieliśmy pojęcia o drugim projekcie.
Czy przypadkiem nie jest to wierna kopia akcji Co Kryje Prawda, którą zrobiło artegence kilka miesięcy temu? Ta sama forma, ten sam pomysł, tylko jeszcze nudniejsze niż tamto. Po serii ostatnich kilku stronek w tym dziale to niezbyt tu pasuje.
Bardzo subiektywna ocena, ze znalazlo sie to w lebskich... widać, że opcom opcomoi nagrode przyznaje bez wachania, chce zobaczyc jak ten genialny projekt dostanie FWA.
Pamiętajcie jednak, że omijanie reklam to nie tylko problem telewizji.
Otóż to;-)
tak to z tymi badaniami bywa .... <br /> Szczególnie że robiłeś kanapki w kuchni na 99% w momencie kiedy zaczęły się reklamy :)
U mnie często gra telewizor jak siedzę na necie ;)
Nie chcę wchodzić w metodologię pomiaru oglądalności stacji tv, która jest mówiąc najoględniej mocno umowna :)
Rzeczywisty czas korzystania z telewizji może być jeszcze mniejszy z prostego powodu - ile razy robiliście sobie kanapki w kuchni, mając włączony telewizor w pokoju?