Smartfony powoli wypierają komputery

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Matthew Halaba
Dodał: Matthew Halaba
 


Smartfony powoli wypierają komputery – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos w lutym 2012.

Największy odsetek smartfonów zanotowano w Wielkiej Brytanii (45%) oraz Hiszpanii (44% ). Duży przyrost zaliczyła również Japonia, gdzie w styczniu oraz  lutym 2011 właścicielami smartfonów było 6% mieszkańców, natomiast na przełomie września i października liczba ta wzrosła do 17%. W Japonii osoby, które posiadają telefon typu smartfon korzystają z niego równie często jak z komputera.

Co robimy na co dzień z naszym smartfonami?

Zdecydowana większość z nas korzysta z nich przez cały czas, a co więcej robimy to także podczas korzystania z innych mediów takich jak radio czy telewizja. Co najmniej raz w tygodniu 95% Japończyków poszukuje informacji za pomocą mobilnych  wersji wyszukiwarek, w Europie robi to ok. 80% osób. Jeżeli chodzi o media społecznościowe to w Hiszpanii, Stanach  Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii przez smartfona korzysta z nich ok 79% użytkowników, w tym blisko połowa co najmniej raz dziennie. Większość badanych wykorzystuje telefon do oglądania plików video, w Stanach oraz w Hiszpanii 25% osób odtwarza je co najmniej raz dziennie.

Zakupy przez Smartfona?

 

Popularność zakupów mobilnych wciąż rośnie, ok. 40% Japończyków wykorzystuje  swojego smartfona do zakupów, w Europie tendencja ta jest jeszcze trochę mniejsza, ale i tak robi to 1/4 badanych. Telefon często też zachęca nas do poszukiwania informacji o produktach, lokalnych firmach czy cenach. Z badań wynika, że w ten sposób korzysta z niego już ponad 80% użytkowników. Czym to skutkuje? 1/5 z nas zakupiło produkt czy usługę za pomocą komórki, a blisko połowa odwiedziła sklep czy sprawdziła jego lokalizację na mapie. To znak, że użytkownicy chcieliby mieć większą możliwość przeglądania promocji i rabatów dostępnych w swoich ulubionych sklepach za pomocą telefonu komórkowego.

 

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Ipsos, badania, badania google, mobile, mobile marketing, smartphone


Komentarze (6)
 1 / 1 
Kamil F.
1. Kamil F. 21.04.2012 / 18:36
Komputery stacjonarne czy laptopy nie zostaną nigdy w 100% wyparte tak samo jak tradycyjna książka.
Matthew Halaba
2. Matthew Halaba 23.04.2012 / 00:10
Kamilu, nie twierdzę że kiedykolwiek komputery stacjonarne, książki czy temu podobne twory zostaną weliminowane całkowicie. Wydaje mi się jednak że duża część ludzkości stwierdzi iż nie potrzebuje komputera który oferuje dużo bardziej skomplikowany interfejs a wystarczy im w zupełności tablet czy też komórka do robienia "wszystkiego tego" co robili do tej pory za pomocą PC. Komputery, Laptopy i książki zostaną ale jako dobra luksusowe i narzędzia pracy przydatnę paru procentom populacji na świecie, ale o tym popełniłem już cały wpis który niebawem pojawi się w innym miejscu
Filip Kłodawski
3. Filip Kłodawski 24.04.2012 / 15:31
Jeżeli zostanie wprowadzony prosty sposób przesyłania informacji z ekranu smartfona na ekran monitora + łatwy sposób na podpięcie myszki i klawiatury to może się okazać, że za jakiś czas rzeczywiście nie będziemy rozstawać się ze swoim PC :)
Mateusz
4. Mateusz 07.05.2012 / 12:16
Chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie tak chętnie korystają ze smartfonów z mikro-monitorami i skąd pomysły, że kiedyś już tylko to zostanie na rynku. Rozumiem szybkie skorzystanie na ulicy, w tramwaju, w sklepie. Ale normalnie? Mikrotelewizory też kiedyś wyprą prawdziwe? :) Moim zdaniem smartfon a komputer to jednak zupełnie co innego i jedno nigdy nie wyprze drugiego, tak jak Internet nadal po tylu latach nie wyparł telewiji.
Marcin
5. Marcin 07.05.2012 / 15:49
Smartfony na pewno nie wyprą komputery. Po pierwsze moc obliczeniowa, a po drugie wielkość ekranu. Telewizję internet miał wyprzeć ale to co się dziś z nią dzieje jest dość ciekawe. Są smartfony, to rynek powoli podbija smart TV. A gdyby tak telewizja wyparła komputery? Cięzko to wszystko przewidziec, ale jedno jest pewne - najbliższa przyszłość należy do cloud computing.

Nic, tylko czekać, aż do abonamentu twojej chmurki będą dawać gratis komputer ;)
kamil parzuchowski
6. kamil parzuchowski 09.05.2012 / 00:17
A ja uwazam, ze PC zgina, tak jak dzisiaj wiekszosc ma juz laptopa a nie komputer stacjonarny. Maly monitor? Pewnie to jest problem, zle biorac pod uwage tren do uniwersalizacji wszystkich urzadzen, rozwoj serwerow w chmurze oraz juz praktycznie darmowego permanentnego dostepu do internetu, to moim zdaniem skonczy sie to tak, ze wszyscy beda mieli tablety/smartfony, a w domu podlaczli je do klawiatury, duzego monitora/telewizora poprzez wifi, a wszystkie dane, pliki zawieszane beda w chmurze :-)
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.