Od kilku dni możemy przeczytać, że wydatki na promocje w sieci przerosły radio. Nie wiem czy mamy się z czego tak cieszyć. Jeśli spojrzeć na sytuację w jakiej znajduje się Polska online, to należy raczej posypać głowę popiołem.
Ale, wracając do tematu...
Nie wiem czy mamy się z czego tak cieszyć. Jeśli spojrzeć na sytuację w jakiej znajduje się Polska online, to należy raczej posypać głowę popiołem:
- ilość komputerów w Polsce na mieszkańca jest jedną z najniższych w Europie
- koszty dostępu są horrendalne, a ich jakość marna
- w penetracji łączy broadband wyprzedamy tylko Bułgarię, przed nami są takie kraje jak Rumunia, Cypr czy Słowacja
- ilość usług publicznych realizowana przez internet jest najniższa w Europie
- o zacofaniu w edukacji informatycznej (zwłaszcza starszej części społeczeństwa) raczej nie ma co mówić.
A nam Polakom, tak trudno przyznać, że jesteśmy w czymś najgorsi. Tymczasem jesteśmy zaściankiem internetowym Europy.
Wydatki na reklamę to nie wszystko.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Ja mam LG LEON i jest świetny, upadł mi już nie raz z biurka i się nie poturbował
Najnowszy Lg seria G
Ja używam Samsunga taki model <a href=\"http://www.vobis.pl/samsung-a3-2016-sm-a310fzkaxeo-czarny-2-150831.html\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://www.vobis.pl/samsung-a3-2016-sm-a310fzkaxeo-czarny-2-150831.html\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.vobis.pl/samsung-a3-2016-sm-a310fzkaxeo-czarny-2-150831.html</a></a> ma on 13 mpx, jestem z niego bardzo zadowolona.
Sony Z 3 ma dobry aparat i nawet niezłe zdjęcia robi , ale iphone 5s jeszcze lepsze:)
Ja używam Nokia Lumia 930 <a href=\"http://telefony-komorkowe.do3000.pl/produkt-nokia-lumia-930.html\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://telefony-komorkowe.do3000.pl/produkt-nokia-lumia-930.html\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://telefony-komorkowe.do3000.pl/produkt-nokia-lumia-930.html</a></a> . Aparat jest naprawdę bardzo dobry: 20mpx, 5\", 2GB RAM, 32 GB. Generalnie jest dobry telefonik :)
Ja moge polecić Goclever Insignia 500 z 8Mpix
Dobre aparaty mają Samsungi przynajmniej moje jest takie zdanie nie każdy musi się z tym zgodzić. Samsung Galaxy Note Edge bardzo dobry telefon jak dla mnie świetny aparat. Zakupiłem na <a href=\"http://goophones.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://goophones.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://goophones.pl/</a></a> za niecałe 900 zł. Wysyłka błyskawiczna jak na razie działa bez zarzutu.
Sony Z1 Compact. Do tego dokupić należy <a href=\"http://duetprotag.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://duetprotag.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://duetprotag.pl/</a></a> obowiązkowo, bo szkoda żeby dobry sprzęt z dobrymi zdjęciami gdzieś się nam zawieruszył :P
Ja słyszałam, ze bardzo dobre aparaty mają smartphony marki Telefunken. Zobacz sobie kilka modeli i porównaj. Ogólnie ceny mają bardzo dobre i jakościowo telefony tez nie odbiegają od tych z wyższej półki. Ja stwierdziłam, ze jak mój LG padnie to kupię diamond TD1
NAjpesze foto jakie zrobiłem to na iphone 5s. Teraz mam z1 i słabiutko. a tu 20 mpixel - penie jednak nie wielkość matrycy ma znaczenie.
Nokia z rodziny Lumia :)
A czemu nie bierzesz pod uwagę tych od telefunken? Oni mają u siebie zarąbiste smartfony za niecałe 700 zł. Widziałem ostatnio że w Media Markcie mozesz dostać ich telefony bo reklamowali to w telewizji. Pamietam ze kiedyś ich produkty byłu bardzo wytrzymałe, teraz pewnie też sie tego trzymają wiec warto się zainteresowac.
no hej tez jak Ty szukam telefonu z dobrym aparatem poprzedni mialam 8Mpix ale nie szukam juz telefonu powyzej1000zl bo troszke nie zadbałam o poprzedni noo i szukam czegos tanszego.znalazlam takie smartfony telefunken ,wyglad niezly aparat 12Mpix wiec jak na moje kobiece oko jest to chyba duzo ekran duzy.No i nie wiem czy sie decydowac?ktos wie cos o tych telefonach?bo chcialabym zeby mi posluzyl
Po co kupować telefon z aparatem, jak można za te dwa tysiące kupić lustrzankę? Nawet najlepszy aparat w telefonie nie dorówna najgorszej lustrzance.
<a href=\"http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-smartfona/422/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-smartfona/422/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-smartfona/422/</a></a> - może przecyztaj to? będzie ci łatwiej wybrać :)
HTC ONE S ;) może też Xperię Z ;)
<blockquote>Od kilku dni możemy przeczytać, głównie za sprawą tekstu w Gazecie Prawnej, że wydatki na promocje w sieci przerosły radio. Wydarzenie o tyle znamienne, co dosyć przewidywalne. Swoją drogą dane GP są raczej jeszcze niedoszacowane</blockquote><br /> <br /> - znaczy ze interaktywne.com połknely haczyk, bo tez tu o tym przez pewien czas chuczało<br /><a class="non-html" href="http://interaktywnie.com/newsy/690-wydatki-na-internet-wieksze-niz-na-radio.html"> http://interaktywnie.com/newsy/690-wydatki-na-internet-wieksze-niz-na-radio.html</a>
<a href="http://biznes.onet.pl/5,1486249,prasa.html" target="_blank">http://biznes.onet.pl/5,1486249,prasa.html</a>
Zgadzam się z Jarkiem, że wyciskamy dużo, ale zauważcie, że Europę gonimy jako 9-największy i 7-najliczniejszy kraj w Europie. Żwawość Estonii, Bułgarii lub innych mniejszych państw będzie zawsze większa bo są mniejsze. Lobbing technologiczny to nie nasza piłka. Nasza piłka to edukacja rynku poprzez projekty komunikacyjne, z naciskiem na zaangażowanie, a nie zasięg.<br /> <br /> ps. humorystycznie, dwie wiadomosci:<br /> <br /> Dobra wiadomość. Mamy milion domen narodowych :)<a class="non-html" href="http://www.blog.media.com.pl/index.php/2008/05/07/milion-domen-pl/"> http://www.blog.media.com.pl/index.php/2008/05/07/milion-domen-pl/</a><br /> <br /> Druga dobra wiadomość. Radio ma się lepiej niż internet, ale internet ma się lepiej niż telewizja i prasa razem wzięte :)<a class="non-html" href="http://www.google.com/trends?q=internet"> http://www.google.com/trends?q=internet</a>%2C+radio%2C+telewizja%2C+prasa&ctab=0&geo=PL&geor=all&date=all&sort=0
Do czasu jak w "polandzie", bedzie myślenie "ile załatwie dla siebie i swoich zwolenników", lub "ile wyciagne pod stałem" - można zapomnieć o długofalowych działaniach rozbudowujacych infrastrukturę wiadomo przez kogo. Dlatego tak ambiwalentny stosunek mam do "klasy próżniaczej"<br /> <br /> Pierwsze oznaki dławienia się infrastruktury odczuwamy już dzisiaj:<br /> - jeżdząc po dziurawych i rozpadajacych się drogach<br /> - stojac kazdego dnia w gigantycznych korkach, <br /> - tracac kupe czasu w urzedach i w "biurwokracji" (a gdzie e-gospodarka?)<br /> - siedząc przy świeczkach w Szczecinie i latem gdy zaznamy pierwszych wyłączeń energii elektrycznej od kilku lat (21 stopien zasilania)<br /> - bedac uzaleznionym od 1 zrodla ropy naftowej i gazy (wschod) i placac coraz wiecej za paliwa,<br /> - placac coraz wiecej za prad, bo nikt nie wpadl na pomysl ulepszania technologii wytwarzania pradu elektrycznego, nie przewidzial limitow CO2, albo siejac propagande jak to niebezpieczne sa elektrownie jadrowe...<br /> - placac kupe kasy za internet, rozmowy telefoniczne - bo funkcjonuja sobie momopole i oligopole umacniane przez prawodastwo,<br /> - szkoły i uczelnie produkuja tysiace specjalistów, magistrow bez umiejetnosci, gdy brakuje dobrych technikow, informatykow, ludzi z wyksztalceniem zawodowym przez co tylko budowana jest jeszcze wieksza nierownowaga na rynku pracy, duszaca gospodarke,<br /> <br /> Jest super? Tak, rosnie eksport - towarów nie przetworzonych i nisko przetworzonych. Polska gospodarka to kolos na glinianych nogach, podtrzymywany przez koniunktrure na rynku surowcow, żywnosci.<br /> Czy eksportujemy hi tech? Zajrzyjcie do statystyk... nikłe procenty PKB to nowoczesny przemysł. Nic nie zmieniło się od lat 70tych!<br /> <br /> Ciekawe jak gospodarka zacznie do reszty zdychać, czy dalej będziemy zadowalać się PR sztuczkami? I dalej się cieszyć że jest spokój, wszyscy nas lubia, podziwiać US baze pod Słupskiem z rakietami, ogladac wakacje donka lub usciski prezia z zona?<br /> Nie ma obaw - już za dwa lata odbiorą Euro 2012 i wtedy skończą się sny o potędze naszje gospodarki. Tak jak się skończyły sny o "tygrysie europy" w 2000 :)
Sam dostęp do Internetu jest w Polsce zwyczajnie zbyt drogi i zbyt utrudniony. Np. w Krakowie są kamienice parę kroków od Rynku, gdzie jedyną opcją jest mobilny Internet, bo żadna radiówka nie ma zasięgu i nikt nie może położyć kabli - stare budownictwo i "za duży kłopot"...<br /> <br /> Może budowanie infrastruktury pod Internet jest u nas zbyt mocno ograniczone przepisami i biurokracją? Takie mam wrażenie. Bo jakoś trudno mi podejrzewać providerów o zmowę...<br /> <br /> Ciekawe rzeczy natomiast usłyszałem o Bułgarii, a konkretnie o Sofii, gdzie mieszkał mój kolega - szybki Internet jest tam, na oko, wszędzie, z bloków wiszą wiązki kabli, zdobywa się dostęp w sekund pięć, a konkurencja między providerami jest taka, że nie ma mowy o wciśnięciu komuś ledwo ciurkającej radiówki za np. nasze 70zł. Może inne miasta zaniżają im statystyki... ale, ale - cieszmy się, że infrastruktura u nas wciąż się buduje, bo gdy ten sam kolega przeniósł się do Luksemburga, to jakby cofnął się w czasie - jak lata temu pozakładano tam łącza DSL, tak jest, czyli nienajnowocześniej i nienajszybciej...<br /> <br /> Słowem nasze zacofanie jest jednocześnie szansą na wdrażanie świeżych technologicznie rozwiązań. :)
Jeśli przy tym stanie, o którym pisze Dominik (Kaznowski, ma się rozumieć), mamy wydatki reklamowe wyższe na Internet niż na radio, to pozostaje się tylko cieszyć - kiedy już dogonimy Europę i Świat w kwestii informatyzacjim wtedy te wydatki będą musiały być naprawdę wysokie. Skoro przy tej dostępności Internet wygrywa z radiem, za 3 lata nie będzie miał z kim grać ;)
<blockquote>ilość usług publicznych realizowana przez internet jest najniższa w Europie</blockquote><br /> <br /> Według mnie wyprzedzamy w tym punkcie kilka krajów np. Białoruś i Ukrainę, Rumunię, Bułgarię. Tam do niedawna nawet połączeń kolejowych nie można było sprawdzić w sieci.<br /> <br /> <blockquote>o zacofaniu w edukacji informatycznej (zwłaszcza starszej części społeczeństwa) raczej nie ma co mówić.</blockquote><br /> Nie bardzo widzę jakby to miało wyglądać. Według mnie to ma być naturalny postęp, dzieci same nauczą swoich rodziców i dziadków. Wiem po sobie, że jeśli moi rodzice nie odczują potrzeby to żadna odgórna edukacja czy kursy państwowe im nie pomogą. Dlatego szkoda na to publicznych pieniędzy.<br /> <br /> Wydaje mi się, że będzie coraz lepiej z rozwojem internetu w Polsce. Jest dużo pomysłów, startupów a nawet można ostatnio zauważyć ekspansję naszych pomysłów i usług internetowych na Wschód co jest bardzo pozytywne :)
Uważam, że jako "wyedukowana" i nieźle "wyciskająca" branża mamy moralny obowiązek mówić (i działać) w kierunku równoczesnego budowania autostrad, i infrastruktury teleinformatycznej. Z tym "wymuszaniem" byłbym ostrożny. O takich rzeczach decydują politycy (lepiej wydać na szpitale czy przyszłość?i) a realizuje je administracja (nieudolność). Co nam po wymuszanie, kiedy nie będzie pieniędzy (choć może Unia da?), a jak już będą to nie będzie ich komu z sensem wydać. I znowu wszystko wchłoną duże korporacje IT?<br /> <br /> Moim zdaniem, brak inwestycji państwa w ten sektor gospodarki i tą część infrastruktury podcina skrzydła polskiemu biznesowi, nauce, edukacji. Jak zaznaczył Jarek - robimy co się da, "wyciskamy" więcej niż można by od nas wymagać, a wciąż - w porównaniu ze światem wiosłujemy w powietrzu.
Wydatki na promocję w sieci to jedno, wydatki na rozwój infrastruktury informatycznej to drugie. W Polsce infostrady i autostrady rozwijają się w niemal równym tempie - zbyt wolno. Dominik słusznie zwrócił uwagę na to, że jesteśmy w informatycznym ogonie Europy. Myślę, że zmiany wymusi jednak samo społeczeństwo. Młodzi ludzie dorastają i dla nich to właśnie Internet jest dominującym medium, a nie radio czy telewizja. Chęć coraz szerszego korzystania z sieci w końcu wymusi jej jakościowe ulepszenie, czego Wam i sobie życzę;-)
Może i nie jest rózowo - jak pisze Domino...<br /> ale od czasu Maloki (czas BBS'ów i Stana Tymińskiego) i pozniej "darmowego numeru dostepowego" 0202122 wiele sie zmieniło. SDI - można było odszyfrować jako "Syfny Dostep do Internetu". Ale to już było..<br /> <br /> Może Internet i komputeryzacja nie rozwijają się w Polsce tak jakbyśmy chcieli, jest cały czas drogo, ale cały czas idzie "ewolucja" w miare naszych możliwości i zasobów finansowych ... mogę się zgodzić że idziemy za wolno w rozwoju. Że infrastruktura szwankuje, że nie ma planów długofalowego rozwoju w skali kraju tylko dorazne interesy.<br /> <br /> Ze starsi nie internetyzuja się ? Myślę ze NK sporo w tej materii zdziałała w tym roku. Że popularyzacja Internetu jeszcze przed nami.<br /> <br /> Jeśli miałbym już narzekać to raczej na poziom przedsiębiorczości i innowacyjności rodaków. Od czasu planu Sachsa-Balcerowicza bardzo wszystko podupadło.<br /> Ilość start-upów którymi się "podniecają" niektórzy i ich innowacyjność w Polsce jest bardzo, bardzo dyskusyjna. Dlaczego tak jest, to już temat na osobny wiekszy wpis.
Dominik,<br /> <br /> Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Wszytko co wylistowałeś się zgadza, a mimo to, jeśli wierzyć tej plotce, wyciskamy z tak zacofanego infrastrukturalnie rynku naprawdę dużo. Wartość i zaawansowanie rynku w porównaniu z innymi krajami UE okazuje się być imponująca.<br /> <br /> Kolejna sprawa to kwestia edukacji, może zamiast akcji "schowaj babci dowód" powinniśmy promować "pokaż babci internet", jak pokazały ostatnie wybory młodzi ludzie mają ogromną determinację i wiele energii nakierowanych na pozytywne zmiany. Nie wierzę w czarne scenariusze. Mimo wszystkich wad jesteśmy bardzo pomysłowym i przedsiębiorczym społeczeństwem, niestety jeszcze stosunkowo ubogim.<br /> <br /> Podejdę to też z drugiej strony: Jeśli jest tak źle, że już gorzej być nie może, to może być już tylko lepiej.<br /> <br /> Więcej optymizmu, bywa zaraźliwy ;)
niestety to prawda.<br /> <br /> pod każdym z Twoich bulletpointów muszę się podpisać spuszczając głowę ze smutkiem...;(