Relacja na żywo specjalnie dla czytelników Interaktywnie.com.
Szósta z kolei Rewolucja w komunikacji ma upłynąć pod znakiem Zdjęć i obrazów w sieci. Jakie znaczenie ma obraz? Jak wpływa na kształt sieci? Jak może zostać wykorzystany w marketingu? (z góry przepraszam za literówki i proszę o systematyczne odświeżanie strony).
10:17 - Z lekkim opóźnieniem docieramy na miejsce konferencji.
10:26 - Konferencję rozpoczyna Andrzej Garapich z PBI, prezentacją dotyczącą kultury obrazków w sieci.
10:34 - Obrazków w sieci jest już bardzo dużo, a będzie ich coraz więcej.
10:36 - Statystyki najpopularniejszych witryn ze zdjęciami. Wniosek: nie ma dokładnego podziału na witryny ze zdjęciami i witryny bez zdjęć.
10:39 - Zalew serwisów newsowych zdjęciami generowanymi przez użytkowników.
10:40 - Piotr Wrzosiński, z Softonic.com rozpoczyna prezentację o awatarach. Jakie granice ma prezentacja własnej osobowości w sieci?
10:43 - Pytania: Co to są awatary? Dlaczego są ważne dla marketerów? Jak można je wykorzystać?
10:43 - Awatar to komputerowa prezentacja użytkownika - czy tekstowa, czy graficzna w 2D, czy w 3D.
10:44 - Nie mylić z awatarem: Agent - Awatar maszyny - inteligentny asystent lub bot, nie jest awatarem, gdyż kryje się za nim maszyna, Virtual Self - Awatar taki jak ja (jego zachowania są podobne do zachowań rzeczywistych)
10:45 - do 2011 roku 80 proc. internautów będzie miało awatara wg Gartner Research. W grupie wiekowej 13-18 lat 100 proc. użytkowników posiada awatara. Średnia wieku użytkownika awatara to 35 lat. Jest więcej awatarów niż użytkowników.
10:47 - Użytkownicy przywiązują się do awatarów, gdyż odzwierciedlają one ich osobowość. Użytkownicy znacznie bardziej angażują się w życie awatara niż w wirtualne społeczności. Im bardziej zaawansowany awatar, tym większe zaangażowanie użytkownika. Im dłużej buduje się awatara, tym więcej czasu użytkownik spędza w serwisie.
10:50 - "Wyłączenie seksu w wirtualnym świecie, powoduje zwiększenie produktywności serwisu, a co za tym idzie zwiększenie jego zarobków".
10:52 - Jeśli w jakiś sposób administracja społeczności lub wirtualnego świata zmieni zachowanie awatara, wpłynie to również na zachowanie użytkownika. Wniosek: awatar pomaga kierunkować poczynania użytkowników.
11:06 - Rozpoczyna się pierwsza dziś przerwa kawowa.
11:15 - Z lekkim opóźnieniem dociera do nas Rafał Agnieszczak z Fotka.pl
11:30 - Następuje krótka prezentacja ewolucji fotki i obalenie mitu zjawiska określanego w sieci mianem "Krysie z Fotki"
12:00 - Dorota Reykowska i Anna Choromańska z LABoratory & Co. rozpoczynają prezentację poświęconą neuromarketingowi, a ściślej badaniu percepcji obrazów przez ludzki mózg
12:03 - Seria przykładów: reklamy Sony Bravia
13:12 - Wracamy po krótkiej przerwie technicznej. Dominik Kaznowski opowiada o przyszłości obrazów w sieci. W myśl głównej tezy prezentacji, w przyszłości obraz stanie się interfejsem, czego pierwsze próby widać na przykładzie iPhone'a, technologii SmartPixel, czy MS Surface
13:18 - Przyszłość powinna się również zmierzyć z pozyskiwaniem faktycznych informacji z sieci, oparciem wyszukiwania nie tylko na danych tekstowych
13:21 - W nowoczesnych interfejsach coraz większego znaczenia zaczyna nabierać czas interakcji, oraz znaczenie poszczególnych obrazów
13:25 - Monitor przestaje być potrzebny, poszukiwanie nowej trójwymiarowości prowadzi natomiast do rozwiązań takich jak Real 3D Video, która "odrywa" obraz od tradycyjnego ekranu i umieszcza go w realnej przestrzeni
13:39 - To z czym mamy do czynienia teraz jest jeszcze naprawdę bardzo prymitywne!
13:42 - Przerwa. Na dalszy ciąg relacji zapraszamy za chwilę.
14:52 - Wracamy po przerwie. Zagadnienia prawa autorskiego w sieci porusza Tomasz Ejtminowicz z Agory.
14:54 - Przepisy prawa autorskiego nie mają przełożenia na realia internetowe. Nieliczne przykłady orzeczeń związanych z łamaniem prawa autorskiego w sieci pokazują, że polski wymiar sprawiedliwości słabo "czuje internet".
14:57 - Instytucja "dozwolonego użytku" i "prawo cytatu" - Dozwolony użytek publiczny nie oznacza dowolności!
15:23 - Dozwolony użytek nie może godzić w interesy twórcy.
15:27 - Prawo autorskie a wyszukiwarki obrazów - argumenty za:
- mechanizm wyszukiwania jest podstawowym narzędziem internetu - jego istotą - wszystko jest przecież połączone;
- wyszukiwarka agreguje treści, które i tak dostępne są w sieci;
- administrator nie odpowiada - nie można zakładać z góry, że wszyscy w sieci są przestępcami;
- casus noża - twórca "narzędzia zbrodni" nie może odpowiadać za jej ewentualne potępienie;
15:55 - Dominik Kaznowski przypomina o kolejnej "Rewolucji w komunikacji", która odbędzie się już 18 września. Temat - jeszcze nie jest ustalony. Sugestie można zgłaszać bezpośrednio do Dominika.
16:45 - Jarosław Sobolewski z IAB, w zastępstwie Beaty Żakowicz z Forrester Research rozpoczyna prezentację dotyczącą Web3D - czyli wirtualnych światów.
17:03 - Według Forrester Research przyszłość sieci należy do WebXD - nowe interfejsy, kontrola za pomocą kamer, narzędzi bezprzewodowych a la kontorlery Wii - to kwestia 5, najwyżej 7 lat.
17:15 - Na tym kończy się szósta z kolei "Rewolucja w komunikacji". Wszelkie prezentacje i materiały multimedialne zaprezentowane podczas seminarium dodane zostaną do wpisu najszybciej, jak będzie to możliwe!
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
wg mnie sporo
Nie przesadzajcie.
a tam tylko dużo? chyba dużoooooo
Dużo;)