27.08.2013 / Wyszukiwarki / Trendy

Jak poprawić skuteczność kampanii reklamowych w wyszukiwarce

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Marcin Obrzut
Dodał: Marcin Obrzut
 

W ostatnim czasie Google oddało do użytku bardzo ciekawą funkcjonalność. Reklamodawcy mają możliwość precyzyjniejszego definiowania użytkowników, do których będą kierowali reklamy w wyszukiwarce. Dotychczas jedynym kryterium były słowa kluczowe, na jakie chcieliśmy emitować reklamy. Teraz możemy budować nasze kampanie w wyszukiwarce z uwzględnieniem tego, czy ktoś odwiedził już wcześniej naszą witrynę. Remarketing w wyszukiwarce, bo tak nazywa się ta funkcjonalność, może znacznie podnieść efektywność naszych kampanii w Google. Odpowiednie dobranie strategii remarketingowej pozwoli na maksymalizację zwrotu z inwestycji poniesionych w reklamę.

Nie wgłębiając się zanadto w szczegóły, generalnie chodzi o to, że mamy teraz możliwość dopasowania odpowiedniego komunikatu reklamowego w oparciu o to czy, i które strony w naszej witrynie odwiedził dany internauta. Osobny komunikat możemy formułować do tych, którzy nie odwiedzili nigdy naszej witryny i nie znają naszej marki, inaczej natomiast będziemy komunikować się z użytkownikami, którzy w ostatnim miesiącu dokonali u nas zakupu.

W zależności od celu witryny zawsze należy tworzyć indywidualne strategie remarketingowe, jednakże dla inspiracji przedstawię kilka najczęściej wykorzystywanych:

1. Remarketing wykluczający – docieranie z przekazem reklamowym tylko do tych, którzy nie odwiedzili naszej witryny. Tym samym powiększamy bazę nowych użytkowników naszej witryny

2. Wykluczenie z kampanii określonego typu użytkowników, którzy nie dokonują konwersji


3.
Kampania kierowana tylko do osób, którzy dokonali już zakupu w danym sklepie internetowym

4.
Osobna kampania dla zaangażowanych użytkowników, czyli dla tych którzy dokonali wielu odsłon i spędzili stosunkowo długi czas na przęglądaniu oferty, a jednak nie zdecydowali się na zakup

5.
W kampaniach sprzedażowych możemy zaobserwować częstą zależność, że im bardziej ogólne słowa kluczowe tym niższe współczynniki konwersji. Jest małe prawdopodobieństwo, że użytkownik, który wpisał frazę „tania książka sensacyjna” kupi w naszym sklepie tego rodzaju książkę, nawet jeżeli będziemy posiadać w ofercie niedrogie sensacyjne książki. Często reklamowanie się na tego typu frazy jest po prostu nieopłacalne. Inaczej rzecz się ma z naszymi klientami – takim możemy śmiało zaserwować w kampanii wyszukiwarkowej bardziej ogólne frazy. Prawdopodobieństwo dokonania przez nich konwersji jest znacznie wyższe.

6.
Dobrym pomysłem jest także konstruowanie oddzielnego przekazu reklamowego do teoretycznie najbardziej wartościowych ze sprzedażowego punktu widzenia użytkowników – do tych którzy porzucili nasz koszyk zakupowy, ale są dalej zainteresowani kupnem danego produktu.


Jeśli prowadzicie kampanie Adwords koniecznie wypróbujcie remarketing w wyszukiwarce, ponieważ odpowiednio użyty, może on znacznie podnieść efektywność kampanii.

Więcej o remarketingu w wyszukiwarce przeczytacie na naszym blogu.

Marcin Obrzut, Specjalista ds. SEM, SEMAHEAD Agencja SEM Grupy Interia.pl

 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: RLSA, SEM, remarketing Google, remarketing w wyszukiwarce


Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.