20.03.2017 / Adtech
 

Google udostępnia narzędzie "Unikalny Zasięg w AdWords"

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 
siedziba Google w Kaliforni (fot. materialy prasowe)
siedziba Google w Kaliforni (fot. materialy prasowe)

Google udostępnia narzędzie "Unikalny Zasięg w AdWords".Ma ono umożliwić zmierzenie liczby unikalnych użytkowników oraz średnią liczbę odsłon przypadających na jednego użytkownika w podziale na urządzenia, ekrany i platformy, z których korzysta, a także dowiesz się ile czasu przy niej spędził. 

Globalnie oglądalność YouTube sięgnęła najwyższego w branży wskaźnika - 93% w 2016 r.  z 91% w 2015 r. W tym samym czasie w internecie i aplikacjach, oglądalność wideo wzrosła z 54% w 2015 r. do 66% w 2016 r. Reklamy na YouTube są także w 95% oglądane z dźwiękiem.

62181_how-viewability-and-audibility-affect-youtube-video-ad-effectiveness-r7-03.jpg

Tomasz Czudowski, szef marketingu YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej:

Użytkownicy mają coraz większe oczekiwania, co do doświadczeń związanych z oglądaniem treści wideo, a także reklam. Są bardzo selektywni i w różnym stopniu przywiązują uwagę do wyświetlanych reklam. Wynika to głównie ze stale powiększającego się ekosystemu wideo online - tylko na YouTube, ludzie z całego świata oglądają wideo przez miliard godzin dziennie! Aby komunikacja była skuteczna, oprócz zasięgu musi generować zaangażowanie chociażby w postaci uwagi odbiorcy. W tym celu wprowadzamy nowe, innowacyjne formaty reklamowe odpowiadające na zmieniające się zachowania i oczekiwania widzów, jak 6-sekundowe ‘Bumper Ads’, które świetnie sprawdzają się na mniejszych ekranach, ale także rezygnujemy z reklam wpływających negatywnie na doświadczenie widza.

Dlatego od 2018 roku nie będą już dostępne reklamy niepomijalne dłuższe aniżeli 15 sekund. Jednocześnie stale usprawniamy mechanizmy targetowania by zwiększać zasięg i precyzje dotarcia do poszukiwanego odbiorcy. Wierzymy, że w ten sposób jesteśmy w stanie dostarczyć reklamodawcom jeszcze większej efektywności w komunikacji, a widzom YouTube lepszego doświadczenia korzystania z platformy. Natomiast dzięki nowemu raportowi informującemu o czasie wyświetlania reklam będzie można ocenić skuteczność podjętych działań.


Google chce też raportować czas oglądania dla kampanii in-stream i reklam Bumper Ads. Obok poziomu oglądalności i słuchalności, czas wyświetlania dostarczy Ci kolejnych kluczowych danych odnośnie tego jak widzowie konsumują prezentowane przez Ciebie treści.

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
6ix
Digital We
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.