16.06.2016 / Agencje interaktywne
 

Nie tylko DecoMorreno. Oto kilka marek, które też miały swoje momenty

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
 

W zeszłym tygodniu internet podbiła "książka" DecoMorreno, a na całym zamieszaniu wokół jednego, żartobliwego postu skorzystał mniej lub bardziej cały szereg innych marek - od serwisu Lubieczytac.pl, gdzie wszystko się zaczęło, aż po sieć sklepów "Piotr i Paweł", która - przenosząc kakao do działu z książkami - umiejętnie włączyła się do zabawy.  

- Akcja z Deco Morreno pokazuje, jak bardzo łakniemy spontaniczności i z przyjemnością zdzieramy lukier z oglądanych na co dzień gładkich formatów reklamowych - tłumaczy Sławomir Skowerski z GoldenSubmarine - Liczy się dobry timing, dowcip i autentyczność przekazu.

I nawet jeśli część odbiorców w tę autentyczność powątpiewa, wieść się niesie, co czyni real-time marketing doskonałym narzędziem do budowania świadomości marki i kreowania jest przyjaznego wizerunku w mediach społecznościowych. Aż tyle, czy tylko tyle? Michał Wieczorek z firmy analizujacej ruch w social media potwierdza, że w dniach 8 i 9 czerwca zarówno ruch na facebookowej stronie DecoMorreno, jak i zaangażowanie użytkowników znacząco wzrosło, ale nie powinno to rozpalać zbytnio wyobraźni marek. 

- Reklama tradycyjna nadal dociera do większej liczby ludzi. Szeroko komentowany tweet Oreo (przypomnijmy, podczas Super Bowl w 2013 roku nastąpiła awaria zasilania, która przerwała mecz na 34 minuty) widziało około 100 tysięcy osób, a reklamę Budweisera wyemitowaną w bloku reklamowym podczas tego samego meczu ponad 50 milionów - studzi emocje Wieczorek, który nie ma wątpliwości, że dla większości marek kluczowe znaczenie nadal będą miały zaplanowane kampanie, a nie mniej lub bardziej spontaniczne akcje.

Marki marzą o jednak swoich momentach. Nie mogą ich zaplanować, nie mogą nad nimi zapanować, ale jeśli w odpowiednim czasie zareagują - niewielkim kosztem, mogą wiele zyskać. Tak jak te, o których wspominają nasi eksperci.

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ, BY PRZECZYTAĆ CAŁY KOMENTARZ

EKSPERT
KOMENTARZ
Sławomir Skowerski (fot. Golden Submarine)

Sławomir Skowerski, senior copywriter, GoldenSubmarine:

Świetna była kampania promującą turystykę. Wszystko zaczęło się od pomyłki, jaką zrobił znany raper Snoop Dogg, który, odwiedzając kolumbijską Bogotę, omyłkowo zrobił na Instagramie check in w rumuńskiej… Bogacie. Doskonale na kpiarską uwagę internauty zareagowało także Volvo... (czytaj więcej)

60123_jaroslaw_stolarek_green_parrot.jpg

Jarosław Stolarek, business development director, Green Parrot:

Nie można nie wspomnieć o Snickersie, radzącym Suarezowi „następnym razem jak będziesz głodny, po prostu łap Snickersa - bardziej zaspokajający niż Włoch” i o Lego, które opublikowało własną wersję słynnego oskarowefo selfie Samsunga... (czytaj wiecej).

 

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 |
  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.