30.11.2009 / Biznes
 

[Aktualizacja] Onet zamyka Wyczaj.to?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Wyczaj.to powstało w styczniu 2009 roku, jako kolejny po Wykopie klon popularnego serwisu Digg, w którym użytkownicy mogli dodawać interesujące zdjęcia, filmy i informacje. Innowacją, jaką wprowadził Wyczaj.to był pomysł płacenia użytkownikom za najbardziej popularne treści.

W sierpniu w internecie pojawiły się informacje o zaległościach finansowych wobec zwycięzców ostatnich miesięcy, jednak serwis szybko uregulował należności. Kolejne zamieszanie wokół Wyczaj.to wzbudziło wprowadzenie w połowie października przez portal Onet.pl (właściciel Wyczaj.to) przycisku, pozwalającego na szybkie dodawanie treści do konkurencyjnego serwisu Wykop.pl.

Jeszcze w lipcu Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy Onet.pl, twierdził że Grupa w najbliższym czasie nie ma zamiaru zamykać żadnych serwisów. Poprosilimy go o komentarz w tej sprawie i oczekujemy na odpowiedź.

[Aktualizacja - 30.11.2009, 12:13]

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Grupy Onet.pl S.A., Pawła Klimiuka, zniknięcie Wyczaj.to z sieci to problem techniczny, który wkrótce zostanie rozwiązany. Według zapewnień serwis ma być dostępny w ciągu kilkunastu minut.

[Aktualizacja - 30.11.2009, 16:10]

Wbrew temu, co powiedział w rozmowie z interaktywnie.com rzecznik prasowy Grupy Onet.pl S.A., dzisiejsze zniknięcie Wyczaj.to i przekierowanie adresu na FKN.pl miało związek z zamknięciem serwisu. Nastąpi to w ciągu 48 godzin, o czym twórcy poinformowali użytkowników na stronie głównej:

13421_wyczaj_ramka.png

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (8)
netave
1. netave, 83.22.2.*, 30.11.2009 / 11:50
Oprócz opisanych tu problemów, było jeszcze pare innych - ważniejszych niż zaleganie z płatnościami. Jako uzupełnienie polecam mój wpis na blogu http://www.netave.pl/wyczaj-to-szybko-poki-jeszcze-mozna%E2%80%A6/
Onet
2. Onet, 194.69.207.*, 30.11.2009 / 11:58
A może warto by sprawdzić u źródła a nie wypisywać bzdury? wyczaj ma chwilową awarię.
Dominik Szarek
3. Dominik Szarek 30.11.2009 / 12:29
@Onet,
materiał powstał w związku ze zniknięciem serwisu z sieci, co w świetle ostatnich wydarzeń mogło wskazywać na taki stan rzeczy. Wysłaliśmy zapytanie do rzecznika prasowego Grupy, a po otrzymaniu informacji dodano stosowną aktualizację.
Pierwotna informacja miała charakter poszlakowy i staraliśmy się od razu wyjaśnić tę sprawę. Nie znalazły się w niej żadne nieprawdziwe informacje - wszystkie przytoczone fakty, miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości (serwis zniknął z sieci i przekierowywał na inny adres, słowa rzecznika są przytoczone z jego wypowiedzi, opisana sytuacja z zaległościami finansowymi faktycznie miała miejsce).
ekstro
4. ekstro, 88.156.225.*, 30.11.2009 / 18:26
Jednak serwis znika z sieci. Od 2 grudnia będzie przekierowywał na http://fkn.pl - który swoją drogą też zniknął (mam na myśli serwis o telefonach), ale nie orientuję się kiedy.
Marcin Szumański
5. Marcin Szumański, 89.231.219.*, 30.11.2009 / 23:36
Serwisowi Wyczaj.to nigdy sukcesu nie wróżyłem. Jedyne, na co było go stać, to na zrobienie zamieszania, bo konkurent ikony Web 2.0 - Wykopu i płacą.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.