ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Inwestycja w nowoczesne oprogramowanie, automatyzację oraz dedykowane systemy służące do zarządzania przedsiębiorstwem w sposób kompleksowy, to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na wzrost poziomu konkurencyjności przedsiębiorstwa, poprawę jakości obsługi klienta a także zwiększenie zysków. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jakie korzyści wiążą się z inwestycją w RPA oraz ERP.
Inwestycja w nowoczesne oprogramowanie, automatyzację oraz dedykowane systemy służące do zarządzania przedsiębiorstwem w sposób kompleksowy, to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na wzrost poziomu konkurencyjności przedsiębiorstwa, poprawę jakości obsługi klienta a także zwiększenie zysków. W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jakie korzyści wiążą się z inwestycją w RPA oraz ERP.
RPA, czyli Robotic Process Automation czym jest?
RPA (ang. Robotic Process Automation) to pojęcie oznaczające zrobotyzowaną automatyzację procesów biznesowych. Istotą jest tutaj zastąpienie ludzi w wykonywaniu pewnych czynności przez starannie zaprogramowane roboty lub boty. Inwestycja w RPA sprawia, że można odciążyć pracowników w wykonywaniu powtarzalnych, nudnych czynności. Stanowi to znaczące ułatwienie zarówno dla firmy jak i pracowników, ponieważ można powierzyć im inne, bardziej ambitne zadania do wykonania.
Jakie korzyści przynosi firmom robotyzacja?
Zrobotyzowana automatyzacja procesów biznesowych to globalny trend. Korzyści wynikające z implementacji RPA w firmie z roku na rok dostrzega coraz większa liczba podmiotów gospodarczych - zarówno chodzi tu o małe przedsiębiorstwa jak i wielkie międzynarodowe konsorcja. Warto dodać, że RPA ma jedną, bardzo istotną zaletę. Chodzi tutaj o to, że robotyzacja nie powoduje konieczności wprowadzania zmian w ramach firmowego systemu informatycznego. Nie ma też potrzeby przebudowywania procesów biznesowych, które funkcjonują w firmie, co stanowi ogromne udogodnienie.
Wszystkie narzędzia dotyczące obsługi robotyzacji procesów biznesowych są dostępne dla każdej uprawnionej osoby z poziomu bardzo wygodnego, w pełni intuicyjnego interfejsu. Obowiązkiem pracownika jest jedynie zaprogramowanie robota do wykonywania konkretnych czynności.
Do grona najważniejszych korzyści wiążących się z implementacją RPA w firmie zaliczamy:
- większa efektywność - roboty wykonują swoją pracę bardzo szybko oraz z niesamowicie dużą dokładnością,
- roboty mogą pracować przez całą dobę,
- proces kontroli jakości przebiega bardzo sprawnie,
- pracowników można oddelegować do wykonywania innych, bardziej wymagających zadań,
- implementacja nowych procesów technologicznych przebiega sprawniej.
Więcej o korzyściach wynikających z automatyzacji i robotyzacji w firmach można dowiedzieć się na https://mindboxgroup.com/pl/autonomous-enterprise/.
ERP, czyli kompleksowe oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa
Oprócz automatyzacji w ostatnich latach sporo uwagi poświęca się ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Jest to wyspecjalizowane oprogramowanie, które wykorzystuje się do zarządzania przedsiębiorstwem w sposób kompleksowy w konkretnych działach firmy. Systemy ERP są częścią tzw. Business Management Systems - systemów zarządzania firmą.
Ważną korzyścią wiążącą się z implementacją ERP, jest fakt, iż przedsiębiorstwo ma możliwość zintegrowania danych pochodzących z różnych obszarów - np. księgowości, planowania materiałowego, kadr, produkcji, finansów itd. Dzięki temu obieg informacji między pracownikami jest znacząco ułatwiony, dzięki czemu podejmowanie kluczowych i mniej istotnych decyzji jest zdecydowanie prostsze.
Implementacja systemów ERP przekłada się także na poprawę obsługi klienta. Pracownicy, którzy mają dostęp do odpowiednio zaprogramowanego systemu ERP, mają bardzo dokładną wiedzę dotyczącą asortymentu i stanów magazynowych, co pozwala im na szybkie i dokładne odpowiadanie na wszelkiego rodzaju pytania zadawane przez klientów. Omawiane oprogramowanie jest też często wykorzystywane do przygotowywania prognoz sprzedaży. Do tego celu stosuje się historyczne informacje na temat zakupów dokonywanych przez klientów a także tzw. wzorce zakupowe. Wszystko przebiega znacznie sprawniej niż w przypadku, gdybyśmy taką analizę chcieli wykonać ręcznie.
Wykorzystując systemy ERP można nawet w pełni zautomatyzować proces sporządzania faktur oraz innych dokumentów. Przygotowując faktury przy użyciu oprogramowania ERP nie ma potrzeby ręcznego wpisywania danych klientów, co stanowi niesamowitą oszczędność czasu.
Więcej informacji o nowoczesnych systemach zarządzania firmą można przeczytać na https://mindboxgroup.com/pl/business-managment-systems/.
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»