15.02.2019 / Biznes
 

Wiceprezes Huawei twierdzi, że oskarżenia USA mają wymiar polityczny

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Eric Xu (fot. Huawei)
Eric Xu (fot. Huawei)

Wiceprezes Huawei, Eric Xu, podczas spotkania z brytyjskimi mediami stwierdził, że Huawei cieszy się bardzo dobrą współpracą z Wielką Brytanią. Dzieje się tak głównie dlatego, że Wielka Brytania jest silnym orędownikiem wolnego handlu, który stosuje jasne zasady i racjonalne regulacje w celu rozwiązania potencjalnych problemów. Eric Xu, odniósł się także do jednego z ostatnich oświadczeń sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, w którym to ostrzegał on kraje Europy Środkowej przed używaniem przez nie sprzętu firmy Huawei. W opinii wiceprezesa Huawei była to kolejna oznaka geopolitycznych działań rządu USA przeciwko firmie Huawei.

Działania USA a cyberbezpieczeństwo

Eric Xu przypominał, że Huawei to firma z 30-letnią historią, która obsługuje i cieszy się zaufaniem ponad 3 mld ludzi w 170 krajach i regionach. Dlatego też zastanawia się czy Stany Zjednoczone naprawdę mają na względzie cyberbezpieczeństwo i czy rzeczywiście chronią prywatność obywateli innych państw, czy też może motywuje nimi coś innego.

Wiceprezes Huawei wyraził przekonanie, że sieć 5G stanie się infrastrukturą wspierającą inteligentne domy, sieci autonomicznych samochodów i inne nowoczesne technologie w ciągu najbliższych kilku lat. W jego opinii to właśnie może sprawiać, że Stany Zjednoczone są tym bardzo zaniepokojone, ponieważ wśród głównych dostawców urządzeń 5G jest Nokia, Ericsson, Huawei, Samsunga i ZTE, a przy tym nie ma firm amerykańskich. 

Xu zaznaczył także, że bezpieczeństwo cybernetyczne samo w sobie jest kwestią techniczną, która wymaga wiedzy specjalistycznej, i nad którą pracują wszyscy naukowcy oraz inżynierowie na świecie. Jeżeli natomiast wszystkie wyzwania związane z bezpieczeństwem cybernetycznym są kwestiami technicznymi, uważa on, że z pewnością można znaleźć rozwiązania techniczne lub regulacyjne, aby im sprostać, ponieważ bezpieczeństwo cybernetyczne stanowi wyzwanie dla wszystkich na świecie. 

Dodał też, że Chiny i Europa ściśle współpracują ze sobą przy opracowywaniu jednolitych globalnych standardów dla technologii 5G i przyszłych technologii komunikacji mobilnej, aby obniżyć całkowite koszty i zwiększyć zyski z inwestycji dla wszystkich graczy w branży. Jednak obecnie niektórzy politycy zrobili z dyskusji na temat sieci 5G i cyberbezpieczeństwa temat polityczny i ideologiczny. Ponadto Xu przypomniał, że klucze szyfrowania znajdują się albo w rękach rządów lub operatorów telekomunikacyjnych, z pewnością nie w rękach Huawei.

Stwierdził również, że 5G, jest bezpieczniejszą technologią niż poprzednie generacje łączności mobilnej - 2G, 3G lub 4G. W jego opinii można to łatwo sprawdzić, rozmawiając z ekspertami z 3GPP lub GSMA. Jest tak, ponieważ informacje przesyłane przez sieci 5G mają wbudowane 256-bitowe szyfrowanie. Oznacza to, że ludzie muszą używać komputerów kwantowych, których jeszcze nie ma na dzisiejszym rynku, aby być może złamać te szyfrowanie. 

Współpraca z Wielką Brytanią 

Wiceprezes Huawei zaznaczył, że w sytuacji kiedy rząd Wielkiej Brytanii miał obawy co do bezpieczeństwa sprzętu Huawei, utworzono Cyber Security Evaluation Center (CSEC). Jest to przykład modelowej współpracy, której celem było rozwiązanie wątpliwości związanych ze sprzętem Huawei wykorzystywanym w brytyjskich sieciach. 

W ramach tej współpracy Huawei dostarczył też swój kod źródłowy do CSEC, który został sprawdzany przez brytyjskich specjalistów. Efektem tego był jednoznaczny fakt, że w produktach firmy nie ma żadnych tzw. backdoorów.

Eric Xu, zwrócił uwagę, że obecne obawy niektórych krajów, od dawna są już rozwiązane w Wielkiej Brytanii. Dodał też, że kolejnym krokiem CSEC w tym kraju jest przyjrzenie się produktom Huawei, aby zobaczyć, jak bardzo są one skuteczne, pod kątem zapobiegania atakom i możliwym zagrożeniom. 

Wiceprezes Huawei przekazała także, że firma postanowiła wydać ponad 2 mld dolarów na wzmocnienie globalnego kodu usług telekomunikacyjnych i polepszenie cybernetycznego bezpieczeństwa. 

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
TAGI

Huawei


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Malik
1. Malik, 194.99.105.*, 27.02.2019 / 21:51
Powinniśm iść śladami potężniejszych gospodarek europejskich. Jeśli Niemcy czy Wielka Brytania podejmą współpracę to też powinniśmy. Nie ma co przesadnie odkładać budowy 5G, szkoda czasu, który już można by wykorzystywać na rozwój.
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.