28.03.2018 / E-commerce
 

Grupa OLX startuje z nowym serwisem

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
materiały prasowe (Grupa OLX)
materiały prasowe (Grupa OLX)

Maszyny budowlane, transport i maszyny rolnicze to trzy główne kategorie najnowszego serwisu Grupy OLX. To już piąta marka w portfolio grupy - obok OLX, Otomoto, Otodom i Fixly. Polscy sprzedawcy używanych maszyn ciężkich mają teraz dostęp do platformy, którą w marcu odwiedzi ponad milion użytkowników z całego świata.

- Specyfiką rynku maszyn ciężkich jest to, że klienci poszukują okazji nie tylko w swojej najbliższej okolicy, ale również daleko poza granicami kraju. Dlatego właśnie Grupa OLX, która jest obecna w ponad 40 krajach na świecie i specjalizuje się w łączeniu lokalnych rynków, zdecydowała się na rozwój takiego serwisu. Możemy zapewnić polskim sprzedawcom dostęp do globalnego rynku. Dzięki współpracy z serwisem Otomoto jeszcze przed oficjalnym startem pozyskaliśmy już sporo ogłoszeń od krajowych firm, by użytkownicy od razu mogli mieć dostęp do różnorodnych ofert - mówi Mariusz Puzynowicz, przedstawiciel marki Tradus w Polsce.

Używane ciężarówki czy maszyny budowlane będą pojawiały się teraz nie tylko na OTOMOTO, ale również w serwisie dostępnym na całym świecie w 21 wersjach językowych. Kupujący mogą porównywać ceny sprzętu lub części przeglądając ponad 470 tysięcy ofert - głównie z Europy ale również z Rosji, USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Szacuje się, że rynek maszyn ciężkich wart jest 400 miliardów dolarów a o jego ogromnym potencjale świadczą dwucyfrowe przyrosty rok do roku. Urbanizacja w krajach rozwijających się, inwestycje infrastrukturalne w Europie Środkowo-Wschodniej czy rozwój sieci transportowych łączących kontynenty tworzą ogromne zapotrzebowanie na sprzęt. Tylko część z rosnącego popytu zostanie zaspokojona przez zakup nowych urządzeń.

Wiele firm budowlanych czy transportowych decyduje się na szukanie okazji cenowych na rynku maszyn używanych. By dotrzeć do swoich potencjalnych klientów sprzedawcy będą musieli precyzyjnie planować wydatki marketingowe. Firmy z tej branży przeznaczają średnio od 2 do 4 procent na promocję swojej oferty i podobnie jak we wszystkich innych branżach błyskawicznie rośnie w tych wydatkach udział reklamy online.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.