
Pieniądze na leczenie chłopca wpłacili m.in. Anna i Robert Lewandowscy.
Akcja charytatywna „Boję się ciemności”, podczas której m.in. znani celebryci zachęcali do wpłacania pieniędzy na małego Antosia walczącego z siatkówczakiem, okazała się wyłudzeniem. Chłopiec nie istnieje.
W zbieranie środków na leczenie Antosia Rudzkiego zaangażowali się Robert i Anna Lewandowscy, Kazimierz Marcinkiewicz, Modest Amaro, Maciej Orłoś, Katarzyna Bujakiewicz i wiele innych mniej lub bardziej znanych osób, a akcja zakończyła się nie tylko medialnym sukcesem. Suma środków zbieranych za pośrednictwem portali pomagam.pl i zrzutka.pl przekroczyła 500 tysięcy złotych.
Niestety, okazało się, że cała sprawa jest oszustwem, co ujawnione zostało przez serwis siepomaga.pl, który odrzucił projekt w wyniku wewnętrznej analizy. W piątek na facebookowej stronie siepomaga.pl pojawiło się ostrzeżenie przed akcją. Administratorzy podali, że zbiórka na rzecz chłopca nie pojawiła się w ich portalu, ponieważ nie udało im się skontaktować z rodzicami chłopca i poznać szczegółów na temat kosztów leczenia - (...) Gdy poprosiliśmy o dokumenty, nikt już się więcej nie odezwał - pisali.
Do sprawy odniosły się także serwis zrzutka.pl, za pośrednictwem którego udało się zebrać większość kwoty, i pomagam.pl oświadczając, że wszystkie wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.
To samo zrobił też wskazany przez serwis zrzutka.pl organizator akcji. 100 tysięcy złotych podobno już wróciło do Lewandowskich, a organizator twierdzi, że sprawa jest na etapie wyjaśniania. Nie podaje jednak jego szczegółów, a serwis zrzutka - w rozmowie z WP.pl - poinformował, że nie skorzystał on z opcji automatycznego zwrotu zebranych pieniędzy.
Szkoda tylko, że - bez względu na wynik postępowania prokuratury (zrzutka.pl zapowiedziała już skierowanie tam sprawy) i ewentualne zwroty - zaufanie do charytatywnych zbiórek crowdfundingowych, zostało tak bardzo nadszarpnięte. Ofiarą oszustwa nie padli bowiem celebryci, który - według niektórych mediów "dali się nabrać", co wydaje się mocno krzywdzącym określeniem, ale osoby, dla których crowdfundingowe akcje są szansą na odzyskanie zdrowia bądź ochronę życia.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»