7.02.2019 / Inne
 

Crowdfunding urośnie w Polsce do 700 milionów zł w 2019 roku

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Rynek finansowania społecznościowego odnotuje w bieżącym roku ponad 140% wzrostu, a wartość jego mobilnej wersji, po raz pierwszy w historii, będzie większa niż połowa wartości całego polskiego rynku - prognozują specjaliści z serwisu zrzutka.pl.

Bez względu na to, z jakim rodzajem projektu crowdfundingowego mamy do czynienia - czy jest to przedsięwzięcie biznesowe, kulturalne, naukowe, społeczne czy charytatywne Polacy - bardzo masowo już angażują się w ich wspieranie, a bieżący rok może być przełomowy. Po raz pierwszy w historii wartość mobilnego finansowania społecznościowego przekroczy bowiem połowę wartość całej branży.

– Wartość rynku crowdfundingu wzrośnie w tym roku do 0,7 miliardów zł, tj. o 141,4%, a mobilnego zwiększy się o 165% do poziomu 392 milinów zł. Zatem finansowanie społecznościowe na komórkach i tabletach stanowić będzie aż 56% wartości całego rynku. – prognozuje Tomasz Chołast, współzałożyciel zrzutka.pl. 

Wzrost dynamiki rynku crowdfundingu mobilnego jest pokłosiem praktycznie już pełnej smartfonizacji polskiego społeczeństwa

W przypadku zrzutka.pl mobilne transakcji stanowiły aż 75% w ubiegłym roku. Zatem wynik platformy jest zdecydowanie lepszy niż średnia dla całego rynku finansowania społecznościowego w Polsce, która w ubiegłym roku wyniosła 48%. - Na początku zeszłego roku estymowaliśmy, że uzyskamy wynik na poziomie 72% mobilnych transakcji, a po zamknięciu 2018 r. okazało się, że było ich 76%. – komentuje Tomasz Chołast z zrzutka.pl.

Podsumowując 2018 rok na zrzutka.pl warto zauważyć, że ilość zrzutek założonych w ubiegłym roku zwiększyła się o 293.1% w stosunku do 2017 r., uzyskując wynik 166 486. Liczba wpłat wyniosła ponad 660 tysięcy, co oznacza wzrost o 123% w stosunku do 2017; jednocześnie w ubiegłym roku, a dokładniej 29 listopada 2018 r. o godz. 17:57:02, w serwisie została zaksięgowana milionowa wpłata. Łączna suma wpłat w całym poprzednim roku przekroczyła 42 mln zł, a obecnie licząc od początku istnienia serwisu jest to już ponad 75 mln zł. 

Także 2019 rok zapowiada się bardzo obiecująco, zarówno pod kątem wyników oglądalności, liczby zrzutek, wpłat, jak i wprowadzanych nowości. - Biorąc pod uwagę fakt, że plany na 2019 rok mamy ambitne, a niektóre projekty są jeszcze na wczesnym etapie wdrożenia, to ujawnimy jedynie te, które oddamy do użytku w najbliższym czasie. – mówi Tomasz Chołast z zrzutka.pl. - Już w lutym br. zaprezentujemy nową wersję aplikacji mobilnej, w której oprócz nowego wyglądu oraz UX-a, zaoferujemy unikatową na rynku funkcjonalność, tj. rozliczenia między znajomymi poprzez zrzutki. – podsumowuje Chołast. Dzięki niej użytkownicy będą mogli zbilansować swoje wydatki ze znajomymi, a wszystko zakończy się zrzutką, która w prosty i natychmiastowy sposób pozwoli na uregulowanie między sobą wspólnych wydatków. 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.