23.12.2009 / Inne
 

Notatki z bloga w podręczniku szkolnym

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Zapiski blogerek posłużą w edukacji uczniów gimnazjum
Zapiski blogerek posłużą w edukacji uczniów gimnazjum

Blog, którego fragmenty wzbogacą rozdział poświęcony roli nowych technologii w komunikacji to www.d-d-p.blog.onet.pl. Przez długi czas prowadziły go trzy chore na raka nastolatki, które poznały się na oddziale Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Dziewczyny pisały o swojej codziennym życiu nie dając po sobie poznać, że są chore. Ich styl przypadł do gustu internautom, a sam blog zdobył w 2007 roku pierwszą nagrodę w konkursie Blog Roku w kategorii Teen. Wpisy przestały być publikowane, gdy dwie z dziewczyn przegrały walkę z chorobą.

- Notatki dziewcząt będą przykładem, że blogi to nie tylko radosna twórczość celebrytów. Można w nich poruszać naprawdę poważne problemy. Chcemy skłonić uczniów do dyskusji o nich - wyjaśnia Gazecie Wyborczej Katarzyna Ziębik, redaktorka podręcznika.

- Trudno mi sobie wyobrazić, że gimnazjaliści będą czytać na lekcji to, co wspólnie pisałyśmy. To niesamowite, że coś, co robiłyśmy dla siebie samych, zostało tak docenione - powiedziała Gazecie Daria, trzecia z blogerek, która jest już zdrowa i uczy się w V LO w Rybniku w klasie dziennikarskiej.Źródło: Gazeta.pl

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.